Προς το περιεχόμενο

PS3 Ειδήσεις {News Topic}


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν δεν εχει scaler μαλλον δεν θα διορθωθει τιποτα.

ουτε upscale στα dvd, ουτε στα παλιοτερα games, ουτε καν στα νεα games αν αυτα δεν ειναι φτιαγμενα για μια συγκεκριμενη αναλυση. (βλεπε resistance -> no 1080i, no 1080p)

 

 

περα απο αυτο, το θεμα ειναι πως εδω ειναι πλεον εμφανης η διαφορα στο πως μεταχειριζεται τον καταναλωτη η καθε εταιρεια.

η m$ παρολο που δεν ειναι ο εξειδικευμενος τομεας της τα ηλεκτρονικα ειδη,

εστρωσε τον κωλο της και εβγαλε ενα μηχανημα που αποδιδει τα μεγιστα δυνατα σε καθε display.

 

η sony, με τομεα ειδικοτητας ακριβως τις ηλεκτρονικες συσκευες, εκανε οτι γουσταρει και (φαινεται) προχειρατζες, με σκοπο οχι μονο να πουλησει κονσολες και ταινιες, αλλα μαζι και τις ολοκαινουργιες τηλεορασεις της, αφου ακομα και οι HD τηλεορασεις της ιδιας εταιρειας που ειναι μολις ενος χρονου φερνουνε σκ@τα αποτελεσματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Που πας ρε καραμητρο P3tran με 720p τηλεοραση;

Αφου σου το ειπε ο Ken, οτι το 1080p ειναι το πραγματικο HD.

 

(Να τον ακους τον Ken.Μας αγαπαει ολους σαν παιδια του και θελει το καλο μας...)

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ντε!! εγω ειμαι καραμητρος!:-D

 

ποιο καλο παιδι θα μας πει ποτε στο διατανο τελικα αρχιζει η "εποχη HD"?

μηπως αρχισε με το launch στην ιαπωνια, μηπως στην αμερικη, ή θα πρεπει να περιμενουμε το καλοκαιρι εμεις οι αμοιροι για να πουμε οτι ειμαστε HD? :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπον οντως αυτο με την αναλυση ισχυει και ειναι τελειως βλακεια!

αλλα τα καλα νεα ειναι οτι

το αγγιξα το συνδεσα με hdmi(καλα αλλη διασταση απο το φτωχο θεολεπτο

rca tou ps2)

και το καλυτερο επαιξα!

το call of duty 3!!

πολυ καλο!!

την κονσολα την αγορασε ο ξαδερφος μου(που να βρω εγω τοσα λεφτα :D)

το ειχε παραγγειλει κατι βδομαδες πριν!

και σημερα δεν πηγα στην σχολη αλλα ξυπνισα στη 9 και πηγαμε με τον ξαδερφο μου να το παραλαβουμε!!

ειχαν 12 κονσολες στο μαγαζι συν αλλη μια για display!!

γινοταν χαμος μεσα εμεις δεν περιμεναμε ουτε λεπτο δειξαμε την αποδειξη προχωρισαμε και πηραμε την τεταρτη κονσολα του μαγαζιου!!

ποσο χαιρομουν που με κοιταζαν τα παιδια με αυτο το μισος που το πηραμε!!

μου θυμιζει τον εαυτο μου οταν κοιταζα τον κοσμο να παιρνει το ps2 παλια τοτε

τους εβλεπα με μεγαλη ζηλια επειδη εγω ουτε καν να το ονειρευτο τοσο που εκανε!!

αλλα εχε χαρη ο ξαδερφος τωρα θα μπορω να τον σκιζω στο nba και σε high definition :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε χριστιανε διαβαζεις τι γραφεις?

Η MS σου δινει επιλογη.Αν το θες το αγοραζεις το ρημαδι το HDDVD ,αν θες οχι...

Συγκρινε τις βαθμολογιες των launch τιτλων και μετα πες μας και τα καλαντα (και φερε και κανα κουραμπιε)

Οσο για τη δυσκολια στο προγραμματισμο μηπως ο Carmack σου πεφτει λιγος?

Εδω δεν εχει upscale και εσυ ασχολεισαι με το contrast...

Καλα αυτο με το HD με πεθανε...

Οντως εχεις πολλα ορθογραφικα(μηπως επιτηδες για να μας στραβωσεις?) και ναι, καταφερες να γινεις ο γραφικος της ημερας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα Pytzarama...πλακα κανεις μου φαινεται..... πια επιλογη σου δινει....κοροιδευεις μου φαινετα τον εαυτο σου....σου δινει με 200 ευρω το κουτσουρεμενο extra κωλοπραμα της επειδη ή ιδια εκανε την μεγαλη πατατα του αιωνα ποιυ εβγαλε next gen κονσολα ME οπτικο μεσο 10ετιας....Φιλαρακο ξυπναααααασαα Πιαξε gears of war και θα καταλαβεις τι λεω το Εισαγωγικο video ειναι pixeloto ...που να βαλει HD VIDEO...ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΧΩΡΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΡΙΜΑΔΟ DVD...Re P3TRAN ΣΥΜΦΩΝΗΣΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ ΑΦΟΥ ΚΑΙ ΙΔΙΟΣ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΩ ΔΙΚΙΟ....ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΞΕΣΤΡΑΒΩΘΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κουτσουρεμα ειναι τα 256mb video ram(!!!!!!!! θα ηθελα να ηξερα ποιος χαζος αποφασισε αυτο το allocation στη μνημη και ποιος κοτσαρε τσοντα μπαγιατικη καρτα...)

Tι να τα κανεις τα videaκια αν δεν μπορεις να παιξεις κατι στο βεληνεκες του Gears...παντως ολοι εχουν ενα φιλο με 360,μπορουν να πηγαινουν επισκεψη και να παιρνουν τη δοση τους...μεχρι τοτε προσοχη στους γιγαντιους καβουρες :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαρακο το gears το εχω τερματησει και τωρα το παιζω insane.....Οσο για αυτο με την μνημη θα το δουμε στο μελλον.....Μου λες πραγματα που δεν εχουν φανει ακομη....Οταν δουμε δεν τραβαει το ps3 εδω θα ειμαι και θα συμφωνησω μαζι σου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

polloi exoune pathei sterish pou vlepoun ta amerikanakia kai tous sxistomatides na paizune ps3 kai aftoi na mhn mporoune.

paidia parte ena 360 na isixasete....

 

λοιπον οντως αυτο με την αναλυση ισχυει και ειναι τελειως βλακεια!

αλλα τα καλα νεα ειναι οτι

το αγγιξα το συνδεσα με hdmi(καλα αλλη διασταση απο το φτωχο θεολεπτο

rca tou ps2)

και το καλυτερο επαιξα!

το call of duty 3!!

πολυ καλο!!

την κονσολα την αγορασε ο ξαδερφος μου(που να βρω εγω τοσα λεφτα :D)

το ειχε παραγγειλει κατι βδομαδες πριν!

και σημερα δεν πηγα στην σχολη αλλα ξυπνισα στη 9 και πηγαμε με τον ξαδερφο μου να το παραλαβουμε!!

ειχαν 12 κονσολες στο μαγαζι συν αλλη μια για display!!

γινοταν χαμος μεσα εμεις δεν περιμεναμε ουτε λεπτο δειξαμε την αποδειξη προχωρισαμε και πηραμε την τεταρτη κονσολα του μαγαζιου!!

ποσο χαιρομουν που με κοιταζαν τα παιδια με αυτο το μισος που το πηραμε!!

μου θυμιζει τον εαυτο μου οταν κοιταζα τον κοσμο να παιρνει το ps2 παλια τοτε

τους εβλεπα με μεγαλη ζηλια επειδη εγω ουτε καν να το ονειρευτο τοσο που εκανε!!

αλλα εχε χαρη ο ξαδερφος τωρα θα μπορω να τον σκιζω στο nba και σε high definition :D

file apo pio katastima to pirate?

poso sas kostise telikh timh?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΩΣΣΣΣΣΣ ΕΔΩΩΩΩΩΩ ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ ΞΕΧΙΛΙΣΕ. ΕΕΕΕΕΕΕΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.

 

xalarose re file...psaksou ligo sto Internet kai mporei na vreis kana PS3 (an eisai tixeros me leksiko mazi :mrgreen: )....i SONY den afinei tous pelates tis etsi,giati na perimeneis?.....a re ATIMH SONY,posa athoa miala tha katastrepseis me tis anavoles sou :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS3 is Gundam UGLY! Another Rushed PS3 Launch Title...

dot_clear.gif

1UP has reviewed the review title Gundam for PS3 and awarded it a lowly score of 2/10. It seems it was rushed for the PS3 and would be an insult to even kill it last generation, let alone this gen.

quote:

 

So, the story is nonexistent, the gameplay is a joke, and the controls are unresponsive. Could Crossfire get any worse? Unfortunately, that's a resounding "yes." Poor level design cripples any hopes of enjoyment, especially with the invisible walls. Although Crossfire may appear to have open environments akin to sandbox games such as Grand Theft Auto, the game enforces invisible barriers along the perimeter. You can't cross the invisible line, but the enemy can freely jaunt back and forth across it, escaping any attempts at pursuit. And if you're cornered against the invisible barrier, get ready for an overwhelming beatdown: The enemy will capitalize on the deficiency, while you painfully wrestle with the sluggish controls trying to escape from the level's invisible grip.

 

Mobile Suit Gundam: Crossfire doesn't just fail to be "next gen," it is barely last gen. The game is an embarrassment to the Gundam name, and raises suspicions that it was rushed for the PS3 launch. Clearly, the series -- and the fans -- deserve better.

 

Read More: 1UP

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xalarose re file...psaksou ligo sto Internet kai mporei na vreis kana PS3 (an eisai tixeros me leksiko mazi :mrgreen: )....i SONY den afinei tous pelates tis etsi,giati na perimeneis?.....a re ATIMH SONY,posa athoa miala tha katastrepseis me tis anavoles sou :evil:

 

Δε νομίζω ότι κάνει ιδιαίτερη εντύπωση που τα πιο εξοργισμένα άτομα στο PS3 topic, είναι τα fanboys της Sony...Μετά από αυτό το χουνέρι με τη βιαστική - τελικά - κυκλοφορία του συστήματος και τα κακοφτιαγμένα games τώρα θα ξεσπάσουν εδώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω ότι κάνει ιδιαίτερη εντύπωση που τα πιο εξοργισμένα άτομα στο PS3 topic, είναι τα fanboys της Sony...Μετά από αυτό το χουνέρι με τη βιαστική - τελικά - κυκλοφορία του συστήματος και τα κακοφτιαγμένα games τώρα θα ξεσπάσουν εδώ!

 

ti na kanoume?.....emeis tha ta voithisoume pantos ta paidia :-D .....den nomizo na thelei kaneis na itan stin thesi tous.....prin apo kairo perimenan kikloforia tou PS3 ton Noemvri me Super-paixnidia pou tha ekanan olous osous exoun XBOX na ta petaksoun kai anti gi'auto,tsimpisan mia anavoli kai ola ta Launch paixnidia einai gia ta mpaza....paketo...paidia emeis edo eimaste kai katanooume....ksespaste :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PS3 Hands-on (einai oreo diabaste to) -> http://www.gamespot.com/features/6161997/index.html

 

ultradisk xerome pou asxolise toso poly me to ps3 kai kaneis ypomonh kathe mera na bgenei kati neo na sxoliashs. asxolithikes kai me kati sosto mia fora bre aderfe :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...