Προς το περιεχόμενο

PS3 Ειδήσεις {News Topic}


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
γιατι υποτιθεται οτι το demo λανσαριστηκε στους νεους βελτιωμενους servers.

βεβαια απο τοτε που το εγραψα αυτο χτες, μεχρι και σημερα που διαβαζω εντυπωσεις, λενε οτι τα πραγματα ειναι τραγικα, και οι servers οχι απλα δεν ανταπεξηλθαν, αλλα τα κακαρωσαν κιολας..

 

overloadtm2.gif

 

δεδομενου του συνολου των χρηστων ps3 (πολυ μικρο) αυτο δειχνει οτι εχουμε ακομα πολυ μελλον στο ps3 network.

οπως λενε και τα αμερικανακια, PN (playstation network) = Pwned Network

τεσπα.

 

το GTHD το κατεβασε κανεις εδω στο greece τελικα?

 

Εγώ το κατέβασα τα Χριστούγεννα..

τα προβλήματα του downloading εξαφανιστικαν με το που τελείωσε η κλήρωση του Joker...

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το online μερος του PS3 εχει σχεση με την προελευση της κονσολας ή ειναι region free ??

Οι servers ειναι παγκοσμιοι ή ανα περιοχή .....

Με λιγα λογια αν παρω γιαπωνεζικο PS3 θα πρεπει να παιζω μονο με κιτρινοσχιστοματηδες ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια... :???:

ειναι κι αλλα λοιπον να μπαινουν στη σειρα...

 

 

ρε KATAIGIDAS!! εσενα σου κατεβηκε τουλαχιστον το GTHD demo ρε συ?

 

 

παντως χτες σε ενα φιλικο σπιτι, 6(!!!!!) ωρες προσπαθουσαμε να κατεβασουμε το GTHD demo,

και ολο καποια στιγμη μας ελεγε "network error" 4363773 και κατι αλλα νουμερα.

 

και φυσικα, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ resume!!

well done!!! :???:

 

οσο για το resistance, με καθε ειλικρινια λεω πως αν το ειχα στο 360 μου αποκλειεται να το επαιζα μεχρι τελους..

αυτα για τις εμπειριες μου σχετικα με το "game of the year" (και καλα) του ps3....

 

οποιος καταφερει να κατεβασει τα gthd, f1, tekken 5 ας μας το πει, μαζι με τις εντυπωσεις του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιός μίλησε για μία επαφή; Μην βάζεις σε παρακαλώ λόγια στο στόμα μου. Απλά είπα πως δεν την αγόρασα. Την συγκεκριμένη κονσόλα την έχω κάθε μέρα στα πόδια μου ( και όχι δεν δουλεύω στο πλαίσιο :D)

 

 

 

Αν την θές για blue ray player ναι. Για παιχνιδομηχανή σε καμία περίπτωση.

 

γιατί ρε συ φύλε οχι σαν παιχνιδομηχανή οχι ?

επειδή πέρασες και δεν ακούμπησες ΕΣΥ δεν κάνει?

εγώ έχω

xbox 360 +hd-drive

ps3

wii

ps2 kai xbox

και σου λέω οτι μια χαρά είναι το ps3..

δηλαδή όταν είδες το καταπληκτικό φοβερό (ελπίζω να θυμάσε τι λέγανε)

project zero στο xbox 360 τί είπες ?

πάρτε το για τραπεζάκι αλλα όχι για παιχνίδια επειδή το gt4 είναι καλύτερο

στο ps2?

έλεος πια με τους ξερόλες που έιδαν την φωτό η την εικόνα και έβγαλαν συμπέρασμα.. και μάλιστα σαν γνώστες συμβουλεύουν και τους άλλους

τελος πάντων

οποιος θέλει να ρωτήσει κάτι αντικειμενικά ρωτήστε..

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί ρε συ φύλε οχι σαν παιχνιδομηχανή οχι ?

επειδή πέρασες και δεν ακούμπησες ΕΣΥ δεν κάνει?

εγώ έχω

xbox 360 +hd-drive

ps3

wii

ps2 kai xbox

και σου λέω οτι μια χαρά είναι το ps3..

δηλαδή όταν είδες το καταπληκτικό φοβερό (ελπίζω να θημάσε τι λέγανε)

project zero στο xbox 360 τί είπες ?

πάρτε το για τραπεζάκι αλλα όχι για παιχνίδια επειδή το gt4 είναι καλύτερο

απο το

 

μια μικρη διορθωση, χωρις να διαφωνω με αυτους που θα συλλεξουν ΟΛΕΣ τις κονσολες..

 

οταν βλεπεις ενα τιτλο για το ps3 οπως το resistance, δεν το συγκρινεις με το perfect dark.

το resistance στο ps3 ειχε ανακοινωθει απο τη sony πολυυυ καιρο πισω, ταυτοχρονα με games οπως το gears of war στο 360.

 

το development time δηλαδη δεν ειναι των 5 μηνων ή των 12. ειναι πoλυ παραπανω.

επειδη αργησε ενα χρονο να βγει στη λιανικη το ps3, αυτο δεν παει να πει οτι oι developers δεν κανανε τη δουλιτσα τους...

 

καλα ειναι να μην μπερδευομαστε ετσι και καταλαβαινουμε μερικα πραγματα λαθος..

 

παρ'ολα αυτα φιλε voulgeor, επειδη ασχοληθηκα αρκετα με το resistance, εχω να σου πω πως ΤΕΧΝΙΚΑ το pdz ειναι ακομα και τοσο καιρο μετα

σε καποια σημεια πολυ πιο πανω απο το resistance (πχ textures).

 

 

edit: μολις ειδα και το πιο πανω ποστ σου, που λες οτι κατεβασες το GTHD. ωραιος!!

 

ερωτηση λοιπον (γιατι δεν ξερω ποτε θα κατεβει σε καποιους αλλους.. :D )

 

σαν gameplay, εχει διαφοροποιηθει κατι στο μοντελο οδηγησης απο τα προηγουμενα gt?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια μικρη διορθωση, χωρις να διαφωνω με αυτους που θα συλλεξουν ΟΛΕΣ τις κονσολες..

 

οταν βλεπεις ενα τιτλο για το ps3 οπως το resistance, δεν το συγκρινεις με το perfect dark.

το resistance στο ps3 ειχε ανακοινωθει απο τη sony πολυυυ καιρο πισω, ταυτοχρονα με games οπως το gears of war στο 360.

 

το development time δηλαδη δεν ειναι των 5 μηνων ή των 12. ειναι πoλυ παραπανω.

επειδη αργησε ενα χρονο να βγει στη λιανικη το ps3, αυτο δεν παει να πει οτι oι developers δεν κανανε τη δουλιτσα τους...

 

καλα ειναι να μην μπερδευομαστε ετσι και καταλαβαινουμε μερικα πραγματα λαθος..

 

παρ'ολα αυτα φιλε voulgeor, επειδη ασχοληθηκα αρκετα με το resistance, εχω να σου πω πως ΤΕΧΝΙΚΑ το pdz ειναι ακομα και τοσο καιρο μετα

σε καποια σημεια πολυ πιο πανω απο το resistance (πχ textures).

 

πριν το πολυυυυυυυυυ παραπάνω

να σου θυμίσω πότε η καταπληκτικη σονυ μοίρασε τα τελικά developer units...

αλλωστε είανι τελέιως κουτό να κρίνεις ένα μηχάνημα απο το σοφτςαρε που εβγαλε κάποιος..

πάρε ενα pc allienware xps (ξέρεις απο αυτά τα φτυνά :-D )

και βάλτου ένα μέτριο παιχνίδι..

γιαυτό που θα παίζεις και είναι μάπα ποιος φταίει η xsoft h allienware..

λίγο λογική δεν βλάπτει παιδιά ψύχραιμα..

στο ps3 θα δεις software σε λίγους μήνες . τότε θα είναι δίκαιη και η σύγριση..

πάντως πέρα απο όλα αυτά (γιανα μην μου κολλήσετε και την ταμπελίτσα γιατί έτοιμους σας κόβω) τίποτα δεν συγκρίνεται με ένα παιχνίδι tennis στο wii με 4 άτομα :-D

όλα είναι θέμα διασκέδασης ΓΙΑΥΤΟ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΑ

ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΚΟΝΤΡΕΣ

 

TO GTHD ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ SUPERLOOX DEMO ΤΟΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ GT ME HD ΓΡΑΦΙΚΑ..

ΤΙΠΟΤΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ..

εχει γίνει πάντως πολλή καλή δουλειά . σε ορισμένες φάσεις νομίζεις οτι είναι πραγματικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το online μερος του PS3 εχει σχεση με την προελευση της κονσολας ή ειναι region free ??

Οι servers ειναι παγκοσμιοι ή ανα περιοχή .....

Με λιγα λογια αν παρω γιαπωνεζικο PS3 θα πρεπει να παιζω μονο με κιτρινοσχιστοματηδες ??

 

ναι φαινεται πως εχει σχεση. βεβαια ακομα δεν εχει παγιωθει κατι, αλλα τα πραγματα προς το παρον εχουν ως εξης:

στο resistance που εχει dedicated servers, αμα το game και η κονσολα σου ειναι ιαπωνικα, παιζεις μονο με γιαπωνεζους.

αντιθετα, στο riiiidge racer (που κανεις εσυ host), δεν υπαρχει τετοιος περιορισμος...

εγω θα λεγα να περιμενεις και να αφησεις το Beta testing σε αλλους.. ;) και ΑΜΑ βγει κατι εξαιρετικο και δεν εχει κυκλοφορησει ακομα εδω η κονσολα, το σκεφτεσαι...

 

 

 

TO GTHD ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ SUPERLOOX DEMO ΤΟΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ GT ME HD ΓΡΑΦΙΚΑ..

ΤΙΠΟΤΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ..

εχει γίνει πάντως πολλή καλή δουλειά . σε ορισμένες φάσεις νομίζεις οτι είναι πραγματικό

 

voulgeor thanx.

απο οτι ξερω, εχουνε δωσει τερμα detail στο αυτοκινητο που κοντρολαρεις, μιας και ειναι ουσιαστικα το μοναδικο σοβαρο αντικειμενο στην οθονη.

ελπιζω να δεησει καποια στιγμη να κατεβει και στο ps3 που παλευαμε χτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eine polu edo pou exoun ps3?

De mporo na katalabo giati eine toso duskolo na bazoun panta resume apo thn arxh ths kikloforias tous aytes oi konsoles..

Ego pantos to resistance aneta tha to epeza mexri to telos (me mouse mallon)

 

εγω θα λεγα να περιμενεις και να αφησεις το Beta testing σε αλλους.. και ΑΜΑ βγει κατι εξαιρετικο και δεν εχει κυκλοφορησει ακομα εδω η κονσολα, το σκεφτεσαι...

Kapote h apanthsh se kati tetoio htan, ma de mporo na perimeno :)

To GTHD psiloxlomo to kobo na exei alagei to gameplay tou apto 4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλο ειναι το Resistance και οντως ειναι το καλυτερο παιχνιδι του PS3 .....

Bεβαια και αυτο online αποκτα αλλη αισθηση ;-) ....!!!

 

Τωρα για το GTHD καλο , αλλα τιποτα σπουδαιο και απο gameplay/αισθηση .....χαλια .......

 

To F1 αρκετα καλο σε θεμα γραφικων , οπως επισης και το Motorstorm ,πολυ καλο απο γραφικα , αλλα καμια σχεση με καποια "screenshots" ουτε για δειγμα .....

 

Με λιγα λογια Resistance και Μοtorstorm πρεπει να ειναι τα καλυτερα games του Ps3 με το Μotorstorm να κερδιζει τον τιτλο του ποιο εντυπωσιακου σε θεμα γραφικων .....

 

 

Το ποιο θετικο για εμενα ειναι οτι σιγα σιγα το online κομματι του Ps3 βελτιωνεται ......

 

Overall συμπερασμα ειναι οτι εχει προοπτικη (γενικα σαν μηχανημα) , αλλα αυτη τη στιγμη ειναι πισω απο το XBOX....και βεβαια δεν ξερουμε τι μας επιφυλλασει για το μελλον και η M$ ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RSX: Vertex input limited?

 

http://www.beyond3d.com/forum/showthread.php?t=37033&page=3

 

ενδιαφερον thread..

 

ενδιαφερον μονο απο την αποψη οτι πλεον οι developers επιβεβαιωνουν αυτα που λεγαμε απο περσι και βαλε.... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...