Προς το περιεχόμενο

PS3 Ειδήσεις {News Topic}


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Kάτι τέτοιες ώρες είναι που αναπολώ παλιότερες επικές συζητήσεις...

 

Για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νέοι, κάντε κλικ στα παρακάτω.

 

Κάποιος το είχε πει και κάποιος τον είχε ειρωνευτεί.

 

Και κάποιος άλλος, τον έβαλε στη θέση του και του ζήτησε να μην παραπληροφορεί τον κόσμο.

Και μάλιστα χρησιμοποιώντας bold πληροφορούσε και προστάτευε τον απλό καταναλωτή.

 

PS. We miss you...

 

PS2.

 

PS3. Oooops, sorry, δεν έχει PS3, είναι πολύ ακριβό για τα γούστα μου.

 

565986

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας ,

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η τιμή του Playstation 3 καθορίστηκε για την Ελλάδα στα 659?.Σε περίπτωση που δεν επιθυμείτε την συνέχεια της προπαραγγελίας σας παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας τηλεφωνικά.

 

molis mou to steilan apo to plaisio.oust re

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απορια:

αυτα τα παραπανω 60ε,θα μπουν στην τσεπη της σονυ ή στις τσεπες των μεγαλων retailers εδω περα?

 

Στην Sony Hellas θα πανε, οι Retailers εχουν μια συγκεκριμενη εκπτωση ετσι και αλλιως οτι τιμη και αν καθορισει η Sony...ελπιζω μη βγει παλι ο Bill να με διαψευσει οπως την πρωτη φορα(terzo.K ειναι το παλιο μου Nick εδω μεσα):mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως εκ πρωτης βλεπω οτι δεν υπαρχει φιξ τιμη για ευρωπη..

 

 

Denmark: 737e

Finland: 680e

Greece: 660e

Italy: 599e

Sweden: 690e

Switzerland: 550e

UK: 631e

 

και βλεπουμε..

 

Me ti diafora padws oti se autes tis xwres einai teleiws diaforetikos o mesos misthos.. Ta 660 tis Elladas einai xalara san itan kana 800ari sti Souidia..:-?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oso k na goustaro to trademark playstation, allo toso den goustaro ton elitismo tis sony se themata marketing k timwn.

 

Στα A/V fora του εξωτερικού αυτό το φαινόμενο έχει αποκτήσει ορολογία ...

"Sony TAX" ...

όπως λεμε ΦΠΑ ...

μου πήρε λίγο καιρό να το συνειδητοποιήσω αλλά όντως έτσι είναι ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα A/V fora του εξωτερικού αυτό το φαινόμενο έχει αποκτήσει ορολογία ...

"Sony TAX" ...

όπως λεμε ΦΠΑ ...

μου πήρε λίγο καιρό να το συνειδητοποιήσω αλλά όντως έτσι είναι ...

 

Aφου σας ειπα προκειται για Πανευρωπαικο φαινομενο ...ειναι Sony's rip of μαλλον ....

Ειναι καθαρη εκμεταλευση της αναμονης που καναμε οι Ευρωπαιοι καταναλωτες ...Σου λεει που θα παει τοσαο καιρο περιμενουν τα ζωα , στα 60 ευρω παραπανω θα κολλησουνε ....

 

Για ξεκινηστε απο εδω το κραξιμο ...

 

http://www.playstation.gr/?referer=http%3A%2F%2Fwww.sony.gr%2Fview%2FShowSiteSection.action%3Fsection%3Del_GR_Contact

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Sony Hellas θα πανε, οι Retailers εχουν μια συγκεκριμενη εκπτωση ετσι και αλλιως οτι τιμη και αν καθορισει η Sony...ελπιζω μη βγει παλι ο Bill να με διαψευσει οπως την πρωτη φορα(terzo.K ειναι το παλιο μου Nick εδω μεσα):mrgreen:

 

κατσε τι εννοεις με την εκπτωση; αναφερεσαι σε ποσοστο απο τα κερδη πωλησεων ή κατι αλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ποσοστο απο την τιμη καταλογου της Sony.Για να καταλαβεις αν η Sony ανακοινωσει τιμη καταλογου 659? το καταστημα θα αγορασει 22% πιο κατω απο αυτη τιμη...αλλα το πιθανοτερο ειναι η τιμη καταλογου για τα καταστηματα να ειναι περιπου στα 700? και τα 659 να ειναι η προτεινομενη λιανικη τιμη απο τη Sony οποτε το καταστημα αναγκαζετε να πουλησει σε αυτη τιμη με την αναλογη χασουρα βεβαια απο την κερδοφορια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...