Προς το περιεχόμενο

PS3 Ειδήσεις {News Topic}


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης
Ρε PDS μην τα βλεπεις ολα σαν συνομωσια.

Λες να μας κοβει η MS επιταγη?

Κουβεντα κανουμε...μην το παιρνεις πατριωτικα

 

Μα δεν χρειαζεται να κοβει επιταγες η MS για να μαζευτουν xbox fans και να θαβουν μια κονσολα.

 

Συμφωνω.Κουβεντα να γινεται αλλα οχι να κινουνται ολα προς το ''η sony μας κοροιδευει'' ''η sony εχει το χειροτερο μηχανημα'' κτλ...

 

Απλα σεβαστειτε και εσεις οτι υπαρχουν ατομα που δεν τα βλεπουν ετσι τα πραγματα,αλλα αρκετα εως πολυ διαφορετικα.

Επισης λιγη αντικειμενικοτητα δεν βλαπτει.

 

ΥΓ.Αν τα εβλεπα ολα σαν συνομωσια θα ελεγα τα ιδια και για αλλα forums.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Λες να μας κοβει η MS επιταγη?

 

Τουλάχιστον τότε θα υπήρχε κάποια λογική.

 

Ρε παιδιά. Εδώ θέλουμε να μαθαίνουμε για το PS3. Αν θέλετε, πάτε στο X360 αντίστοιχο τόπικ και τρολιάστε ότι καταλαβαίνετε.

 

Και επιτέλους με αυτά τα ψευτοσοσιαλιστικά, δλδ κανείς σας από εδώ δουλεύει τζάμπα για το καλό του κοινωνικού συνόλου? Ήμαρτον πια με το μας κοροιδεύει ο ένας και ο άλλος, και ειδικά σε σύγκριση με τη MS και τη μεγαλύτερη οικονομική απάτη και κοροιδία των αιώνων, τα Windows!!! Για να τη φτάσει κάποια άλλη εταιρία, θα πρέπει να πουλάει τούβλα για χρήση ως σφυρί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν επειδή η αρχή έγινε από κάτι που έγραψα εγώ και όχι ο Sop1 στο ps3forums.gr μπήκα για να πω 2 πραγματάκια χωρίς να θέλω ούτε φασαρία να κάνω ούτε τίποτα.

 

1. Αν δες σας άρεσε η μετάφραση μου μπορείτε να δώσετε μια πιο πιστή μετάφραση από το να αποφεύγετε να απαντάτε βάζοντας προσωπάκια μωρών κλπ κλπ... Εγώ προσπάθησα να δώσω όσο πιο πιστή μετάφραση μπορούσα σε αυτό που διάβασα έχοντας τη προσωπική μου εμπειρία απο το παιχνίδι στο 360. Για όσους δεν θέλουν να το δουν ή για όσους δεν είδαν το review στο 1UP θα σας παραπέμψω στο link:

http://www.1up.com/do/reviewPage?cId=3160584

Όπως ειπώθηκε και παραπάνω η ακριβής φράση του 1UP είναι η εξής:

Thankfully the voice functionality is remarkably clear, with all the chat noticeably less crunchy than that heard on the 360 version.

 

2. Λόγω του ότι έγραφα τη μετάφραση 4 η ώρα το βράδυ έκανα κ εγώ ένα μικρό λαθάκι που όμως φρόντισα να διορθώσω στο ps3forums.gr . Ο καημένος ο Sop1 μάλλον δεν είδε τη διόρθωση και δεν την έγραψε εδώ αλλα όπως και εκείνος είπε μάλλον δεν θα ξαναασχοληθεί λόγω της πολύ ευγενικής αντιμετώπισης που δέχτηκε από το forum ακόμα και αν ήταν λάθος κάτι που έγραψε (Νομίζω όλοι έχουμε δικαίωμα στο λάθος ή μήπως...κάνω λάθος? )

Τελικά το 1up δίνει 8.9 στο Six Vegas για την έκδοση στο PS3 και όχι 8.5 που είχα γράψει χτες το βράδυ σε σχέση με τα 8.7 του 360.

 

3. Όσο για το darkness και το antial και το motion blur μπορείτε να μου δώσε τε και μένα ενα link να διαβάσω που υπάρχουν όλα αυτά από μια έγκυρη πηγή γιατί δε το χω δει πουθενά και θέλω να το δω...

 

 

Αυτά απο εμένα, όποιος θέλει ακούει όποιος θέλει βάζει παροπήδες... Είναι στάση ζωής ο καθένας διαλέγει τη δική του και είναι υπεύθυνος για τις επιλογές του στο μέλλον.

Καλωςόρισα btw :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενημερωσε μας λοιπον gabriel.γιατι να μην παρω το RB6:VEGAS στο ps3 μου;

απαντα μονο αν εχεις σκοπο να δωσεις σοβαρη απαντηση.

 

Αν δεν το έχεις παίξει στο Xbox360 πάρτο, αλλιώς μακριά. Έκδοση που άργησε 1 χρόνο και πήρε χειρότερη βαθμολογία από τον ειδικό τύπο. Αυτά.

 

Τελικά το 1up δίνει 8.9 στο Six Vegas για την έκδοση στο PS3 και όχι 8.5 που είχα γράψει χτες το βράδυ σε σχέση με τα 8.7 του 360.

 

Κάνεις λάθος. Ο συντάκτης του άρθρου του δίνει 8.5. Αυτό που βλέπεις εσύ είναι το average με τις βαθμολογίες που βάζουν και οι επισκέπτες του site. πχ πάς εσύ και του βάζεις ένα 10 και τσούπ! ανεβαίνει. Πάω εγώ μετά και βάζω ένα 0 και τσούπ βουτιά.

 

untitledqp3.jpg

Αυτά απο εμένα, όποιος θέλει ακούει όποιος θέλει βάζει παροπήδες...
ΑΠό αυτά που είπες επέτρεψε μου να κρατήσω το τελευταίο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aσε ρε TopGunZ μιλας και για τρολιασμα...

 

Εγινε συγκριση σε καποιο παιχνιδι και μπηκαν μελη που ειχαν παιξει το συγκεκριμενο ΠΡΙΝ ΚΑΙΡΟ για να πουν γνωμη.

Τωρα οτι καθεστε και συγκρινετε ποιοτητα ηχου στο chat...λεει πολλα

Μετα αρχισαν τα ανυποστατα-ακαταληπτα

 

Εδω δεν ειναι μπαξες σου.

Φτιαξε ενα φορουμακι και βγαλε δικανικους και μανιφεστα για το less crunchy chat...

 

ΒΤW γιατι ποσταρεις απο Windows αφου ειναι απατη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το 1up δίνει 8.9 στο Six Vegas για την έκδοση στο PS3 και όχι 8.5 που είχα γράψει χτες το βράδυ σε σχέση με τα 8.7

 

Πρώτη φορά αναγκάζομαι να κάνω quote τον εαυτό μου :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αν δεν το έχεις παίξει στο Xbox360 πάρτο, αλλιώς μακριά. Έκδοση που άργησε 1 χρόνο και πήρε χειρότερη βαθμολογία από τον ειδικό τύπο. Αυτά.

 

Δεν μας λες κατι καινουριο.

Αν το εχεις παιξει στο 360 δεν υπαρχει λογος να το ξαναπαιξεις.(παντως οχι για τους λογους που αναφερεις)

 

Αυτά απο εμένα, όποιος θέλει ακούει όποιος θέλει βάζει παροπήδες...
ΑΠό αυτά που είπες επέτρεψε μου να κρατήσω το τελευταίο.

 

Ολοι συμφωνουμε με αυτο αλλα στην πραξη δεν βλεπω τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εδώ έχουμε μπερδέψει την π@τσα με την βούρτσα. Εγώ δεν είδα εδώ κανέναν να λέει ότι η MS είναι εταιρία φιλανθρωπικού χαραχτήρα, ούτε ότι δεν υπάρχει λόγος να πάρει κάποιος το R6Vegas στο ps3, όπως θέλετε να παρουσιάζετε.

 

Όσον αφορά όμως τις κονσόλες που είναι και το ζητούμενο, όντως η Sony έχει πιαστεί πολλές φορές με το ps3 να μας κοροιδεύει μπροστά στα μούτρα μας (κάτι που δεν πρωτοανέφερα εγώ σε αυτό το τόπικ και που στην τελική δεν είναι το θέμα μας, απλά το σχολίασα μιας και αναφέρθηκε).

 

Αφού δε θέλετε να σχολιάζουμε όσοι έχουμε 360 στο ps3 topic, τουλάχιστον να βάζετε ακριβείς μεταφράσεις και με links και όχι copy/ paste από τα reviews του ps3forums

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα οτι καθεστε και συγκρινετε ποιοτητα ηχου στο chat...λεει πολλα

QUOTE]

 

Το 1up το έκανε θέμα και το έχει στο review του και όχι εμείς... Και δε μπορεί να αμφισβητήσει κανείς νομίζω ότι το 1up είναι πιο αποδεκτο site απο αυτά που λέω εγώ ή εσυ η ο καθένας. Για να το έγραψαν αυτοί κάτι θα είδαν δε μπορεί. Κατα τάλλα λένε οτι η έκδοση είναι ακριβώς ίδια με αυτή του 360.

Φυσικά και όποιος το χει παίξει το παιχνίδι ή το έχει στο 360 δεν υπάρχει λόγος να το ξαναγοράσει... Εκτός και αν του τρέχουν απ τα μπατζάκια ή κάνει συλλογή απο videogames.

 

Παρόλα αυτά σε μένα που έγραψα το review σαν μετάφραση δεν έχει απαντήσει κανένας και δεν έχει σχολιάσει κανείς ούτε καν το λάθος μου ούτε καν αυτά που έγραψα... Δεν έχει ούτε καλωσόρισμα για μένα? :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά αναγκάζομαι να κάνω quote τον εαυτό μου :P

 

Και που τον έκανες, τι;

 

Κατάλαβες τι σου λέω στο Post μου;

 

Η βαθμολογία του είναι 8.5. Και όχι 8.9. Το 8.9 το έχουν διαμορφώσει οι επισκέπτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oxi mono to oblivion kai to the darknes einai kalitero kai to raimpou six kai to gost rekon otan vgi tha einai kalitero .e merika port tis ea tixeni na min einai toso kala sto antialasing tus

 

:shock:δεν ξερω αν εννοεις το "The Darkness", αλλα ΑΝ εννοεις αυτο, τοτε απλα δεν ξερεις τι λες...

 

η εκδοση ps3 στερειται και του ANTI-ALIASING αλλα και του MOTION BLUR,

που φυσικα υπαρχουν στην εκδοση για 360.

εκτος απο αυτο, η ιδια η starbreeze εχει πει πολλες φορες οτι η εκδοση 360 εχει καλυτερα textures λογω της παραπανω διαθεσιμης μνημης.

 

αλλη φορα ψαχνε λιγο καλυτερα πριν γραψεις (οτι γραφεις)

 

επισης η ελλειψη ΑΑ χαρακτηριζει ΚΑΙ το vegas στο ps3 σε σχεση με την εκδοση 360. (αν αναφερεσαι σε αυτο λεγοντας <<raimpou>>)

 

με λιγα λογια το μηνυμα σου ειναι η παραπληροφορηση η ιδια :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν το έχεις παίξει στο Xbox360 πάρτο, αλλιώς μακριά. Έκδοση που άργησε 1 χρόνο και πήρε χειρότερη βαθμολογία από τον ειδικό τύπο. Αυτά.

 

 

 

συγνωμη αυτη ειναι η υποτιθεμενη προσφορα σου στην ενημερωση αυτου του τοπικ;πιστευω οτι τα περισσοτερα παιδια που ερχονται μπορουν να διαβασουν τους βαθμους και τις κριτικες που υπαρχουν στα παραπανω λινκς.και εχουν την απαραιτητη ευφυια για να κρινουν καταλληλως.δηλαδη δεν χρειαζονται βοηθεια για μια τετοια βασικη λειτουργια απο τριτους.η μηπως οχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν το έχεις παίξει στο Xbox360 πάρτο, αλλιώς μακριά. Έκδοση που άργησε 1 χρόνο και πήρε χειρότερη βαθμολογία από τον ειδικό τύπο. Αυτά.

 

 

 

Κάνεις λάθος. Ο συντάκτης του άρθρου του δίνει 8.5. Αυτό που βλέπεις εσύ είναι το average με τις βαθμολογίες που βάζουν και οι επισκέπτες του site. πχ πάς εσύ και του βάζεις ένα 10 και τσούπ! ανεβαίνει. Πάω εγώ μετά και βάζω ένα 0 και τσούπ βουτιά.

 

untitledqp3.jpg

ΑΠό αυτά που είπες επέτρεψε μου να κρατήσω το τελευταίο.

 

 

Εγώ αυτό που έκανα είναι ακολουθόντας σας έγραψα το 8.9 σε σχέση με το 8.7 που πήρε η έκδοση του 360 από τους χρήστες. Συγνώμη αν δε το γραψα σωστά.

Όσον αφορά τους reviewer από τον ίδιο άνθρωπο παίρνει τον ίδιο βαθμό.

http://www.1up.com/do/gameOverview?cId=3148590

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...