Προς το περιεχόμενο

PS3 Ειδήσεις {News Topic}


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το hyping των games engines το έχουμε δει σε όλα τα killer app παιχνίδια,είτε αυτό λέγεται Crysis (και πίστεψέ με,έχω μερικά παράπονα από το Crysis),είτε Halo,είτε Killzone2. Τώρα αν πιάνονται θύματα μερικοί,αυτό είναι δικό τους πρόβλημα. Εγώ πάντως σου έχω Relief Mapping για το Doom3 από το 2005 (για να μην μιλήσω για το parallax mapping το οποίο γίνεται σιγά σιγά της μόδας). Και τα πραγματικά ΣΠΟΥΔΑΙΑ πράγματα προέρχονται πάντοτε από την MOD κοινότητα κι από την Demoscene. Το ήξερες ότι το bump mapping το χρησιμοποιούσαν στα διάφορα demos πολύ παλιά,όταν καλά καλά δεν είχε κυκλοφορήσει η Voodoo1 που ήταν η πρώτη 3D κάρτα που πρόσφερε hardware acceleration graphics; ;)

 

Και δεν θέλω μόνο να σπάνε ξύλα ή μόνο φωτισμό,τα θέλω και τα 2 μετά από τόσο καιρό ;). Και σου απάντησα γιατί εντυπωσίασε το Killzone2 που μάλλον δεν πρόλαβες να δεις,αν θυμάσαι τότε όλοι λέγαμε πόσο πιστό κινηματογραφικά ήταν στο target video και δίναμε thumbs up στην Gouriella και για το animation....όχι όμως για τα απίστευτα γραφικά του. Πιστεύω να καταλαβαίνεις την διαφορά.

 

PS: Αν κάποιος βγει και πει κάτι τέτοιο που λες,τότε όλοι θα πέσουν πάνω του και θα τον πουν fanboy,το site ξαφνικά θα βγει αναξιόπιστο και ότι υποστηρίζει σαν τρελό κάποια αντίπαλη εταιρεία κλπ κλπ....ακόμα κι αν τεκμηριώνει τις απόψεις του και παρουσιάζει εικόνες και game engines specs. Το έχουμε ξαναδεί στο παρελθόν που είχαν γίνει παρόμοια συμβάντα άλλωστε με μερικά μεγάλα ξένα gaming sites,το βλέπουμε και κατά καιρούς σε hardware sites που κάνουν Reviews τις νέες κάρτες γραφικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Το hyping των games engines το έχουμε δει σε όλα τα killer app παιχνίδια,είτε αυτό λέγεται Crysis

 

Δεν διαφωνω για το hype,αλλα εγω δεν θα σου πω για τεχνικες κτλ,αλλα για το τι ειδα απο το βιντεο,οχι το πρωτο που βγηκε αλλα το δευτερο που εδειχνε τον τυπο να παιζει κανονικα.Οποτε αυτο που λες για κινηματογραφικοτητα ισχυει μονο για το πρωτο βιντεο.

Ειδα λοιπον να γινεται ενας πανικος με σταθερο frame rate και παραλληλα πολυ ομορφα γραφικα.

Οι εφρασεις στο προσωπο του τυπου που σταματας και σου δινει οδηγιες ειναι αληθοφανεστατες!

Τρομερο animation και ''αντιδρασεις'' τον εχθρων στα χτυπηματα,οπως και πολυ καλος φωτισμος.

Τα αρνητικα που ειδα ειναι καποια textures χαμηλης αναλυσης οπως και καποια μετρια εφε εκρηξεων και φωτιας,τα οποια απ'οτι λενε θα βελτιωθουν στην συνεχεια.

 

 

PS: Αν κάποιος βγει και πει κάτι τέτοιο που λες,τότε όλοι θα πέσουν πάνω του και θα τον πουν fanboy,το site ξαφνικά θα βγει αναξιόπιστο και ότι υποστηρίζει σαν τρελό κάποια αντίπαλη εταιρεία κλπ κλπ....ακόμα κι αν τεκμηριώνει τις απόψεις του και παρουσιάζει εικόνες και game engines specs. Το έχουμε ξαναδεί στο παρελθόν που είχαν γίνει παρόμοια συμβάντα άλλωστε με μερικά sites.

 

Δεν πειθει αυτο που λες τωρα.Δεν υπαρχει χουντα.Αν καποιος ειχε πραγματικα κατι να πει θα το ελεγε.Απλα δεν εχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίστευε και μη ερεύνα εσύ τότε ;).

 

Δεν χρειαζεται να ερευνησω.Σου ειπα οτι αν ειχαν πολλοι την αποψη σου θα εβγαιναν και θα την ελεγαν,δημοκρατια εχουμε και καποιος χριστιανος(η οτι αλλο τεσπα:-P) θα μιλαγε;)

Εγω κρινω παντα απο αυτο που βλεπω και μονο,ετσι και αλλιως.

Οπως θεωρω οτι το εντυπωσιακοτερο game που εχω δει σε γραφικα ειναι το crysis,ετσι και το 2ο εντυπωσιακοτερο ειναι το kiilzone2(απο αυτα που εχουμε δει τουλαχιστον) για μενα.

Τοσο απλα.:)

 

 

Όπως και να έχει ελπίζω να το χαρείς όταν βγει :D

 

Η πλακα ειναι οτι μιλαμε για ενα παιχνιδι τοση ωρα που πιθανον να μην παιξω:razz:

Διοτι δεν εχω και ιδιαιτερη συμπαθεια στα FPS,αλλα με τοσο hype παιζει και να το δοκιμασω:razz:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spliter cell producer: PS3 can't handle AI nearly as well as the Xbox 360

 

Speaking in a recent interview, the producer of Splinter Cell: Conviction confirmed that the respective title is NEVER going to make an apperance on the PS3 or Wii as the Wii lacks the require graphical horsepower and the PS3 can't handle AI nearly as well as Microsoft's Xbox 360 can do so.

 

maxconsole

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spliter cell producer: PS3 can't handle AI nearly as well as the Xbox 360

 

maxconsole

 

Και μόνο ο τρόπος που το έκανες post μετράει... Αν είναι ποτέ δυνατόν... μιλάει για το naruto... και το spliter cell ενώ έχει δει τα 1st party? Πες ότι είσαι ανίκανος φίλε να τελειώνουμε... Μην ακούω τις ίδιες μ@λακίες από τους ubi... έχει καταντήσει αηδία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μόνο ο τρόπος που το έκανες post μετράει...

 

 

Ορίστε;Ποιος τρόπος μου;Ο τίτλος του post μου είναι copy-past από το maxconsol.Εκτός και αν εννοούσες "και μόνο που το έκανες post"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...