Προς το περιεχόμενο

PS3 Ειδήσεις {News Topic}


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σίγουρα κάποια παιχνίδια αυτής της γενιάς θα χρειαστούνε πάνω από ένα dvd. E και? Μήπως έχουμε μάθει να το υπερτονίζουμε αυτό γιατί είναι ένας από τους βασικούς άξονες της διαφημιστικής καμπάνιας της Sony? Eπί της ουσίας για μένα δεν κάνει και καμιά ουσιαστική διαφορά. Πολλά άλλα πράγματα έχουν πολύ μεγαλύτερη σημασία.

 

Όπως και να΄χει, αυτή η δήλωση υποτιμά την νοημοσύνη μας:

 

Hirai said that PS3 titles like Resistance: Fall of Man already utilize some 16GBs of storage space on Blu-ray Disc. "That game simply wouldn't be possible on any other system without using multiple discs."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

PS3 CES lineup announced

 

PlayStation-branded entertainment and gaming content that will be shown in the Sony booth at CES 2007, includes:

 

* FORMULA ONE CHAMPIONSHIP EDITION -- PS3

* MLB 07 The Show -- PS3, PSP

* MotorStorm -- PS3

* Lair -- PS3

* Heavenly Sword -- PS3

* Gran Turismo HD Concept -- PS3 Downloadable

* Ratchet & Clank: Size Matters -- PSP

* Killzone: Liberation -- PSP

* SOCOM: U.S Navy SEALs Fireteam Bravo 2 -- PSP

 

Other features on display will include "Remote Play" for PS3, which allows the consumer to utilize their PSP to access content on their PS3 hard drive, including movies, television shows, videos and music. A full demonstration of the PLAYSTATION Network, and PLAYSTATION Store for PS3, as well as Location Free TV for PSP, will also be shown.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vasika pros to paron gia pvr kai satelite kolpa den mporoume na kanoume tipota apo linux epeidi den einai plires prosarmosmeno gia to ps3. pros to paron ap oti ksero anagnorizei mono ta 256 apo ti 256+256 mnimi pou exei to ps3 kai den anagnorizei plirws ton rsx kai to blueray. exoume poli dromo akoma sto linux.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS3 Linux and an Xbox360 Controller

 

PS3 Linux and an Xbox360 Controllerdiabolix has successfully compiled an Xbox 360 controller driver for Fedora Core 5. What exactly does this mean? Well if youʼre running linux on your PS3 you can now use your wired Xbox360 controller with it! Its been tested with Snes9x and Doom under FC5-PPC.

 

Copy this installer to your PS3ʼs HDD linux partition and connect your controller via USB. Run “install-xbox360-driver.sh” initially from the terminal, enter your root password (if you arenʼt root already), and viola — a functioning Xbox360 controller on your PS3!

 

Very cool, diabolix!

DOWNLOAD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Όπως και να΄χει, αυτή η δήλωση υποτιμά την νοημοσύνη μας:

...

 

O logos? den nomizo na enoei pos me kanena tropo de tha mporouse ayto to game na yparxei se ena dvd. Enoei me to sigekrimeno tropo pou exei programatisth de tha mporouse na eine pouthena allou xoris polla dvd. (Sthn ousia oute ayto leei tipota idietero)

 

Oute k go pisteyo an ena tromero game exei 3 diskakia tha me enoxlouse toso alla eine ena + parapano

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

gnomonas gia emena tha einai to eperxomeno crysis gia pc.an to crysis exei px 15GB install tote bravo stin sony an einai kana 7 me 8gb tote einai megaloi karagiozides.ligo compession den vlaptei.den lew oti den einai ena + to bluray alla oxi kai na milane les kai eimaste tipota stokoi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον μεγαλο χωρο την πιανουν τα hd video......Bλεπε gears of war που μεχρι και την εισαγωγη του παιχνιδιου την εχουν συμπιεση γιατι προφανως δεν χωραγε στο δισκακι...τι να λαμε τωρα.....πλακα κανουμε.....το Crysis φιλαρακο βγαινει τωρα σε 3 μηνες ...η Sony φιλαρακο δεν βγαζει μηχανημα για 3 μηνες ουτε για 3 με 4 χρονια βλεπε microsoft αλλα τουλαχιστον οπως εχει δειξει η ιστορια η SONY βγαζει μηχανηματα για τουλαχιστον 5 με 7 χρονια.....Καλυτερα οταν λεμε κατι να το τεκμιριωνουμε με σωστες σκεψεις και οχι ετσι για να τα λεμε....ξερεται τι μου τι σπαει στην χωρα που ζω οτι εχουμε γεμισει φωστηρες ...εμεις τα ξερουμε ολα και οι αλλοι τιποτα....και εμεις σαν χωρα ειμαστε πατος και ακομα παρακατω θα παμε και οι αλλοι προχωρανε γιατι ...μα ειναι δεδομενο γεμισαμε φωστηρες και κριτες των παντων....

Φιλαρακο η SONY δεν ειναι MICROSOFT να παει στην λαικη αγορα και να ξεστοκαρει της εταιρειες που τους ειχαν ξεμινει drives 12* στην αποθηκη ....αντε τωρα......να την βγαλουμε στο τσαμπα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον μεγαλο χωρο την πιανουν τα hd video......Bλεπε gears of war που μεχρι και την εισαγωγη του παιχνιδιου την εχουν συμπιεση γιατι προφανως δεν χωραγε στο δισκακι...τι να λαμε τωρα.....πλακα κανουμε.....το Crysis φιλαρακο βγαινει τωρα σε 3 μηνες ...η Sony φιλαρακο δεν βγαζει μηχανημα για 3 μηνες ουτε για 3 με 4 χρονια βλεπε microsoft αλλα τουλαχιστον οπως εχει δειξει η ιστορια η SONY βγαζει μηχανηματα για τουλαχιστον 5 με 7 χρονια.....Καλυτερα οταν λεμε κατι να το τεκμιριωνουμε με σωστες σκεψεις και οχι ετσι για να τα λεμε....ξερεται τι μου τι σπαει στην χωρα που ζω οτι εχουμε γεμισει φωστηρες ...εμεις τα ξερουμε ολα και οι αλλοι τιποτα....και εμεις σαν χωρα ειμαστε πατος και ακομα παρακατω θα παμε και οι αλλοι προχωρανε γιατι ...μα ειναι δεδομενο γεμισαμε φωστηρες και κριτες των παντων....

 

re file mas exei priskei me tin lexi fwstires.ti 5 kai 7 xronia mou les.diladi an se 4 xronia i microsoft vgalei kainourgia consola kai to ps3 fenetai san ps2 mprosta tis tote i sony ti tha kanei tha kathetai me to ps3 mexri to 2020?

 

ama eisai tsampatzis min pareis tipota.oi consoles apo tin stigmi pou einai sinvates me tin proigoumeni genia einai kalitera meta apo 5 to poli 6 xronia na ananeononte.ta lefta tous ta vgazoun kai me to parapanw twra an esy thes na pairneis consola gia 10 xronia tote einai diko sou provlima.ti na to kanw to ps3 se 5 xronia otan tha dixnei entelws palio prosta sta pc tis epoxis?texnologia einai kai proxwraei edw allazoume kathe xrono kinito kai mou les gia consoles 7 xronwn.ksekola ligo.

 

ama itan twra tha epaizes ps2 pou gamaei kai den tha asxoliosoun me to ps3.to pan einai ta grafika mazi me to kalo gameplay vevaia.

 

kai pws ginetai to xbox360 apo tin stigmi pou siga siga vgainei i alitheia kai apodikniete kalitero(xenos vs RSX) apo to ps3 na krataei 3 kai 4 xronia enw to ps3 7?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω εαν γνωριζεις οτι εχω ΧΒΟΧ 360 και μαλιστα πριν το επισημη κυκλοφορια του............και ps2 εχω και psp και pc καλο εχω αλλα δουλεια μου ειναι να λεω αληθειες......και να σου πω κατι για το ΧΒΟΧ εδω και καιρο ειδη εχουν ξεκινησει και συμπιεζουν καργα.....με αυτην την συμπιεση μου εχουν πριξει τα μπαλακια οταν μου λες next gen και πληρωνω next gen θα πρεπει αυτο που πληρωσα να ειναι next gen ...τρανο παραδειγμα το gears of war δεν θελω να σχολειασω οτι σαν παιχνιδι το τερματισα σε 2 μερες βλεπεις οτι πανε να βγαλουνε απο μυγα ξυγκι μα γινεται αυτο???? εχω την εισαγωγη σε hd απο το marketplace και εχω την εισαγωγη στο paixnidi με μουφα ποιοτητα......αρα αυτο τη δειχνει οτι το 1 dvd ποια μας τελειωσε παμε παραπερα το Blue dragon γιατι ειναι 3???? εαν το blue dragon ειναι 3 sto mellon ποσα θα ειναι καποιο αλλο παιχνιδι?????

Ξερεις ποια ειναι η διαφορα της sony με την microsoft και εκει ειναι που μου αρεσει περισοτερο η SONY ειναι οτι φτιαχνει τεχνολογιες και δεν ξεστοκαρει απο κανενα μαγαζακι......ο αλλος μεχρι απο λιγα χρονια εταιρια της απατεωνιας που ολοι την μισουνε ειναι.....Βλεπεις το μηχανημα της sony προσεγμενο απο ακρη σε ακρη ακομη και το φινιρισμα του κορυφαιο, απο τεχνολογιες στην κοψη της τεχνολογιας, απο δυναμη δεν ξερουμε θα δουμε αν και το Formula σε γραφικα ειναι πολυ ανωτερο απο οτι εχω δει εγω μεχρι σημερα......για το ΧΒΟΧ τι να πω καθε μερα ευχομαι να μην ξυπνηυσω το πρωι και εχω κοκκκινα λαμπακια......πληρωνεις 30 ευρω την μπαταρια ...πληρωνεις 80 ευρω το wifi, πληρωνεις 100 ευρω το δισκο sorry billako κοροιδα για να ξεστοκαρεις την πραματια σου ψαχνεις, το head shet χαλαει στο λεπτο ..... ολα ειναι ποιοτητα της πλακας .... ενα φιλαρακι μου εχει αλλαξει 3 head shet και εμενα δυστηχως μετα απο 2 μηνες χρησης χωρις να εχει πεσει κατω κανει παρασιτα και θελει αλλαγμα....Το μηχανημα σαν κομπρεσερ κανει.... Ημαρτων λιγα ειναι αυτα μωρε......Και εχω κατι αλλους να μου μιλανε για υποτιθεμενες φαμπρικες και αλλα τετοια...Την φαμπρικα που εχει στησει η MICROSOFT για να ξεστοκαρει ολοι την παλιο κασελα την εχετε σκεφτει μωρε......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερεις ποια ειναι η διαφορα της sony με την microsoft και εκει ειναι που μου αρεσει περισοτερο η SONY ειναι οτι φτιαχνει τεχνολογιες και δεν ξεστοκαρει απο κανενα μαγαζακι......

αν και διαφωνω με τα περισσοτερα απο αυτα που λες σε αυτο συμφωνω απολυτα.. η Sony ολο πατεντες και νεες τεχνολογιες ανακαλυπτει ασχετα αν πανε καλα εμπορικα η οχι σε αυτο της βγαζω το καπελο για πολλους λογους..;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγα φωστηρα!! spownako εχεις 360 και τα εχεις λιωσει ολα σε λιγες μερες αλλα οταν σου λεει ο αλλος να μας πεις ποιο ειναι το gamertag σου στο xboxlive μοκο ε?

αντε για

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...