Προς το περιεχόμενο

PS3 Ειδήσεις {News Topic}


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Καλησπέρα σε όλους

 

Γράφτηκα πριν λιγό καιρό στο isomnia και ποστάρω για πρώτη φορά .Έχω διαβάσει σχεδόν όλο το forum,είμαι consolegamer (πιστεύω) SNintendo,PS1,PS2,από ΜS τπτ.Το PS2 το πούλησα πριν 1 χρόνο θέλωντας να ξεκολήσω και να πάρω δυνάμεις για τον ερχομό των next-generation κονσολών.Με τον ερχομό και του PS3 ,άρχισε να με τρώει το χέρι μου.Έχω διαβάσει αρκετά και για xbox 360 και για playstation 3 ,δεν έχω παίξει καννένα

όπως επίσης δεν έχω δει καννένα.Το σίγουρο είναι ότι θα περιμένω τουλάχιστον 3 μήνες για να μάθω την πορεία του playstation.Με ψιλοχάλασε το γεγονός διαβάζοντας πως το χειριστήριο του ps3 χάνει το σήμα την ώρα του gameplay ,αν αληθεύει.

Να ΄σται όλοι καλά ,έμαθα πολλά από αυτό το forum.

 

Ένας πρώην κολλημένος,τώρα αποτοξινωμένος και στον μέλλον πάλι κολλημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους

 

Γράφτηκα πριν λιγό καιρό στο isomnia και ποστάρω για πρώτη φορά .Έχω διαβάσει σχεδόν όλο το forum,είμαι consolegamer (πιστεύω) SNintendo,PS1,PS2,από ΜS τπτ.Το PS2 το πούλησα πριν 1 χρόνο θέλωντας να ξεκολήσω και να πάρω δυνάμεις για τον ερχομό των next-generation κονσολών.Με τον ερχομό και του PS3 ,άρχισε να με τρώει το χέρι μου.Έχω διαβάσει αρκετά και για xbox 360 και για playstation 3 ,δεν έχω παίξει καννένα

όπως επίσης δεν έχω δει καννένα.Το σίγουρο είναι ότι θα περιμένω τουλάχιστον 3 μήνες για να μάθω την πορεία του playstation.Με ψιλοχάλασε το γεγονός διαβάζοντας πως το χειριστήριο του ps3 χάνει το σήμα την ώρα του gameplay ,αν αληθεύει.

Να ΄σται όλοι καλά ,έμαθα πολλά από αυτό το forum.

 

Ένας πρώην κολλημένος,τώρα αποτοξινωμένος και στον μέλλον πάλι κολλημένος.

 

Καλως ήρθες στο forum Ngiatras!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλακα κανεις....:mrgreen:

 

Εγω να δεις πλακα που εχω παθει:confused: που δεν ειχα μπει ολη μερα σημερα στο φορουμ και διαβασα τα νεα μαζεμενα:mrgreen: Βρε σεις μηπως αγορασε ο Billakos την Sony και αρχιζει να την βγαζει απο τη μεση σιγα σιγα;:mrgreen: :mrgreen: Και επιτηδες να το κανανε δεν θα τα καταφερνανε ετσι.Αληθεια η νεα εκδοση θα εχει BR η DVD.;:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι πάντως όπως πάνε τα πράγματα, πλέον δεν εκπλήσομαι αν και τη τελευταία στιγμή πρίν το launch ανακοινωθεί ακόμα καμιά "σφαλιάρα" από τη SONY.

 

Το πράγμα καταντά κοροϊδία και φαίνεται να επαληθεύεται εκείνο το άρθρο που είχα διαβάσει πρίν από αρκετό καιρό Why the PlayStation 3 Will Bankrupt Sony.

 

Πάντως το αρνητικό κλίμα γύρω από το PS3 παίρνει διαστάσεις χιονοστοιβάδας πλέον και αναρωτιέμαι με ποιό τρόπο θα ανακάμψει.

 

Όλο το ίντερνετ έχει βουήξει και το θέμα είναι ότι το ίντερνετ πλέον έχει πολύ μεγαλύτερη δύναμη απ'ότι πριν 7 χρόνια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επιτηδες να το κανανε δεν θα τα καταφερνανε ετσι.Αληθεια η νεα εκδοση θα εχει BR η DVD.

 

Χίλιες φορές να είχε dvd και να κόστιζε 200 ευρά λιγότερο.Κονσόλα παίρνουμε όχι br player.

 

Καλά χαλαρώστε μην αρχίσουμε τα θαψίματα.Και το ps2 πρωτοβγήκε με το fantavision.Οταν πλάκωσαν τα devil may cry ,mgs και gta τότε δώθηκε ώθηση στις πωλήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους

 

Γράφτηκα πριν λιγό καιρό στο isomnia και ποστάρω για πρώτη φορά .Έχω διαβάσει σχεδόν όλο το forum,είμαι consolegamer (πιστεύω) SNintendo,PS1,PS2,από ΜS τπτ.Το PS2 το πούλησα πριν 1 χρόνο θέλωντας να ξεκολήσω και να πάρω δυνάμεις για τον ερχομό των next-generation κονσολών.Με τον ερχομό και του PS3 ,άρχισε να με τρώει το χέρι μου.Έχω διαβάσει αρκετά και για xbox 360 και για playstation 3 ,δεν έχω παίξει καννένα

όπως επίσης δεν έχω δει καννένα.Το σίγουρο είναι ότι θα περιμένω τουλάχιστον 3 μήνες για να μάθω την πορεία του playstation.Με ψιλοχάλασε το γεγονός διαβάζοντας πως το χειριστήριο του ps3 χάνει το σήμα την ώρα του gameplay ,αν αληθεύει.

Να ΄σται όλοι καλά ,έμαθα πολλά από αυτό το forum.

 

Ένας πρώην κολλημένος,τώρα αποτοξινωμένος και στον μέλλον πάλι κολλημένος.

Ναι ειναι αληθεια και ειναι τρομερα σπαστικο οταν συμβει(δεν συμβαινει πολυ συχνα παντως..) ειδικα οταν παιζεις online resistance και σε τρωνε για αυτο το λογο!:evil: :evil:

 

Το bluetooth φταιει που κανει resync, πραγματικα ηταν η χειροτερη επιλογη για wireless..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά χαλαρώστε μην αρχίσουμε τα θαψίματα.Και το ps2 πρωτοβγήκε με το fantavision.Οταν πλάκωσαν τα devil may cry ,mgs και gta τότε δώθηκε ώθηση στις πωλήσεις.

 

Να αρχίσουμε τα θαψίματα???

 

Φίλε μου, το PS3 έχει πάνω από ένα χρόνο που θάβεται συνεχώς και μάλιστα από την ίδια τη SONY.

 

Το καιρό του PS2 υπήρχαν άλλες συγκηρίες που βοήθησαν την τεράστια επιτυχία του. Τώρα τα πράγματα είναι λίγο διαφορετικά.

 

Ειδικά όταν exclusives του PS3 μεταπηδάνε και στο XBOX360. Τα παιχνίδια που μένουν είναι μετρημένα στα δάχτυλά μας.

 

Επίσης, να μή ξεχνάμε το θάψιμο που έριξε η SONY στην M$ για την BC μέσω software κι επίσης το ντόρο που είχε δημιουργηθεί όταν η SONY είχε πεί ότι το PS3 θα έχει 99% συμβατότητα με τους PS2 και PS1 τίτλους, υποστηρίζοντας ότι μόνο 200 τίτλοι δεν θα παίζουν.

 

Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα πλέον για την εταιρία και δεν πιστεύω ο οποιοσδήποτε ο οποίος ενημερώνεται τακτικά να βλέπει αυτή τη στιγμή το PS3 σαν καλή επένδυση.

 

Από το 2005 μέχρι και σήμερα, τα χαστούκια που μας έδωσε η SONY είναι δεκάδες. Το χειρότερο δε είναι ότι τα χαστούκια αυτά πάνε πρώτα στην ίδια.

 

Τέλος, τα κακά νέα έρχονται το ένα μετά το άλλο, τα οποία και αν τα συνδέσεις όλα μαζί μας οδηγούν σε αρκετούς προβληματισμούς.

 

Παράδειγμα:

 

Στις 13 Φεβρουαρίου μαθαίνουμε ότι παραιτήθηκε η κεφαλή των πωλήσεων της SONY στην Ευρώπη, μόλις 5 εβδομάδες πρίν τη κυκλοφορία του PS3.

 

Αμέσως τις επόμενες μέρες αρχίζουν να βγαίνουν φήμες για αυξημένη τιμή του PS3 σε αρκετές ευρωπαϊκές χώρες.

 

Εχθές μάθαμε ότι το PS3 θα πωλείται ακριβότερα καί στην Ελλάδα κατά 60 Ευρώ και

 

σήμερα μαθαίνουμε ότι το PS3 που θα αγοράσουμε θα είναι "κατώτερο" από το Αμερικάνικο/Ιαπωνικό, με αποτέλεσμα να πληρώνουμε περισσότερα για να πάρουμε λιγότερα.

 

Νομίζω είναι λιγάκι αφελές πλέον να τα προσπερνάμε όλα αυτά στο έτσι.

 

Αυτό που θέλω να πώ είναι ότι προσωπικά δεν θα συνηστούσα σε κανέναν να αγοράσει PS3 το καιρό του launch, μέχρι να βγούν όλα τα κακά νέα στη φόρα και να ξέρουμε ακριβώς τί αγοράζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το 600 ευρώ είχα συμβιβαστεί ότι κάποια στιγμή θα τα έδινα. Οι δυνατότητες του ps3 φάνταζαν πολύ καλές και το BR το απαιτούσα απο μια next-gen κονσόλα καθώς δεν θα με ενδιέφερε μόνο το gaming. Με τα τελευταία νέα έχω πραγματικά παγώσει. Ούτως ή άλλως δεν θα έτρεχα να πάρω την κονσόλα στο launch αλλά σίγουρα πλέον είμαι πολύ επιφυλακτικός.

 

Θα περιμένω 1 εξάμηνο να δώ τι παιχνίδια θα βγούν και τι backward compatibility θα υπάρχει και μετά βλέπουμε. Το 360 φαντάζει καλή εναλλακτική αλλά δυστυχώς τα παιχνίδια του (fps και rpg) δεν με τρελαίνουν και γενικά μου φαίνεται σαν υποκαταστάτο το pc gaming χωρίς την δυνατότητα να παίζω simulators που πραγματικά μου αρέσουν. Στην παρούσα φάση με βλέπω να δίνω 300-400 ευρώ να αναβαθμίσω το παλιό μου pc και προς τα χριστούγεννα βλέπουμε.

 

Στη Γερμανία που βρίσκομαι αυτό το διάστημα ένα μαγαζί κάνει την εξής προσφορά. Του πας ένα λειτουργικο xbox με 1 χειριστήριο και 4 αυθεντικά παιχνίδια και αγοράζεις premium 360 με 199?. Πολύ δελεαστική προσφορά τη στιγμή που στο γερμανικό ebay παίζουν μεταχειρισμένα xbox με 50 ευρώ. Αν το 360 είχε παιχνίδια λίγο διαφορετικού είδους δεν θα το πολυσκεφτόμουν αλλά απο χτές που είδα την προσφορά έχουν αρχίσει να μου μπαίνουν ιδέες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον P3TRAN εγω εχω πει οτι η δυναμη του ΧΒΟΧ 360 ειναι NEXTGEN αλλα εχει καποια χαρακτηριστικα που το κανουν στα ματια μου να χωλαινει.......Αυτη ειναι η αληθεια το αλλο ειναι πιο ολοκληρωμενο μηχανημα......Βλεπω τα πανηγυρια εχουν αρχισει απο την μερια σας ..... και αυτο ειναι μεγαλο λαθος ....λοιπον δωστε χρονο στην κονσολα να αναπτυχθει...... ετσι και αλλιως οπως λεει και ο φιλος P3TRAN καθε βραδυ μου κραταει παρεα η παλιοκασελα !!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι "πανηγυρια" ή πραγματικοτητα ?? Εδω τα'χει παρει στο κρανιο ολη η Ευρωπη με τις λαμογιες της Sony ...

Και που εισαι ....σχετικα με την ..."παλιοκασελα"...."η αχαριστια ειναι το χειροτερο πραγμα" λενε ;-)

 

"Ποιο ολοκληρωμενο μηχανημα" για ποιο λογο ??Επειδη εχει Blue Ray και HDMI ?? Eξαρταται πως το βλεπει κανεις ..

Αν το δεις καθαρα ως gamer δεν νομιζω......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...