Προς το περιεχόμενο

PS3 Ειδήσεις {News Topic}


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε ενοχλουν τα μονοπωλια ή οι προσπαθειες εγκαθιδρυσεις μονοπωλιων?

Γιατι παιζεις σε Sony μηχανακι?

 

Και τα δύο. Η προσπάθεια μεγέθυνσης του μεριδίου αγοράς μιας εταιρείας δεν αποτελεί προσπάθεια εγκαθίδρυσης μονοπωλίου.

 

Γιατί τα κριτήρια μου δεν αφορούν ούτε τη δυνατότητα... "ανεψισμού", ούτε χρονικές συγκυρίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Φίλε Gabriel και ο Παπανδρέου και ο Καραμανλής λένε ο καθένας τους ότι θα νικήσουν στις εκλογές όμως και οι δύο γκαλοπ κάνουν και από όσο ξέρω δεν μετράει η προσωπική τους εμπειρία για το αν θα νικήσουν ή οχι στις εκλογές αλλά ο κόσμος,ο Τακης ο Σουγιάς που αν και άμυαλος κάποια στιγμή θα βάλει μυαλό και θα σε βάλει στη θέση σου που τον εκμεταλεύεσαι τόσο καιρό....

Και κάτι τελευταίο...Αφου ο κόσμος είναι άμυαλος και εσύ ο μυαλομένος ο οποίος γνωρίζει πολυ περισσότερα από εμάς ενώ δεν έχει στοιχειώδης γνώσεις και προτιμά την προσωπική του άποψη από μια αποδεκτή και επιστημονική καταγραφή (γκαλοπ) τότε γιατί ασχολείσαι με τους κοινόύς ανθρώπους και δεν ασχολείσαι με τους όμοιους σου... Κ άσε τον Τακη το Σουγιά και τον κάθε Τάκη να κρίνει αυτός για τον εαυτό του ότι είναι καλύτερο...

Σε αυτή τη χώρα έχουμε γεμίσει εξυπνάκηδες, Παπανδρέου και Καραμανλήδες... Βαρέθηκα πια να κάνετε σα μικρά παιδιά...Εγώ είμαι πιο δυνατός,όχι εγώ είμαι πιο δυνατός....Ρε φύγε εγώ σου λέω είμαι...

Σας χαιρετώ πάω να παίξω με το κουβαδάκι μου στη παραλία....

 

Φάσκεις και αντιφάσκεις. Αν ο τάκης ο σουγιάς αποκτούσε κάποτε συνείδηση, δεν θα ξαναψήφιζε ούτε Καραμανλή, ούτε Παπανδρέου. Αλλά επειδή οι ψηφοφόροι είναι πρόβατα που τα κουρεύουν για το μαλλί τους και αυτά ξαναπηγαίνουν στον κουρέα τους, ξαναψηφίζουν.

 

Δεν είπα πώς είμαι ανώτερος νοητικά από εσένα, δεν το ξέρω. Αλλά μπορεί και να είμαι. Και σίγουρα είμαι ανώτερος από εκατομμύρια άλλους ανθρώπους. Μπορεί να ακούγεται ώς άμετρος εγωσιμός, αλλά είναι απλά μια αλήθεια.

 

Για εμένα, κλείνωντας, η Δημοκρατία είναι αδικο σύστημα εννίοτε. Υπερισχύει η γνώμη των ηλιθίων μόνο και μόνο επειδή είναι πολλοί. Αλλά αυτό έχουμε...

 

συγνωμη με βαζεις τωρα να κανω στατιστικη μελετη ενω εσυ προηγουμενως την απερριπτες;λυπαμαι αλλα εμενα η προσωπικη εμπειρια μου λεει οτι η πλειοψηφια των επισκεπτων του ινσομνια δεν ειναι βλακες.τι λες να τους ρωτησουμε τι πιστευουν αυτοι;
Μπράβο, ωραία έρευνα ξεκινάς. Αν μου βρείς έναν άνθρωπο που στην ερώτηση "είσαι ηλίθιος;" θα απαντήσει ναι, τότε θα σε παραδεχτώ. Σοβαρευτείτε και μην λέτε ότι να ναι.

 

Δεν σου είπα να κάνεις στατιστική μελέτη. Κοίτα ενδεικτικά νέα topics που ανοίγονται και τις απαντήσεις που δίνονται. Δεν θές κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενω ας πουμε καποιος που θεωρει τον εαυτο εξυπνοτερο των υπολοιπων,πρεπει να τον παιρνουμε πολυ σοβαρα,νο;

 

και σου απαντησα ηδη στο τελευταιο που λες.τελικα ποιανου η προσωπικη εμπειρια ρεπει προς την πραγματικη αληθεια;χμμμμ μου φαινεται δεν το γλυτωνουμε το γκαλοπ τελικα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο θεωρούσε και ο Παπαδόπουλος...οτι οι πολλοι δεν ξέρουν το συμφέρον τους κ γι αυτό βγήκε με στρατό στους δρόμους και έκανε αυτά που έκανε... τα αποτελέσματα αυτής της νοοτροπίας του "οι πολλοί δεν ξέρουν,δεν΄έχουν μυαλό να καταλάβουν" τα είδαμε και εκεί και οι ιστορία έχει πάμπολλα παραδείγματα να μας δώσει...

Τώρα αν εσύ αυτό το βαφτίζεις άκρατο εγωισμό εγώ το λέω φασιστικό.... Ακούγεται σκληρό?Κι ομως οι απόψεις πολλών εδώ μέσα με αυτή τη λέξη ταιριάζουν περισσότερο απο κάθε άλλη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπροφανώς έκανε την ανάγκη φιλότιμο σε αντίθεση με την sony που πίστεψε ότι δεν έχει καμία ανάγκη κι' οτί μας έχει όλους όσους είχαμε ps1 και Ps2 κρεμασμένους από τα @@ της.

 

Μάλιστα... βγάζω τσάκα τσάκα ένα μηχάνημα με μειωμένες δυνατότητες, με περιορισμένες καινοτομίες, με απαράδεκτη ποιότητα για να προλάβω τους ανταγωνιστές είναι φιλότιμο. Βγάζω το καλύτερο δυνατόν μηχάνημα, γνωρίζωντας πως θα φάω παπ@ρα για τουλάχιστον 2 χρόνια είναι κοροιδία... κάπου δεν καταλαβαίνω κάτι...

 

Για θυμίστε μου ποιο είναι το τελευταίο μεγάλο παιχνίδι που έβγαλε η MS για το XBOX? Για να κάνω τη σύγκριση με την απαράδεκτη τακτική της Sony να βγάζει κάτι παιχνιδάκια για PS2 τώρα τελευταία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
προφανώς έκανε την ανάγκη φιλότιμο σε αντίθεση με την sony που πίστεψε ότι δεν έχει καμία ανάγκη κι' οτί μας έχει όλους όσους είχαμε ps1 και Ps2 κρεμασμένους από τα @@ της. Άμα θες εσύ να το βλέπεις αυτό σαν καραμέλα των xboxfans βλέπε το, αλλά η πραγματικότητα δεν αλλάζει.

 

Η sony ξεφυτρωσε οπως ακριβως και η ms,απο το πουθενα για κανει κονσολα,ας ακολουθουσε τις ιδιες τακτικες αν μπορουσε και η MS,να μας δουλευε ολους και να τελειωνε η υποθεση.

Δεν ειναι ετσι λοιπον...

Επαναλαμβανω οτι καθε εταιρια θα προσπαθησει με καθε τροπο να παρει ''κοσμο'' στο πλευρο της.Καμια δεν εχει κανει την αναγκη φιλοτιμο.

 

Σε ενα παλαιοτερο Post μου ειχα βρει και γραψει οτι η Νιντεντο ελεγε πως με το Ν64 θα ειχαμε γραφικα ταινιας Jurassic park...:shock:

τι να λεμε τωρα...

Και ναι ειναι καραμελα ολα αυτα και δεν αλλαζω αποψη.

 

 

Όχι PDS13 η λύση είναι να τους παρουσιάζεις την είδηση απογυμνωμένη από σάλτσες και hype, να την κάνεις εύπεπτη τροφή, εξηγώντας τις παραμέτρους (ΑΑ κτλ) και να την προσφέρεις.

 

Μαζι σου,αλλα δεν βλεπω να γινεται παντα αυτο και σε ολα τα ''στρατοπεδα''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγάζω τσάκα τσάκα ένα μηχάνημα με μειωμένες δυνατότητες

οι μειωμενες δυνατοτητες ποιες ειναι?

Οτι δεν παιζει "ταινιες"?

Παιζει παιχνιδια ομως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να τελειώνουμε. Το XBOX360 είναι φοβερό και τρομερό και όσοι αγοράζουν προιόντα της Sony θα καούν στο πυρ το εξώτερο!!!

 

Τώρα μπορούμε να συνεχίσουμε να γράφουμε εδώ ειδήσεις για PS3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω μια απλη απορια ρε παιδες...αφου εδω ειναι ΧΒΟΧ fan site γιατι καθεστε εδω και δεν πατε σε ενα απο τα ΤΟΣΑ ΑΛΛΑ forums οπου θα μπορειτε να καταθετετε τις αποψεις σας χωρις να σας τη πεφτουνε τα trolls του Gates;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο θεωρούσε και ο Παπαδόπουλος...οτι οι πολλοι δεν ξέρουν το συμφέρον τους κ γι αυτό βγήκε με στρατό στους δρόμους και έκανε αυτά που έκανε... τα αποτελέσματα αυτής της νοοτροπίας του "οι πολλοί δεν ξέρουν,δεν΄έχουν μυαλό να καταλάβουν" τα είδαμε και εκεί και οι ιστορία έχει πάμπολλα παραδείγματα να μας δώσει...

Τώρα αν εσύ αυτό το βαφτίζεις άκρατο εγωισμό εγώ το λέω φασιστικό.... Ακούγεται σκληρό?Κι ομως οι απόψεις πολλών εδώ μέσα με αυτή τη λέξη ταιριάζουν περισσότερο απο κάθε άλλη...

 

Είπα πώς είναι άδικο εννίοτε. Ξαναδιάβασε το Post μου. Σε καμιά περίπτωση δεν μίλησα για πολιτεύματα άλλα, καθώς είναι πιστεύω κοινά αποδεκτό πως η δημοκρατία είναι το καλύτερο από τα πολιτεύματα.

 

Αυτό όμως δεν σημαίνει πώς δεν έχει αδυναμίες. Απλά σε τέτοια θέματα ζυγίζεις τα + και τα -.

 

ενω ας πουμε καποιος που θεωρει τον εαυτο εξυπνοτερο των υπολοιπων,πρεπει να τον παιρνουμε πολυ σοβαρα,νο;

 

και σου απαντησα ηδη στο τελευταιο που λες.τελικα ποιανου η προσωπικη εμπειρια ρεπει προς την πραγματικη αληθεια;χμμμμ μου φαινεται δεν το γλυτωνουμε το γκαλοπ τελικα..

 

Σε βολεύει να παραφράζεις αυτά που λέω έ;

 

Δεν είπα πώς είμαι ανώτερος νοητικά από εσένα, δεν το ξέρω. Αλλά μπορεί και να είμαι. Και σίγουρα είμαι ανώτερος από εκατομμύρια άλλους ανθρώπους. Μπορεί να ακούγεται ώς άμετρος εγωσιμός, αλλά είναι απλά μια αλήθεια.

 

Εσύ από αυτό κατάλαβες πώς με θεωρώ ανώτερο νοητικά από όλους τους ανθρώπους; Nonborn για φτιάξε το γκαλοπ, δεν το γλυτώνουμε τελικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...