Προς το περιεχόμενο

PS3 Ειδήσεις {News Topic}


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Oblivion

 

As a result, the game runs a lot faster than the 360 build. Entering dungeons or buildings results in a load of 3-5 seconds, compared to the 7-10 seconds or longer for the 360 version of the game. Similarly, the amount of framerate drops or hitches that cropped up in the wilderness as you accessed a new area on the 360 have been substantially reduced on the PS3 version. There is a plan to completely eradicate these issues as the game nears release, as well as fixing a number of bugs that were present in the other builds. Kiss the item duplication glitch goodbye.

 

Visual textures are much sharper in the PS3 version of the game.

The visual presentation of Oblivion has also been significantly enhanced. While it was a beautiful title on the 360, far off environmental details often displayed low resolution textures. This has been fixed with new shaders dedicated to rendering the foreground cleanly with sharper details, so rocky landscapes now have craggy appearances instead of smooth, non-distinct surfaces. While there is still a fair amount of pop-in that occurs (which can't be helped due to the size of the world), the draw distance is farther than the 360 version. As a result, screens from the PS3 version should approach those from high end PCs running Oblivion, which is an impressive feat. We'll have more on Oblivion soon, but for now, check out these new screens.

 

 

"The textures aren't any different. The renderer has just been reworked so they look sharper. The same renderer update is coming to 360 with the expansion pack. Also the loading times are improved because data was duplicated all over the disc. Bethesda has said the PS3's drive reads data slower than the 360's drive. It's a fact.

 

This info is straight from Bethesda."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

μα ρε παιδιά κάθεστε και ασχολείστε με τον spown? Το παιδάκι δεν έχει βγάλει δόντια ακόμα. Για μια στιμή σκέφτηκα και εγώ να τον κάνω ignore αλλά μετά where is the fun now? Mην ακούς κανένα φίλε spown. Keep on rolling!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι φοβερά ...μας τα εδωσε ενας Ιαπωνας που το ονομα του αρχιζει απο kota ..Κuta ....κατι τετοιο ...ξερεις εσυ ...:-)

 

Aφιερωμενο .......http://www.youtube.com/watch?v=yKmTk9Ihjmc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα ρε παιδιά κάθεστε και ασχολίστε με τον spown? Το παιδάκι δεν έχει βγάλει δόντια ακόμα. Για μια στιμή σκέφτηκα και εγώ να τον κάνω ignore αλλά μετά where is the fun now? Mην ακούς κανένα φίλε spown. Keep on rolling!

 

 

Pou 8a paei, 8a megalwsei me ton kairo...

 

( re spown pas na mimi8eis ton Petran sto stilaki grafis, afou den sou bgainei , ti ta 8es kai mas 3enerwneis me ta xaza sou? Ante... )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ego vlepo oti oloi ksypnate k trexete na postarete gia na yperaspisteitai to 360 molis kapoios vrethei na pei kati kako...sa troktika peftetai pano tou na ton fate...eite einai se ayto to topic eitai sto allo..alla nai antipoina gia to slay...ayth tha einai i apantisi pali...exoume vrei to slay k ton sernoume apo do k apo kei k kryvoume apo piso to kobleksismo mas...k ti peftoume se opoio tolmisei na pei kaka logakia...perastika sas se orismenous...de sas arese o dialogos k meinate monoi sas na xaideyete o enas to aftaki tou allou...ante geia tora..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

perastika sas se orismenous...de sas arese o dialogos k meinate monoi sas na xaideyete o enas to aftaki tou allou...ante geia tora..

 

Μαλλον "εσεις" εχετε μεινει μονοι σας στο forum των γραφικων (dynamic duo)...

Τρεις και ο κουκος μιλαμε....

Ασε που ο παλαι ποτε φλυαρος φιλος σου που εγραφε 30 posts τη μερα εδω, εκει το εχει ραψει το στομα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα ενα αρθρο/snip περι Oblivion απο Slashdot αyτη τη φορά:

"After taking a beating in Gamespot's side by side Comparison of Xbox 360 and PS3 graphics, Playstation 3 owners may finally have something to hold over the 360 fans. Both Gamespot and IGN have previews posted yesterday that talk up the graphics and performance improvements over the 360 version. Load times and texture quality and draw distance have been improved, as well as 'new shaders dedicated to rendering the foreground cleanly with sharper details, so rocky landscapes now have craggy appearances instead of smooth, non-distinct surfaces,' according to IGN. They end with the ultimate hype, 'screens from the PS3 version should approach those from high end PCs running Oblivion, which is an impressive feat.' How is this possible? Gamespot reports that 'Oblivion will make extensive use of the PS3's hard drive by caching multiple gigabytes of data, which seemed to help with load times from what we saw.' While there are no official reports of this making it into the new 360/PC expansion Shivering Isles, a rumor on the Gamespot preview says that 1up might have the scoop.

http://games.slashdot.org/games/07/02/07/1841207.shtml

 

 

 

To kalo evai oti oloi fevete va sumfwvouv ot exei givei kalh douleia sto PS3. Makari va suvexisouv etsi kai me alla paixvidia.

 

Prosopika pavtos to F1 eivai auto pou me porwvei perissotero.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ego vlepo oti oloi ksypnate k trexete na postarete gia na yperaspisteitai to 360 molis kapoios vrethei na pei kati kako...sa troktika peftetai pano tou na ton fate...eite einai se ayto to topic eitai sto allo..alla nai antipoina gia to slay...ayth tha einai i apantisi pali...exoume vrei to slay k ton sernoume apo do k apo kei k kryvoume apo piso to kobleksismo mas...k ti peftoume se opoio tolmisei na pei kaka logakia...perastika sas se orismenous...de sas arese o dialogos k meinate monoi sas na xaideyete o enas to aftaki tou allou...ante geia tora..

 

LOOOOL, eu8imisame pali, mpa se kalo sou....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ειμαι εναντια στο trollarisma και απο τις δυο πλευρες ομως

 

Aυτο ακουγετε καπως αστειο ,ειδικα μεσα σε αυτο το topic.

Να υποθεσω οτι και οι υπολοιποι(ξερουν ποιοι ειναι) καταδικαζουν καθε εμφανιση trollarισματος κτλ κτλ κτλ...

 

....Αλλα οπως βλεπεις ο Spown ειναι αυτος που κανει τα παντα και με τον ποιο εντονο τροπο για να το συντηρει

 

αυτο ειναι ενα εντελώς ''χαζο'' άλλοθι για να μπορειτε να ποσταρετε πιο ''ανετα'' το παραδοσιακο θαψιμο στην κονσολα που μισητε τοσο.

Αλλωστε γουσταρετε να υπαρχει ο Spown εδω για τον παραπανω λογο...

 

Σας τσιγλαει,εσεις και καλα δεν δινεται αξια στον spown(το φυσιολογικο θα ηταν να μην του απαντατε εφοσον δεν του δινεται αξια οπως λετε αλλα τεσπα... :neutral: )

και μετα οταν καποιος σας πει οτι Τρολλαρετε εσεις λετε..

''μα...ο Spown δεν προκαλει? '':?

 

..(καλα κανει κατα την γνωμη μου , γιατι περναμε ευχαριστα ;-) ) ....

 

Σου το 'πα οτι γουσταρετε...:-D

 

Πες μας και την γνωμη σου ομως ...εχεις δει κατι στο PS3 που να ειναι τοσο πολυ ανωτερο ,ωστε να δικαιολογειται ολη αυτη η εξαρση απο πλευρας του ..?

 

Και ομως ο spown σου απαντησε πολυ σωστα.

Εχεις ps3?

 

Αλλα και να ειχες παλι ειναι νωρις για συμπερασματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ομως ο spown σου απαντησε πολυ σωστα.

Εχεις ps3?

 

Αλλα και να ειχες παλι ειναι νωρις για συμπερασματα.

ναι εχει. και δεν ειναι ο μονος που εχει και γραφει εδω.

κι ακομα περισσοτεροι το πηραν και το πουλησαν.

και σχεδον ολοι το εχουν δει απο κοντα ή εχει καποιος γνωστος τους.

διαβαζε λοιπον να μαθαινεις και ασε τις κριτικες σε ατομα.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο ακουγετε καπως αστειο ,ειδικα μεσα σε αυτο το topic.

Να υποθεσω οτι και οι υπολοιποι(ξερουν ποιοι ειναι) καταδικαζουν καθε εμφανιση trollarισματος κτλ κτλ κτλ...

 

 

 

αυτο ειναι ενα εντελώς ''χαζο'' άλλοθι για να μπορειτε να ποσταρετε πιο ''ανετα'' το παραδοσιακο θαψιμο στην κονσολα που μισητε τοσο.

Αλλωστε γουσταρετε να υπαρχει ο Spown εδω για τον παραπανω λογο...

 

Σας τσιγλαει,εσεις και καλα δεν δινεται αξια στον spown(το φυσιολογικο θα ηταν να μην του απαντατε εφοσον δεν του δινεται αξια οπως λετε αλλα τεσπα... :neutral: )

και μετα οταν καποιος σας πει οτι Τρολλαρετε εσεις λετε..

''μα...ο Spown δεν προκαλει? '':?

 

 

 

Σου το 'πα οτι γουσταρετε...:-D

 

 

 

Και ομως ο spown σου απαντησε πολυ σωστα.

Εχεις ps3?

 

Αλλα και να ειχες παλι ειναι νωρις για συμπερασματα.

 

 

 

1)Μαλλον θα πρεπει να κανεις τον κοπο να διαβασεις ΟΛΟ το thread του Xbox360 και του PS3 απο προπερσυ(2005) τον Νοεμβριο....

Τοτε μονο ισως καταλαβεις οτι με αδικεις ...

 

2) Εγω απαντησα ετσι στον Spown και οχι το αυτος σε εμενα ....

Εχω Ps3 (οπως το αναφερω κ στην υπογραφη μου) απο τον Δεκεμβριο με

3 παιχνιδια συν του οτι εχω κατεβασει ολα τα demo....

Το εχω ακριβως διπλα στο xbox360 και στο Wii συνδεδεμενο σε μια 40"

1920Χ1080p SONY LCD διπλα στο γραφειο που εχω το PC ....

Αυτο αν μη τι αλλο μου επιτρεπει να εχω μια αρκετα ολοκληρωμενη

προσωπικη αποψη για το θεμα και να μην Trollaro ...σε αντιθεση με

αλλους που δεν παραδεχονται τιποτα ....

 

3) Δεν εχω κανενα προβλημα με το PS3 και ειδικα με το PS2 (που χαρισε σε ολους μας ατελειωτες στιγμες ευχαριστησης ) και μακαρι ολες οι κονσολες να πανε καλα να υπαρχει ανταγωνισμος να πεσουν οι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΑ υψηλες τιμες και να περναμε ολοι καλα ....

Δεν μπορω ομως να μην κατακρινω τα στραβα και να μην "τη λεω" σε ολα

τα troll που τα βλεπουν ολα Ασπρο-Μαυρο κατα πως τους "συμφερει"...

 

Σου ξαναλεω ....αν εχεις χρονο κανε μια ανδρομη στην χρονικη περιοδο που σου προανεφερα ....θα εχει πολλυυυυυ ενδιαφερον ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι είναι λαλακία να υπάρχουν εδώ τόσα πολλά παιδιά που ασχολούνται με το 360 και το Wii και τόσα λίγα (αλλά καλά :mrgreen: ) με το ps3. Γι΄αυτό όμως ευθύνεται περισσότερο από οποιονδήποτε άλλον η ίδια η Sony που εδώ και αρκετό καιρό τα δυσάρεστα νέα είναι περισσότερα από τα ευχάριστα.

 

Το oblivion όπως και να δίχνει τελικά είναι παιχνίδι που πρέπει οποσδήποτε να το παίξει όποιος του αρέσουν τα rpgs. Από εκεί και πέρα αυτά τα screenshots, sorry, αλλά δίχνουν εμφανώς χειρώτερα από το 360. Φαντάζομαι ότι η τελική έκδοση θα είναι στα ίδια επίπεδα με το 360 και γιατί όχι και καλύτερη. Αν έχουν κάνει το game να τρέχει πιο ομαλά αυτό είναι σίγουρα πολύ καλό και θα του δώσει ένα συν σε σχέση με την 360 έκδοση. Τώρα οτί τo loading time θα είναι 2-3 δευτερόλεπτα, άμα δε το δώ με τα ίδια μου τα μάτια δε θα το πιστέψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...