Προς το περιεχόμενο

PS3 Ειδήσεις {News Topic}


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Δεν ειναι υποχρεωτικο (σαν το στρατο) να παιξει κανεις GT,oποιος δεν γουσταρει,απλα δεν παιζει.

ειλικρινα πες μου γιατι συνεχιζεις και ασχολεισαι ακομα?

 

Εdit:Το προηγουμενο μηνυμα σβηστηκε γιατι προκαλεσα μαλλον:???::roll::shock:

ελα βρε εγινε τετοιο πραγμα :o:o:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Τι να κανω ρε slay,ποσταρω μπας και ακουστει και η ''διαφορετικη αποψη'':)

 

Τα ιδια και τα ιδια ακουμε.

Η Sony κοροιδευει,δεν αξιζει το μηχανημα,ενα ματσο τουβλα ειναι το Ps3,αργει να βγαλει τα παιχνιδια αρα σας κοροιδευει ,ειναι προβατα αυτοι που αγοραζουν ps3,χαθηκε ενας χρονος αρα χαθηκε και η παρουσα γενια κτλ κτλ.

 

Κλασικα πραγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειλικρινα πες μου γιατι συνεχιζεις και ασχολεισαι ακομα?

 

slay σε περιμενω για μεταξυ μας online race ....κατα τα χριστουγεννα του 2008. :P

και μην ανησυχεις, χωρις damage, δεν θα πονεσεις :D

 

 

 

 

εγω προς το παρον πιστευω οτι το αρθρο ειναι λαθος, και ας αναδημοσιευεται απο 2 mainstream sites.

 

1ον) μιλανε λες και εχουνε τελειωσει με τα physics.

πιστευω αδυνατον. εκτος κι αν εχει παρομοια με το demo. παλι αδυνατον.

 

2ον) 6 μηνες το ενα αυτοκινητο, και χωρις damage modelling,

που οπως λεει ο yamauchi ειναι διπλη δουλεια. δηλ. παμε στον ενα χρονο/car. δωσε μου εμενα τα εργαλεια και στο σενιαρω στον ιδιο και λιγοτερο χρονο που ειμαι και ασχετος.

ασε που ειχαμε δει αυτα τα laser scanners που εχει η pd και σκαναρουνε λεπτομερως τα αμαξια απο την πρωτη στιγμη.

 

3ον) o yamauchi εχει πει πολλες φορες στο παρελθον οτι το damage modeling ειναι "the homework that polyphony always forgets to turn in"

(google, keys: yamauchi+homework), οποτε βλεπω δυσκολο να λενε ετσι απλα "no damage folks"

 

 

σε περιπτωση που ισχυει κατι τετοιο, οποιος καταλαβαινει απο software development ξερει σιγουρα οτι κατι παει στραβα (εως πολυ στραβα) γιατι τετοιες δικαιολογιες τυπου "δεν μας αφηνουν οι εταιρειες" (βλεπε gotham 2,3 , forza 1,2), ή "θελω το gt5 να ειναι perfect" (και no damage οταν ο ανταγωνισμος προσφερει ηδη και εσυ ο ιδιος το εχες αναγνωρισει) ειναι για τον ....

 

εσυ τι πιστευεις? το αρθρο ειναι αληθες ή φουμαρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλι καλα δλδ.το λεω γω οτι οποιο ποστ φευγει απο τον απλο σχολιασμο ενος νεου θα σβηνεται.στο δικο σας φορουμ δεν αντιμετωπιζεται περιπτωσεις 4 και 5 σελιδων ασχετων ποστ,με προσωπικες διαμαχες,που ξαφνικα να καταληγουν στο παρελθον και τα psx,dc,n64 κλπ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Mα μες την συζητηση ειναι αυτα.

Επειδη αναφερεσαι σε εμενα(γιατι λες για αναφορες σε παρελθον κτλ) θα σου πω οτι συνηθως κοιταω το παρελθον για να κρινω το παρον και το μελλον,οποτε σε καθε ποστ μου υπαρχει συνηθως αναφορα στο παρελθον.

Δηλαδη αν ειναι ετσι ...ή πρεπει να σβηνεται οτι γραφω ή να αλλαξω τις αποψεις μου.Ενα απο τα 2.

Αν εχει να κανει με το θεμα στο οποιο αναφερομαστε δεν πρεπει να σβηστει,αν οχι(που οντως υπαρχουν απο μενα τετοια ποστ) ας σβηστει,κανενα προβλημα.

 

Παρολα αυτα το ποστ που σβηστηκε δεν ειχε καμια σχεση με το παρελθον.Ηταν ιδιο με αυτο που εκανα μετα,απλα χωρις το ''σορυ για το trolling''(το ειπα ειρωνικα φυσικα)

 

Δεν χρειαζοταν να σβηστει αλλα τεσπα.Δεν ειμαι εγω ο mod για να κρινω,και ας μην το κανουμε θεμα:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι φιλε μου δεν ειναι μεσα στην συζητηση,αυτα που λετε.λες 2,3 πραματα και τελος,που παντα ειναι μεσα στο τοπικ.τα ιδια ομως,στο wii topic,ta idia edw,ta idia prin sto 360 revolution topic.

 

Δε μου αρεσει να επαναλαμβανομαι,τα εχω πει στο wii topic,αλλα πολλοι ζητανε να σβηνονται τα ασχετα ποστς,και οταν γινεται οι ιδιοι βριζουν.Γιαυτο λοιπον το επαναλαμβανω.Οσα ποστς τα βλεπω ως ασχετα θα σβηνονται.Οποιος θελει να μου ζητησει τον λογο υπαρχουν τα pms.

 

αυτα απο μενα.το παραπανω ποστ του πετραν ειναι το πλεον ειδικο ως προς τις ερωτησεις του,ως συνηθως δλδ.βεβαια δε θα απαντησει κανεις.θα παμε οτι δω εχει αδειασει το φορουμ επειδη υπαρχει ο gates απο πισω.αυτα μας μαραναν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Heavy Rain: Origami Killer

 

Sony Computer Entertainment Worldwide Studios Europe and the developers of Quantic Dream are pleased to announce their collaboration for a complete title on PLAYSTATION®3 - over which further information will be revealed soon. Quantic Dream is known to have already carried out plays kinematics and interactives rich in emotion.

 

This new project will fully benefit from the power of the Cell processor and the technology of the most recent development PS3, and should hoist on a level never yet reached the emotional feelings which the players will be able to feel.

 

Created in 1997 per David Cage, the studio of French development Quantic Dream built a world fame thanks to the fundamental innovations which it brought to industry play, in particular concerning the interactive narration and the emotional contents. The achievements of this studio are the best witnesses: Quantic Dream is, for example, at the origin of Fahrenheit (called Indigo Prophecy in the United States and Canada), title rewarded by a price in 2005 and which mixes, in the field of the paranormal, the play and the cinema, by renewing the kind completely ventures.

 

Michael Denny, Vice President of SCE Worldwide Studios Europe affirmed: "We are really filled with enthusiasm by the prospect to work for the first time with Quantic Dream and to have thus an advisability of still improving the interactivity of our plays and of bringing to the players feelings which they never will to date have felt. We hope, very soon this year, capacity to say some to you more on this new very particular title "

 

HR_web.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LOL,καθε αμαξι λεει κανει 180 μερες να φτιαχτει.

Ισα ρε...φαντασου δηλαδη η Sony να ηταν αυτοκινητοβιομηχανια.

Ενα μοντελο ανα 6 χρονια θα εβγαζε στην αγορα κι αυτο σε limited edition :D:D:D:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα! Σε όλον τον κόσμο στα φόρα σχολιάζονται οι δηλώσεις για το GT5, αλλά εμείς εδώ να μην σχολιάσουμε γιατί ενοχλούνται κάποιοι που τους θίξαμε την εταιρία!!! Δε πάμε καλαά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Miltoz εχεις Ps3 η σκοπευεις να παρεις τους επομενους μηνες?

Αν εχεις και ειλικρινα σε ενοχλει που θα αργησει(αν ειναι πραγματικοτητα τελικα η καθυστεριση) γιατι βιαζεσαι να παιξεις GT5 γιατι το περιμενες πως και πως,τοτε ναι θα εχεις ολο το δικιο να φωναζεις.

 

Αν ομως θες να κραξεις την sony επειδη δεν την γουσταρεις και να την πεις στους κατοχους Ps3 επειδη εσυ παιζεις forza,τοτε αυτο ενοχλει,γιατι πολυ απλα πολλους δεν τους ενδιαφερει.

 

Υπαρχει καποια διαφορα δεν νομιζεις?:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγουρα.Και sorry ξανα για το off topic,αλλα με αυτο το σκεπτικο κραταμε 2 μετρα και 2 σταθμα.Εδω καποιοι σχολιασαν (αρνητικα) την εξελιξη αυτη και καποιοι βαλθηκαν να βουλωσουν στοματα.Στο Wii topic οταν εγινε ΕΠΑΝΗΛΛΕΙΜΕΝΑ αυτο το σκηνικο απο 2-3 μελη,κρατηθηκαν αποστασεις και μας "συμβουλεψαν" να μαθουμε να ακουμε ολες τις αποψεις και πως το τοπικ δεν περιοριζεται μοναχα σε ευνοικες κλπ δηλωσεις υπερ του Wii.

Οποτε καλο θα ηταν να γινει το ιδιο παντου και να μην υπαρχουν διακρισεις.Τελος off topic ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Miltoz εχεις Ps3 η σκοπευεις να παρεις τους επομενους μηνες?

Αν εχεις και ειλικρινα σε ενοχλει που θα αργησει(αν ειναι πραγματικοτητα τελικα η καθυστεριση) γιατι βιαζεσαι να παιξεις GT5 γιατι το περιμενες πως και πως,τοτε ναι θα εχεις ολο το δικιο να φωναζεις.

 

Αν ομως θες να κραξεις την sony επειδη δεν την γουσταρεις και να την πεις στους κατοχους Ps3 επειδη εσυ παιζεις forza,τοτε αυτο ενοχλει,γιατι πολυ απλα πολλους δεν τους ενδιαφερει.

 

Υπαρχει καποια διαφορα δεν νομιζεις?:)

 

Μα δε κατάλαβες καλά, δε φωνάζω για καμία καθιστέριση.... γελάω με την δήλωση ότι μπορεί να βγει το damage σαν downloadable. Λυπάμαι αλλά δε μπορώ να το σχολιάσω διαφορετικά, μόνο για γέλια είναι (και αυτό).

 

Πιστεύεις ότι θα έλεγα άλλα άμα γινόντουσαν αυτά με το forza και μου πασάρανε όλα αυτά τα κουλά? Η γενικότερα άμα γίνοντουσαν με το 360 όλα αυτά που γίνονται στο ps3 και που εσύ τα βλέπεις σαν καραμέλες? Σε αυτή τη περίπτωση το πολύ πολύ εκτός από το κράξιμο θα έριχνα και κανά μπινελίκι.

 

Ενοχλεί δεν ενοχλεί, εδώ είναι forum για διμόσια συζήτηση και το σχόλιο που έκανα ήταν on topic. Άμα διαφωνείς με αυτό που είπα, να τοποθετιθείς άμα θες επί του θέματος. Όλα τα υπόλοιπα και για ποιό λόγο λέω αυτά που λέω, σίγουρα δεν ενδιαφέρουν κανέναν.

 

p.s. Μιας και ρωτάς, το gt3 το είχα λιώσει, αλλά η πιθανότητα να λιώσω και το gt5 απομακρίνεται μέρα με τη μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Καταρχην ειναι σιγουρο,οτι θα ισχυει αυτο που λες?

 

Αν δεν βαλουν damage,προφανως καποιον λογο θα εχουν,δεν νομιζω να ειναι τοσο απλα τα πραγματα.

 

Πιστεύεις ότι θα έλεγα άλλα άμα γινόντουσαν αυτά με το forza και μου πασάρανε όλα αυτά τα κουλά? Η γενικότερα άμα γίνοντουσαν με το 360 όλα αυτά που γίνονται στο ps3 και που εσύ τα βλέπεις σαν καραμέλες? Σε αυτή τη περίπτωση το πολύ πολύ εκτός από το κράξιμο θα έριχνα και κανά μπινελίκι.

 

Μακαρι να ισχυει για σενα αυτο.

Εγω δεν ειπα οτι ολα ειναι καραμελες,αλλα αυτα που ειχα αναφερει ειναι και δεν λιωνουν οι ατιμες.

 

μαζι σου,να κραξουμε σε καθε λαθος και αρνητικο,αλλα γιατι δεν κραζει κανεις την MS?δεν υπαρχουν αρνητικα εκει?

Γιατι εγω κατα καιρους βλεπω να βγαινουν πολλα,αλλα εδω δεν σχολιαζονται.

 

Για το GT τωρα ,αν σε ενοχλει πραγματικα εσενα προσωπικα το οτι μαλλον θα πρεπει να κατεβασεις το damage,τοτε εχεις δικιο να κραζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην ειναι σιγουρο,οτι θα ισχυει αυτο που λες?

 

Αν δεν βαλουν damage,προφανως καποιον λογο θα εχουν,δεν νομιζω να ειναι τοσο απλα τα πραγματα.

Δε το λέω εγώ...

Φυσικά υπάρχει λόγος (μπορώ να σκεφτώ πάνω από έναν) αλλά σίγουρα αυτός δεν είναι έτσι απλά ότι δεν το θέλουν οι κατασκευαστές.

 

Μακαρι να ισχυει για σενα αυτο.

Εγω δεν ειπα οτι ολα ειναι καραμελες,αλλα αυτα που ειχα αναφερει ειναι και δεν λιωνουν οι ατιμες.

 

μαζι σου,να κραξουμε σε καθε λαθος και αρνητικο,αλλα γιατι δεν κραζει κανεις την MS?δεν υπαρχουν αρνητικα εκει?

Γιατι εγω κατα καιρους βλεπω να βγαινουν πολλα,αλλα εδω δεν σχολιαζονται.

 

Δε σε εμποδίζει κανείς να τα πείς εσύ.

Για το GT τωρα αν,σε ενοχλει πραγματικα εσενα προσωπικα το οτι μαλλον θα πρεπει να κατεβασεις το damage,τοτε εχεις δικιο να κραζεις.

Σου ξαναλέω ότι δε με ενοχλεί κάτι.... ή θα τα σκάσει η σονυ όπως έκανε η MS για να πάρει τα licenses για τα damage και θα το βάλει, ή δε θα τα σκάσει και δε θα τα βάλει. Κάτι που φαντάζομαι ξέρουν ήδη στην PD. Και δε νομίζω ότι είναι κάτι τόσο απλό που μπορεί να γίνει με ένα patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...