Προς το περιεχόμενο

PS3 Ειδήσεις {News Topic}


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήρθε το PAIN στο EU store Ε-Π-Ι-Τ-Ε-Λ-Ο-Υ-Σ. Από τα πιο διασκεδαστικά 8 ευρώ που ξόδεψα ποτέ :D. Αν και η προσπάθεια της sony να "αρμέξει"τους χρήστες του Pain χρεώνοντας 1ευρώ τον κάθε νέο χαρακτήρα (6 νομίζω είναι οι επιπλέον) με ενόχλησε αφάνταστα :/.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

"Η Sony ανακοίνωσε ένα νέο firmware update για το PS3, το οποίο θα επιτρέπει στην παιχνιδομηχανή της να υποστηρίζει και την τεχνολογία Blue-ray Disc Profile 2.0 Live online interaction. Το update στο firmware αναμένεται αργότερα μέσα στο μήνα και θα κυκλοφορήσει με αριθμό 2.20.

 

To BD Live απαιτεί μια ενεργή σύνδεση στο Internet και 1GB ελεύθερου χώρου στο σκληρό δίσκο. Επιτρέπει στις εταιρείες που φτιάχνουν δίσκους Blu-ray να προσθέτουν links προς υλικό προσβάσιμο μέσω Internet στα διάφορα μενού που εμφανίζονται.

 

Το νέο firmware θα σας επιτρέπει σε κάποιες περιπτώσεις να σταματήσετε την αναπαραγωγή ενός δίσκου και να τη συνεχίσετε κάποια άλλη στιγμή ή ημέρα. Η Sony, πάντως, ανακοίνωσε ότι το συγκεκριμένο χαρακτηριστικό δε θα είναι διαθέσιμο σε όσους δίσκους χρησιμοποιούν την BD Java που είναι η συνηθέστερη γλώσσα για τη δημιουργία μενού αυτήν τη στιγμή."

 

Πηγή: The Register

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αναρωτιέμαι...υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που αγοράζουν παιχνίδια από ελληνικά μαγαζία? 28 ευρώ από το play.com και τέλος. Όχι 35+έξοδα αποστολής+αντικαταβολή....Ebay+online shops=W I N.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύο φορές παράγγειλα από play.com. Τι μία μου ήρθε σε 10 μέρες, την άλλη σε ένα μήνα. Φαντάσου να θες να παίξεις ένα παιχνιδάκι μόλις κυκλοφορήσει και να μην ξέρεις πότε θα σου ΄ρθει.

Εγώ δεν μπορώ να το κάνω αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε το PAIN στο EU store Ε-Π-Ι-Τ-Ε-Λ-Ο-Υ-Σ. Από τα πιο διασκεδαστικά 8 ευρώ που ξόδεψα ποτέ :D. Αν και η προσπάθεια της sony να "αρμέξει"τους χρήστες του Pain χρεώνοντας 1ευρώ τον κάθε νέο χαρακτήρα (6 νομίζω είναι οι επιπλέον) με ενόχλησε αφάνταστα :/.

 

Φαινόταν διασκεδαστικο, οπότε με αυτό που εγραψες με έπεισες!:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

615wua3jihamq5zh6o80.jpg

Φαίνεται ότι η $ony βιάστηκε λίγο με το Gran Turismo 5 Prologue το οποίο είχε μέσα το firmware 2.16 και αμέσως έσπευσε να "κλείσει" τις τρύπες λανσάροντας το firmware 2.17 ευτυχώς οι ενημερωμένοι χρήστες του PSPGR δεν αναβάθμισαν την κονσόλα τους στο τελευταίο firmware και χρησιμοποιούν το ps3 proxy exploit για να μπαίνουν στο PSN και να παίζουν online games.

Σύμφωνα με έγκυρες πηγές βρέθηκε ήδη το exploit στο firmware 2.16 και αυτή τη στιγμή γίνονται τα κατάλληλα πειράματα.Με αυτό το exploit έχουμε πρόσβαση σε όλα τα κρυφά αρχεία του λειτουργικού συστήματος και στο σκληρό δίσκο αλλά και στη nand flash. Μόλις έχουμε περισσότερα νέα θα σας ενημερώσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...