Προς το περιεχόμενο

PS3 Ειδήσεις {News Topic}


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
kai o monadikos e? kala kala..ti na sou po tora.. akribos to poso argo eine den to iksera

 

αυτο ακριβως που σου λεω:

ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ανγκαστικος λογος που η sony εβαλε hard disk σε ΟΛΕΣ τις εκδοσεις ps3 ειναι αυτος.

 

λιγο πριν πρωτοβγουνε τα πρωτα μηχανηματα (εκεινα τα μεγαλα κουτια) που ειχανε στειλει στους key developers,

αυτοι τσακα-τσακα εχοντας κοιταξει τα preliminary hardware specs, ειχανε κανει ενα meeting και απαιτησανε να ξερουνε αν θα υπαρχει ps3 ΧΩΡΙΣ δισκο, ωστε να ξερουνε αν θα μπουνε στη διαδικασια να φτιαχνουνε games ή οχι.

(βλεπεις τοτε ειχε κυκλοφορησει ηδη οτι το 360 θα παιζει και με σκληρο και χωρις, και η sony δεν ειχε παρει θεση)

τοτε η sony διαβεβαιωσε οτι ΟΛΕΣ οι εκδοσεις ps3 θα βγαινουν με σκληρο δισκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tora poia pantos kai sths konsoles ena sklhro to xreiazese. ti na to kaneis to live sto 360 an den exeis sklhro, ths mises tou dinatothtes tha xreishmopoieis

 

exoskeletor, ολοκληρο oblivion παιζει στο 360 ΧΩΡΙΣ δισκο. ας μην λεμε και οτι θελουμε....

στο 360 ο δισκος καλο ειναι να υπαρχει (downloadable content, back compatibility, demos, movies, κλπ κλπ)

αλλα για καποιον που δεν εχει τα παραπανω λεφτα ντουκου ή δεν εχει ευρυζωνικη συνδεση ή οτιδηποτε αλλο,

απλα δεν χρειαζεται. και επιπλεον, μπορει να τον προσθεσει ανα πασα στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κάθε νόμισμα έχει 2 όψεις p3tran.

 

Σίγουρα ο σκληρός θα χρησιμοποιείται στο PS3 για να αποφορτίσει το "αργό" br-drive, αλλά και πιό γρήγορο να ήταν, πάλι ένας σκληρός είναι ότι καλύτερο για να χαίρεις ταχύτερα loading times, αλλά και να εξασφαλίζεις τη μακροζωία του μηχανήματός σου.

 

Γιατί, κακά τα ψέματα, το να έχεις το drive της κονσόλας σου να δουλεύει κάθε τρείς και λίγο για να φορτώνει τα δεδομένα από το δισκάκι + να βλέπεις και ταινίες, όπως και να το κάνουμε θα επιφέρουν πολύ πιό γρήγορα φυσική φθορά στο σύστημά σου.

 

Καί στην τελική, για να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου, εμένα δεν με ενδιαφέρει αν το br-drive είναι αργό και γι'αυτό φοράνε επάνω σκληρό δίσκο.

 

Το αποτέλεσμα μετράει. Παίζει καλά BR ταινίες? Παίζει.

 

Τα παιχνίδια τα φορτώνει ικανοποιητικά? Τα φορτώνει.

 

Ε, τί άλλο θές???

 

Και στην τελική, τουλάχιστον έχω τη δυνατότητα να κοτσάρω επάνω ότι σκληρό γουστάρω με όσα λεφτά γουστάρω, ενώ με το XBOX360 είμαι καταδικασμένος να συμβιβαστώ με 13GB ή να περιμένω να σκάσω ότι έχω και δεν έχω για το καινούργιο σκληρό που θα βγάλει η M$.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω, οσα δε φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια :mrgreen:

 

Μηπως κιολας να καταργησει η Sony το blue ray και να βγαζει τα παιχνιδια σε σκληρους των 20-30 GB? Μπορει να ηταν και πιο φθηνα!

 

Και panther_512 επετρεψε μου να διαφωνισω στο οτι φορτωνει τα παιχνιδια ικανοποιητικα με το blue ray...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

exoskeletor, ολοκληρο oblivion παιζει στο 360 ΧΩΡΙΣ δισκο. ας μην λεμε και οτι θελουμε....
Ε δε παίζει και αψεγάδιαστα το oblivion στο 360 χωρίς σκληρό... Μη λέμε ότι θέλουμε....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΑΚΟΥΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΒΡΟΝΤΟΦΩΝΑΖΩ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΔΕΝ ΕΒΛΕΠΑ....ΑΝΤΕ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΟΝ ΣΩΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΣΩΣΤΗΣ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΣΗΣ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πανθηρα τα 13 giga του 360 θα τα γεμισεις με οτι θες εσυ, οποτε θες εσυ.

δεν θα καθεσαι να κανεις install 3-10gb απλως για να παιξεις ενα game.

ολα τα games του 360 χρησιμοποιουν το ηδη δεσμευενο partition σαν scratch pad. δεν κανει το καθενα τα δικα του. και φυσικα κανενα δεν κανει install.

τα 13 giga του 360 νομιζω οτι ειναι στην ουσια πιο πολυς ελευθερος χωρος απο τα 60giga του ps3 για καποιον που εχει 10 games. ;)

 

Ε δε παίζει και αψεγάδιαστα το oblivion στο 360 χωρίς σκληρό... Μη λέμε ότι θέλουμε....

 

εγω εχω κανει τις δοκιμες μου. εσυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω κανει τις δοκιμες μου. εσυ?

Εγώ δεν έχω 360 καρντιά μου για να κάνω δοκιμές και ούτε PS3 έχω σκοπό να αποκτήσω πριν το 2009. Στα reviews τα λένε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε χεστα τα reviews λοιπον και ακου τι σου λεω εγω.
Επέτρεψε μου να θεωρώ το IGN πιο αξιόπιστη και αντικειμενική πηγή από σένα. Δε νομίζω να τα τσεπώνουν και αυτοί από τη Sony για να δυσφημίζουν τα παιχνίδια του xbox....
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...