Προς το περιεχόμενο

PS3 Ειδήσεις {News Topic}


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια εγω θα προτιμουσα να μην εχουμε καθολου CD , DVD , BLRAY ...μακαρι ολα να παιζανε σε σκλιρο.....Ασε P3TRAN το oblivion στο ΧΒΟΧ εχει εκνευριστικους χρονους φορτωσεις....καμια σχεση με το PC .....ΜΗΝ μου σιγκρινεις τωρα με το PS3 ....ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ ...ΑΛΛΑ για το ΧΒΟΧ 360 μιλαμε......εγω ειμαι υπερ του σκλιρου....και γι αυτο στο PS3 ΘΑ ΤΟΥ ΚΟΤΣΑΡΩ ΕΝΑΝ ΜΕΓΑΛΟ ΣΚΛΗΡΟ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Επέτρεψε μου να θεωρώ το IGN πιο αξιόπιστη και αντικειμενική πηγή από σένα. Δε νομίζω να τα τσεπώνουν και αυτοί από τη Sony για να δυσφημίζουν τα παιχνίδια του xbox....

 

αυτο ειναι δικο σου προβλημα και οχι δικο μου.

ΑΜΑ ποτε παρεις 360, κανε το πολυ απλο τεστ μονος σου:

 

1) βαλε το oblivion να παιξει με το σκληρο δισκο επανω.

 

2) βγαλε το δισκο και ξαναβαλτο.

 

3) σημειωσε αποτελεσματα και

 

4) ελα μετα εδω να μου πεις αν ειχε δικιο το ign

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πανθηρα τα 13 giga του 360 θα τα γεμισεις με οτι θες εσυ, οποτε θες εσυ.

δεν θα καθεσαι να κανεις install 3-10gb απλως για να παιξεις ενα game.

ολα τα games του 360 χρησιμοποιουν το ηδη δεσμευενο partition σαν scratch pad. δεν κανει το καθενα τα δικα του. και φυσικα κανενα δεν κανει install.

τα 13 giga του 360 νομιζω οτι ειναι στην ουσια πιο πολυς ελευθερος χωρος απο τα 60giga του ps3 για καποιον που εχει 10 games. ;)

 

Η άποψή μου είναι ότι το PS3 με το να κάνει install τα παιχνίδια είναι στο σωστό δρόμο.

 

Καί θα έχεις γρηγορότερο φόρτωμα των παιχνιδιών καί θα επιβαρύνεις λιγότερο το drive σου, αλλά καί θα υπάρχει η δυνατότητα (ίσως) να μπορείς να κατεβάζεις mods για να τροποποιήσεις τα παιχνίδια σου όπως στο PC.

 

Το αποκεντρισμένο σύστημα οnline πιστεύω θα βοηθήσει πάρα πολύ σε αυτό.

 

Από κεί και πέρα, στο Oblivion, η ίδια η Bethesda πρότεινε στους κατόχους XBOX360 Premium να κάνουν cache το παιχνίδι για καλύτερες επίδόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειναι δικο σου προβλημα και οχι δικο μου.

ΑΜΑ ποτε παρεις 360, κανε το πολυ απλο τεστ μονος σου:

 

1) βαλε το oblivion να παιξει με το σκληρο δισκο επανω.

 

2) βγαλε το δισκο και ξαναβαλτο.

 

3) σημειωσε αποτελεσματα και

 

4) ελα μετα εδω να μου πεις αν ειχε δικιο το ign

Το ότι έχει σκληρό δίσκο η premium έκδοση του 360 δε πάει να πει και ότι τον χρησιμοποιεί ή τουλάχιστον τον χρησιμοποιεί σωστά φίλτατε...

 

Και στις δύο περιπτώσεις θα έχει lag

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η άποψή μου είναι ότι το PS3 με το να κάνει install τα παιχνίδια είναι στο σωστό δρόμο.

 

Καί θα έχεις γρηγορότερο φόρτωμα των παιχνιδιών καί θα επιβαρύνεις λιγότερο το drive σου, αλλά καί θα υπάρχει η δυνατότητα (ίσως) να μπορείς να κατεβάζεις mods για να τροποποιήσεις τα παιχνίδια σου όπως στο PC.

 

Το αποκεντρισμένο σύστημα οnline πιστεύω θα βοηθήσει πάρα πολύ σε αυτό.

 

Από κεί και πέρα, στο Oblivion, η ίδια η Bethesda πρότεινε στους κατόχους XBOX360 Premium να κάνουν cache το παιχνίδι για καλύτερες επίδόσεις.

 

η αποψη σου ειναι οτι η κονσολα πρεπει να σε βαυκαλιζει οπως το pc, και εγω διαφωνω 100% με αυτη την αποψη.

 

 

οσο για το oblivion, ειδες που για να μην εχεις εμπειρια καταλαβαινεις οτι να'ναι?

καποια στιγμη ειχε παρατηρηθει οτι η εκδοση ΧΩΡΙΣ σκληρο πηγαινε καλυτερα απο την εκδοση ΜΕ σκληρο.

τοτε η bethesda ειχε πει να κανουν οσοι εχουν αυτο το προβλημα το κολπο με το 'clear cache' του σκληρου δισκου.

 

 

Και στις δύο περιπτώσεις θα έχει lag

ας μην κανουμε συζητησεις τοσο υψηλου επιστημονικου επιπεδου παρακαλω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Blue Dragon ships on three DVDs, making it bigger than any Xbox 360 title to date. According to Sakaguchi, the game required compression technology to fit onto the three disks. In uncompressed form, the game's data takes up over 30 Gigs of space!

link

 

3 diskakia e? mhpws ta dvd exoyn pio kalo eject time ap'ta blu ray? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προκειται για γιαπωνεζικο παιχνιδι γεματο FMVs.....Η διαρκεια του υπολογιζεται πανω απο 50 ωρες.Δεν νομιζω να ειναι προβλημα να σηκωθεις ανα 17-18 ωρες να αλλαξεις δισκακι.

Εκτος και αν συνηθιζεις να τελειωνεις τα rpg σερι, χωρις να σηκωθεις ουτε για κατουρημα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας μην κανουμε συζητησεις τοσο υψηλου επιστημονικου επιπεδου παρακαλω :D

Αφού γουστάρεις πιο επιστημονικού επιπέδου συζήτηση ξεκίνα εσύ πρώτος λέγοντας μου πώς ακριβώς χρησιμοποιεί το oblivion το σκληρό του 360 γιατί αυτό
αποια στιγμη ειχε παρατηρηθει οτι η εκδοση ΧΩΡΙΣ σκληρο πηγαινε καλυτερα απο την εκδοση ΜΕ σκληρο.
προσωπικά με βάζει σε υποψίες
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pantws exei mia gklamouria to playstation 3.mia xlida. exei mia arxontia re paidi mou pws to lene! enw xbox 360 twra...pfff guftia ftiniariko ouuuu:PPPP:mrgreen:

 

:-D :-D :-D :-D Wraios!

 

Den exeis katalavei omws oti h polyagapimenh sou polyethnikh sou exei rixei porta apo to glamour event ki esy entometaxi xaneis ta pio gamata underground party.... sto LIVE ppp:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-D :-D :-D :-D Wraios!

 

Den exeis katalavei omws oti h polyagapimenh sou polyethnikh sou exei rixei porta apo to glamour event ki esy entometaxi xaneis ta pio gamata underground party.... sto LIVE ppp:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

enoeis tin kathisterisi gia eurwpi? polu uponooumeno epese!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:-D :-D :-D :-D Wraios!

 

Den exeis katalavei omws oti h polyagapimenh sou polyethnikh sou exei rixei porta apo to glamour event ki esy entometaxi xaneis ta pio gamata underground party.... sto LIVE ppp:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

enoeis tin kathisterisi gia eurwpi? polu uponooumeno epese!

 

***ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ Ο ΓΡΙΦΟΣ ΣΕ ΑΛΛΟ ΤΟΠΙΚ. ΕΔΩ ΕΧΟΥΜΕ ΧΑΣΕΙ ΕΠΙΣΟΔΕΙΑ***

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys sxetika me thn taxythta tou blue ray kati pou ematha:

Einai paraplhsia me 8x DVD , oso kai to 360 dhladh, ayto ginetai giati to dvd drive einai CAV (constant angular velocity) ayto shmainei oti sthn arxh exei mikrh taxythta kai ayxanei oso pame pros to exoteriko toy diskoy, opoy kai ekei pianei kai to megisto toy (12X sthn periptosh mas) omos h average taxythta toy poy einai kai to noymero poy mas endiaferei einai peripoy 8X.

 

En antithesh to blu-ray einai CLV (constant linear velocity) pragma poy shmainei oti to drive diabazei panta me thn idia taxythta anexarthtos poio meros toy diskoy diabazei, ena blu-ray einai 2x kai sthn arxh kai sthn mesh kai sto telos toy diskoy, ena 12X DVD einai kapoy 5X sthn arxh, 8X sthn mesh kai 12X sto telos.

 

Opote to ps3 den exei kanena problhma taxythtas, oi taxythtes metaforas einai sta idia epipeda.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Guys sxetika me thn taxythta tou blue ray kati pou ematha:

Einai paraplhsia me 8x DVD , oso kai to 360 dhladh, ayto ginetai giati to dvd drive einai CAV (constant angular velocity) ayto shmainei oti sthn arxh exei mikrh taxythta kai ayxanei oso pame pros to exoteriko toy diskoy, opoy kai ekei pianei kai to megisto toy (12X sthn periptosh mas) omos h average taxythta toy poy einai kai to noymero poy mas endiaferei einai peripoy 8X.

 

En antithesh to blu-ray einai CLV (constant linear velocity) pragma poy shmainei oti to drive diabazei panta me thn idia taxythta anexarthtos poio meros toy diskoy diabazei, ena blu-ray einai 2x kai sthn arxh kai sthn mesh kai sto telos toy diskoy, ena 12X DVD einai kapoy 5X sthn arxh, 8X sthn mesh kai 12X sto telos.

 

Opote to ps3 den exei kanena problhma taxythtas, oi taxythtes metaforas einai sta idia epipeda.

 

 

logia tou slay einai afta 1000%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...