Προς το περιεχόμενο

PS3 Ειδήσεις {News Topic}


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα έχω X360, δεν τα βγάζω από το μυαλό μου! Το θέμα του προσωπικού γούστου ούτε καν το συζητάω, εννοείται αυτό, μίλησα καθαρά προσωπικά. Όπως και προσωπική μου άποψη είναι πως η δόνηση δεν προσφέρει τπτ στην εμπειρία, παρά προσθέτει βάρος στο χειριστήριο. Θα προτιμούσα ένα ηχειάκι σαν του Wii, που το βρίσκω από τις φοβερότερες ιδέες για κοντρόλερ. Απλά, ΠΑΝΤΑ ΒΑΣΕΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗΣ ΑΠΟΨΗΣ, με θλίβει το γεγονός να γίνεται ντόρος για κάτι που θεωρώ ΕΓΩ ασήμαντο, έως ενοχλητικό μη σου πω. Είναι σαν τα ποδοσφαιράκια, κάθε ένα που βγαίνει το θεωρώ χαμένο χρόνο που θα μπορούσε να διατεθεί για να φτιαχτεί ένα rpg ή ένα racing.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

εσυ ξερεις καλυτερα topgun....

--------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

 

συνεντευξη στο eurogamer

 

Eurogamer: How concerned are you about possible criticisms that you should have given European consumers what Sony America gave the US; the option to pay a lower price?

 

David Reeves: Well, they're not really are they, because what the US are offering from the 1st of August is a USD 599 version with one game. All they're doing is taking their stock they've got at the moment of the 60GB model, marking the price down and it will all be gone by the end of July.

Zoom in'' Screenshot starterpack

 

The recently announced Starter Pack PS3 bundle.

 

Eurogamer: So once it's sold out, that will be the end of the USD 499, 60GB model then?

 

David Reeves: In America, yes.

 

Eurogamer: Why not offer the 80GB model in Europe?

 

David Reeves: The difference between 60GB and 80GB is not really necessary. The difference in cost between a 60 and 80 is just Euro sense; it's nothing, because the cost of memory is so small.

 

Probably we could have gone for 80GB, but does it really make any difference? We just know that we get a better supply on the 60GB than we will on the 80GB. So we chose to continue with the 60GB until we find that we can get something better, maybe lower cost. It just didn't seem necessary to us.

 

Eurogamer: But if as you say there's no difference between the 60GB and 80GB, is Sony America making the right decision in offering it?

 

David Reeves: The difference is that the 60GB we have now has about 88 per cent backwards compatibility. The 60GB they had had 100 per cent backwards compatibility. They felt that by going down from 100 to 88, for example, that they'd have to add something in - and that's what they did.

 

That was their decision. We just felt that we didn't want to complicate things; we wanted to have one model, and we've had one model - we've done very well with it. Now we'll add value and we'll think about what we'll do closer to Christmas.

Zoom in'' Screenshot usbundle

 

The 80GB PS3 for the US, responsible for the 60GB price cut to USD 499.

 

Eurogamer: But you're still asking people to commit GBP 425 to a games console. Isn't there a problem with the perception that that's an awful lot of money to shell out?

David Reeves: It is, but surprisingly, people are paying that amount of money for it. Now they'll get two games and an extra controller as well. It's not just a games machine as you know - you can play Blu-ray movies, you can download games from the network, you can browse the Internet and you can play music on it.

 

lol suckaz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Όπως και προσωπική μου άποψη είναι πως η δόνηση δεν προσφέρει τπτ στην εμπειρία, παρά προσθέτει βάρος στο χειριστήριο. Θα προτιμούσα ένα ηχειάκι σαν του Wii, που το βρίσκω από τις φοβερότερες ιδέες για κοντρόλερ...

 

η συγκεκριμένη διάταξη στο χειριστήριο είναι που με αποτρέπει τον τελευταίο καιρό να πολυασχοληθώ με το X360 μου. Δεδομένου ότι πλέον δουλεύουμε περισσότερο τα shoulder buttons στην πλειονότητα των παιχνιδιών, και με τους αντίχειρες ελέγχουμε κίνηση-κάμερα, προτιμώ οι αντίχειρες να βρίσκονται στο ίδιο ύψος.

 

χμ...λέγοντας και εγώ την άποψή μου θα έλεγα πως έχουμε εντελώς διαφορετικά γούστα.

Ειδικά η διάταξη στα ''μοχλάκια'' είναι απείρως πιο βολική για μένα.Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα αυτος ο Reeves, πρεπει να ειναι κατασκοπος της microsoft που εχει πιασει δουλεια στη sony....

 

 

ακουστε τι λεει σε (αλλη) σημερινη του συνεντευξη σε μεγαλο νορβηγικο site:

<<<τα 80gb δεν αξιζει να τα φερουμε στην ευρωπη.

60 με 80 γιγα δεν ειναι σοβαρη διαφορα.

αν ηταν η διαφορα διπλασια (στα gb), τοτε θα αξιζε.

και σας λεω οτι θα δειτε συντομα κατι με διπλασια διαφορα (δηλ.120giga ps3)>>>

 

 

lolololololol καλες πωλησεις αγαπητε κ. reeves :D :D :D :D :D

 

http://www.dagbladet.no/kultur/2007/07/13/506117.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι έγινε;;;;ξύπνησαν στην SONY και κατάλαβαν ότι τα δύο "μοχλάκια" το ένα δίπλα στο άλλο είναι άβολα;;;;ΜΠΡΑΒΟ αν και άργησαν λιγάκι να καταλάβουν την πατάτα τους...μιλάμε το ΧΒΟΧ360 έχει το πιο άρτιο controller ever...ΑΠΛΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι φαίνεται ο όρος προσωπικό γούστο εδώ πέρα δεν ευδοκιμεί. Επειδή τα χορταράκια δε μου αρέσαν ποτέ ούτε η κουδούνα στο λαιμό δε σας χαλάω άλλο την ονείρωξη :D

 

Είστε οι κάτοχοι της γνώσης των πάντων και οιαδήποτε γνώμη έτερη της δικής σας αποτελεί βλασφημία στην ανθρώπινη λογική. Ζητώ ταπεινά συγνώμη για το ατόπημα μου. :D

 

Τώρα πέραν της πλάκας, γιατί ρε παιδιά σας είναι τόσο δύσκολο να αποδεχτείται τη γνώμη κάποιου? Είπα εγώ ότι όσους δε βολεύει το χειριστήριο είναι ηλίθιοι? Όσον αφορά τη custom built κονσόλα, πράγματι νομίζω ότι η Sony ήρθε πολύ κοντα στο ιδανικό για μένα, δίκιο έχεις DD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγχωρεμένος φίλε μου :-D...απλά προσπάθησε να μην επαναληφθεί pls :)

 

Thanx :D. Ελπίζω να μην εκλαμβάνεται ως ειρωνεία, κάνω λίγο πιο φλεγματικό χιούμορ από όσο πρέπει συνήθως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lol lol basika to mono kako pou exei o 360 controller einai oi katw skandales gia kapoia games opws sto pro pou einai aisxres.

 

Στο Pro αν δεν σου αρέσουν οι κάτω σκανδάλες για αυτή τη δουλειά, μπορείς να επιλέξεις τις πάνω. Για μένα το μόνο μειονέκτημα του 360 controler είναι ότι δεν είναι καλό το joypad του αν θες να το χρησιμοποιήσεις σε κάποια action/fighting games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Pro αν δεν σου αρέσουν οι κάτω σκανδάλες για αυτή τη δουλειά, μπορείς να επιλέξεις τις πάνω. Για μένα το μόνο μειονέκτημα του 360 controler είναι ότι δεν είναι καλό το joypad του αν θες να το χρησιμοποιήσεις σε κάποια action/fighting games.

 

συμφωνώ...το μόνο κακό είναι το άβολο D Pad που ευτυχώς δεν χρησιμοποιείται και συχνά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...