Προς το περιεχόμενο

PS3 Ειδήσεις {News Topic}


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Επισκέπτης
Πολύ καλά παιχνίδια θα βγουν να σαι σίγουρος... Εδώ το thread είναι πιο πολύ trolling από τους "γνωστούς αγνώστους" παρά ενημέρωση. Έρχονται demo Lair και HS,όλη η press conference της Sony στο PSN και 14 Αυγούστου το Lair και αρχές Σεπτέμβρη το HS. Singstar και άλλα... more info.... δείτε τα sigs αρκετών παιδιών που κάνουν post.

 

(Aς κάνουμε κ λιγη διαφήμιση η είναι κ αυτό κακό λόγω του ps3? :P no offence)

 

Eδω ρε φιλε στην παρενθεση για το topic 360 γραφουν μεχρι και ποτε κατουραει ο Moore,ενω στου Ps3 topic εχουν μεινει στα Firmware:mrgreen::lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτό το thread έχει καταντήσει η αμεροληψία η ίδια... Το διαβάζω που και που όταν δεν έχω τι να κάνω και μοθ φτιάχνει το κέφι. Από ενημέρωση έχει καταντήσει thread για όλα τα antiSony μέλη. Δε θα σχολιάσω όλα έχουν υποθεί για το Killzone 2 μιας και είναι μια photo που δε δείχνει απολύτως τίποτα εκτός και αν βάλεις μεγενθυτικό φακό και δεις. Btw η μεγάλη photo που έγινε post από κάποιο μέλος δεν υφίσταται και είναι "παραπληροφόρηση" μιας και είναι μεγενθυμένη η εικόνα η μικρή που βγήκε το πρωί στο internet.

 

Αυτό που θέλω να γράψω αυτή τη φορά είναι ότι ακόμα και την μείωση της τιμής του PS3 βρήκατε κατά ένα μαγικό και εξωφρενικό τρόπο να την παρουσιάσετε ως "θετική" ΑΡΝΗΤΙΚΗ είδηση! Αν είναι ποτέ δυνατόν....

 

- Ήταν ακριβή η κονσόλα??? Για πολλούς ναι! (Για μένα όχι γιατί παίζει ρόλο και το Value/Price και όχι μόνο η τιμή σαν τιμή).

 

- Η Sony έκλεβε το κόσμο πουλόντας ακριβά κάτι πολύ υποδιέστερο από την τιμή του? ΟΧΙ, το PS3 είναι ακριβό μηχάνημα γιατί ενσωματώνει ακριβά components (cell,rsx,blu-ray)

 

- Πρέπει να κατηγορήσουμε την Sony που κατέβασε την τιμή γιατί αφουγκράστηκε την αγορά? ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ!!! Ετσι είναι η αγορά...

 

- Πρέπει να κατηγορήσουμε την Sony που βρήκε τρόπο να μειώση το κόστος παραγωγής τόσο γρήγορα και να κατεβάσει την τιμή πώλησης του PS3??? ΟΧΙ, για το θεό δηλαδή. Η Sony έκανε ότι μπορούσε από την αρχή να μειώσει το κόστος παραγωγής ξέροντας ότι το PS3 ήταν ακριβό σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Μαγκιά της που το κατάφερε,μαγκιά της που βρήκε τρόπο τόσο νωρίς να ανταποκριθεί στην αγορά και μακάρι και οι άλλες εταιρίες να είχαν κάνει το ίδιο.

 

Τι θα πάρω ως απάντηση σε όλα αυτα? Το ξέρω ήδη μιας και εδώ τα πράγματα είναι απλά. Sony + PS3 = Evil, του σατανά μηχάνημα,κάκιστο κλπ κλπ. Οι "καλοπροαίρετοι" θα πουν... Είδε τα σκούρα ότι δε πουλάει ότι ότι ότι και έκανε τη μείωση... και εγω θα απαντήσω... MΑΓΚΙΑ ΤΗΣ ΑΦΟΥ ΜΠΟΡΕΣΕ!!!!

 

Δεν διαφωνώ μαζί σου ... τα σχόλιά σου είναι γενικά σωστά ...

το value/price που αναφέρεις όμως είναι εντελώς σχετικό και υποκειμενικό.

Γιιατί μπορεί για εσένα να είναι ικανοποιητικό αλλά συγκρίνεται και με τον ανταγωνισμό και η αναλογία για τον περισσότερο κόσμο είναι καλύτερη για το 360 value/price.

Βέβαια αν το κοιτάξεις χωρίς την ύπαρξη του 360 δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω μαζί σου. Ναι το PS3 είναι ένα πολύ καλό μηχάνημα ... που ναι μεν κοστίζει ακριβά αλλά κάνει παπάδες έχει και Blu-Ray έχει και HDMI έχει και και και ... απλά όσοι έχουμε 360 το συγκρίνουμε άμεσα μαζί του ... και για όσο δεν έχει Killer App και χαμηλή τιμή δεν θα το ακουμπάμε ... νομίζω είναι τόσο απλό ...

 

Οι περισσότεροι είναι εκνευρισμένοι με την Sony για το απλούστατο γεγονός ότι πάνω-κάτω τα ίδια πράγματα (δεν νομίζω πως έχουμε δει κάτι καλύτερο από το Ps3 so far) τα κάνει και το 360 εδώ και 20 μήνες ... με τα όσα μύρια προβλήματα μπορεί να έχει / είχε. Ηταν εδώ όταν το Ps3 έταζε και δεν παρέδιδε... και όταν ήρθε όλοι νομίζω περιμέναμε να δείξει άμεσα την διαφορά του από το 360 ... και απλά ακόμα περιμένουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε εχεις κολισει σε μια τιμη, η Microsoft σε επεισε πριν 2 χρονια οτι η κονσολα που ειχες αγορασει ειναι για τα σκουπιδια και σε εκανε να αγορασεις το Next gen ειτε ηθελες ειτε οχι, γιατι εμενες με το καζανακι στο χερι, ΜΗΝ ΛΕΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ....ΗΜΑΡΤΩΝ....Και οσο ειχες επενδυσει μεχρι τοτε πηγαν στα σκουπιδια...Kai esy milaw gia 2 paixnidia που σου εκανε δωρο και ενα χειρισατηριο...ΗΜΑΡΤΩΝ....ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ ΠΟΥ ΤΑ ΒΑΛΑΤΕ ΑΥΤΑ ΜΕΤΑ....ΤΗΝ απαντηση την ξερω....χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Se periptwsi pou sou einai toso dysnoito to noima tis protasis des to videaki giati emeis eimaste antisonyfanboys.. (kai as exoume oles tis proigoumenes konsoles..)

 

 

xaxaxaxaxaxaxa xriste mou xriste mou....trelainomai na vlepo tetoia ithopoioia apo dimosiografous amerikanous...trela me pianei...i gomena exei ifaki ironiko trelo...pou an th rotiseis ti einai playstation tha sou pei plintirio piaton...oi amerikanoi tora eipan kako logo gia to ps3..apapa..e ti tha elegan..tetoio promotion pou ekanan gia to 360 oi anthropoi na paei xameno.... edo pethenan anthropoi k aytoi elegan alla sta nea tous..o xristos k i panagia mi ksanado tetoio prama...

 

edo ta filarakia mou sa treloi ekanan molis tous eipa oti peftei i timh siga siga...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλε εχεις κολισει σε μια τιμη, η Microsoft σε επεισε πριν 2 χρονια οτι η κονσολα που ειχες αγορασει ειναι για τα σκουπιδια και σε εκανε να αγορασεις το Next gen ειτε ηθελες ειτε οχι, γιατι εμενες με το καζανακι στο χερι, ΜΗΝ ΛΕΜΕ ΤΑ ΙΔΙΑ ΧΙΛΙΕΣ ΦΟΡΕΣ....ΗΜΑΡΤΩΝ....Και οσο ειχες επενδυσει μεχρι τοτε πηγαν στα σκουπιδια...

 

Σε ποιον αναφέρεσαι ?

 

Αν αναφέρεσαι σε μένα τότε μάλλον δεν μπορείς να διαβάσεις τι γράφω ... πόσο μάλλον να το καταλάβεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία επειδή αρχίσαμε τις παραπομπές θα σε παραπέμψω και εγώ εδώ για να ακούσεις και τα επίσημα χείλη της Sony και να δεις και πως αντέδρασε η αγορά σε γενικές γραμμές στην μείωση του PS3. Και ξαναλέω για τελευταία φορά... Το κανε τόσο νωρίς γιατί "έτρεξε", γιατί δούλεψε και γιατί τα κατάφερε! Αν δε μπορούσε να το κάνει λόγω κόστους δε θα το έκανε! ΜΑΓΚΙΑ ΤΗΣ!!

 

Κ αν μου πεις τώρα αν με θεωρεί κορόιδο που το αγόρασα πιο ακριβα... γιατί αυτό θα πουνε πολλοι όχι δε με θεωρώ κορόιδο. Πήρα ένα μηχάνημα το οποίο το value/price του είναι πολύ καλύτερο από οτιδήποτε κυκλοφορεί στην αγορά και τα 600 ευρώ τα θεωρώ λίγα για αυτά που μου προσφέρει το PS3. Μαγκιά της που μείωσε την τιμή αφου βρήκε τρόπο. Εγω ήθελα να το πάρω πρώτος και ήξερα ότι θα δώσω κάτι παραπάνω. Βάλε το Elite + HD player + wireless + + + για να δούμε πόσο πάει το αντίστοιχο hardware με τη φιλοσοφία της M$. Άντε γιατί το χουμε παρακάνει με το PS3,την τιμή,την "ανικανότητα" του για ΑΑ + motion blur και χίλια δυο άλλα...

 

 

http://www.ps3forums.gr/vb3/showthread.php?t=198&page=2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gia na katalavoun ligo kati kapoioi anthrwpoi.. I meiwsi tis timis einai kati THETIKO gia ton katanalwti kai fysika tha to leme san THETIKA NEA..

 

Alla yparxei kai mia alli pleura kai auti einai i adynamia tis Sony na antapexelthei ston antagwnismo kai prin kala kala prolavei na vgalei ligo kerdos apo tin konsola katevazei amesos tin timi kati pou den tha ekane an den eixe provlimata me ton antagwnismo..

 

 

O monos logos pou sxoliazetai arnitika to neo einai epeidi i Sony proxwrise se mia toso simantiki meiwsi tis timi TOSO NWRIS. Se antitheti periptwsi tha itan mono thetika ta sxolia..

 

eilikrina den mporo na to tonisw perissotero...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

milane kai atoma pou trollarane epi 5 selides epeidi i microsoft evgale megalyteres memory cards.. Eleos diladi..

 

 

οταν η ιδια η μς αλλαζει την πολιτικη της,ναι θα δεχτει και την κριτικη της.

Noone is sacred.

 

για να μην φανω ομως και εγω οτι ειμαι ps-fan απλως να πω οτι εχουν δικιο που τα παιδια φωναζουν οτι πρεπει να αποζημιωσει τους γκειμερς που πηραν αμεσως την κονσολα.ετσι εκανε η μς με το χβχ1 και ετσι οφειλει να κανει καθε σοβαρη εταιρεια που σεβεται τους πελατες της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μην φανω ομως και εγω οτι ειμαι ps-fan απλως να πω οτι εχουν δικιο που τα παιδια φωναζουν οτι πρεπει να αποζημιωσει τους γκειμερς που πηραν αμεσως την κονσολα.ετσι εκανε η μς με το χβχ1 και ετσι οφειλει να κανει καθε σοβαρη εταιρεια που σεβεται τους πελατες της.

 

Εχω την πεποίθηση ότι κάτι θα κάνει η Sony για αυτούς είτε αυτό λέγεται παιχνίδι είτε controller πιστεύω πως δεν θα τους αφήσει έτσι ... απλά δεν ξέρω ποιά είναι τα μεγέθη ... πχ. αν δεν κάνω λάθος η MS σίγουρα είχε μικρότερο launch με το original ΧΒΟΧ απότι η Sony με το PS3 οπότε άλλο να στείλεις 2 games σε 200.000 άτομα και άλλο σε 2 εκατομύρια ....

(τα νούμερα είναι εντελώς υποθετικά μπορεί να κάνω και τραγικά λάθος)

 

Και σίγουρα είναι ΘΕΤΙΚΗ η μείωση τιμής ...

αν συνδυαστεί και με καμμιά έκπληξη τίτλο που δεν το περιμένουμε τότε σίγουρα θα εκτοξεύσει τις πωλήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eδω ρε φιλε στην παρενθεση για το topic 360 γραφουν μεχρι και ποτε κατουραει ο Moore,ενω στου Ps3 topic εχουν μεινει στα Firmware:mrgreen::lol:

 

Ενταξει συμβαινει και στις καλυτερες οικογενειες...εδω στο forum (ή υπερβολικα κλειστο club) της υπογραφης σου δεν εχει ανεβει ακομα το screenshot του Killzone (γιατι αραγε....)

Σαν σημερα θυμαμαι τον Slay να ποσταρει κατι χιλιοσυμπιεσμενες screens του PDZ και να μας δειχνει το aliasing με το μεγενθυτικο φακο :mrgreen:

Αυτες ηταν εποχες....φερτε πισω το Bliz ρεεεεεε :mrgreen:

 

PS: Σε καμια περιπτωση δεν καταδικαζω το killzone απο ενα screenshot (αλλωστε εχει πολυ χρονο ακομα μπροστα του) αλλα το συγκεκριμενο ηταν πρωτο θεμα σε ολα τα gaming forums σημερα. Εκτος απο ενα....

Αρα οι κοπτοντες της αξιοπιστιας και της εγκυροτητας ας κρινουν και τους εαυτους τους λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτό το thread έχει καταντήσει η αμεροληψία η ίδια... Το διαβάζω που και που όταν δεν έχω τι να κάνω και μοθ φτιάχνει το κέφι. Από ενημέρωση έχει καταντήσει thread για όλα τα antiSony μέλη. Δε θα σχολιάσω όλα έχουν υποθεί για το Killzone 2 μιας και είναι μια photo που δε δείχνει απολύτως τίποτα εκτός και αν βάλεις μεγενθυτικό φακό και δεις. Btw η μεγάλη photo που έγινε post από κάποιο μέλος δεν υφίσταται και είναι "παραπληροφόρηση" μιας και είναι μεγενθυμένη η εικόνα η μικρή που βγήκε το πρωί στο internet.

 

lol! μωρʼτι μας λες που ειναι μεγεθυμενη η μικρη... πολυ θα το ηθελες, ε?

 

 

για κοιτα εδω:

 

http://threespeech.com/blog/?p=465 <- επισημο sony site, αν δεν γνωριζεις...

 

KILLZONE IN-GAME SCREEN SHOT

Filed under: GAMES, KILLZONE — Three Speech July 10, 2007 @ 11:50 am

 

The image below is an in-game screen shot, taken from the 1 level demo that will be shown to press this evening… at the special Killzone 2 event in LA.

 

For more info see the USA Today article: (http://www.usatoday.com)

Killzone2_screenshot_1.jpg

http://www.threespeech.com/blog/wp-content/uploads/2007/01/Killzone2_screenshot_1.jpg

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...