Προς το περιεχόμενο

PS3 Ειδήσεις {News Topic}


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με απογοήτεψε το Review που σε κανένα σημείο δεν συγκρίνει το RR7 του PS3 με το RR6 του Χ360 κι ειδικά στον τομέα των γραφικών που έχει γίνει παντού θέμα συζήτησης (όχι μόνο στα Ελληνικά forums). Oh well,καιρός να δούμε αν το Gamespot θα κάνει την σύγκριση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,5k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Με απογοήτεψε το Review που σε κανένα σημείο δεν συγκρίνει το RR7 του PS3 με το RR6 του Χ360 κι ειδικά στον τομέα των γραφικών που έχει γίνει παντού θέμα συζήτησης (όχι μόνο στα Ελληνικά forums). Oh well,καιρός να δούμε αν το Gamespot θα κάνει την σύγκριση

 

αμα ειχε το ps3 καλυτερο launch game, θα το χτυπαγανε κατω σα χταποδι (λεμε τωρα)

ομως ελλειψη αλλου καλυτερου game στο launch, παιζει βαθια γαργαρα και μουγκαφον.

 

μην ξεχνατε πως ολα αυτα τα site ζουνε (και θησαυριζουνε) γιατι τα επισκεπτονται οι φανατικοι.

και ακομα και ενας σχεδον χαζος ξερει οτι τους φανατικους δεν κανει να τους τσιγκλας πολυ εκει που ποναει... ;)

ειδικα αμα θες να σε διαβαζουνε κιολας :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με απογοήτεψε το Review που σε κανένα σημείο δεν συγκρίνει το RR7 του PS3 με το RR6 του Χ360 κι ειδικά στον τομέα των γραφικών που έχει γίνει παντού θέμα συζήτησης (όχι μόνο στα Ελληνικά forums). Oh well,καιρός να δούμε αν το Gamespot θα κάνει την σύγκριση

Δεν υπαρχει συγκριση στο review γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει λογος συγκρισης, η διαφορα ειναι πολυ μεγαλη.

 

Δες εδω γραφικα. Ειδικα τα background ειναι για "κλοτσιες"!!

Υπαρχει σιγουρα το ελαφρυντικο οτι ειναι launch παιχνιδι αλλα και το Ridge Racer 6 στο XBOX 360 και εκεινο launch παιχνιδι ηταν...

 

ridge-racer-7-20061103074434237.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

min me pite prokatelimeno ala autin tin foto apo panw opos tine vlepete den tha mporouse na itan aneta ena game tou paliou xbox akoma? gia na min pw kai ps2. NTROPI STIN SONY pou afise na kikloforisei tetio pehnidi gia to <<panishiro>> ps3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει συγκριση στο review γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει λογος συγκρισης, η διαφορα ειναι πολυ μεγαλη.

 

Δες εδω γραφικα. Ειδικα τα background ειναι για "κλοτσιες"!!

Υπαρχει σιγουρα το ελαφρυντικο οτι ειναι launch παιχνιδι αλλα και το Ridge Racer 6 στο XBOX 360 και εκεινο launch παιχνιδι ηταν...

 

ridge-racer-7-20061103074434237.jpg

auti i eikona einai ingame sto PS3 ?!?!?!?

omg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pantws etoimasthte gia poly gelio me thn eleipsh internal scaler sto ps3. Polla amerikanakia exoun palies HDTVs pou den yposthrizoun 720p alla 1080i opote angkakstika ta games tous 8a paizoun sta 480p. :mrgreen:

 

http://ps3.ign.com/articles/746/746282p1.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Balte kai to nfs carbon sthn lista

 

http://ps3.ign.com/articles/746/746311p1.html

Visually, the PlayStation 3 version of Need for Speed Carbon falls short of its Xbox 360 counterpart. The two games run at roughly the same framerate, but the PS3's filtering effects, specifically the blurring, can be ugly. Road textures look nice and detailed at low speeds, but when you're flying down the road and the game blurs everything, they simply look poor. A few other odd things don't match up either, like the Drafter's wake, which is a transparent cylinder on the 360 and some rather ugly blue streamers on the PS3.

 

7.9 enanti 8.2 sto xbox

 

P.S.: Periergo pantws pou den milaei ka8olou gia to online sto review

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dark Kingdom: Untold Legends Review (IGN)

http://ps3.ign.com/articles/746/746160p1.html

 

6.5 Presentation

This is the same character menu set up that you've seen from Norrath, Untold Legends and other action RPG titles.

6.5 Graphics

Improved character models and large numbers of onscreen enemies are complicated by slowdown, camera and frozen animation issues.

7.5 Sound

Voice acting isn't particularly good within Dark Kingdom. The orchestral score, however, is very nice.

6.5 Gameplay

Hack and slash at its most repetitive. Get used to one or two combos, and you'll make your way through the game just fine.

6.5 Lasting Appeal

While the Online, four difficulty levels and three characters will give you a level of replayability, it's also coupled with a lot of repetitive play and bugs to slog your way through.

6.5

Passable OVERALL

(out of 10 / not an average)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως πιστευω οτι τα παιχνιδια οπως και τα γραφικα θα βελτιωθουν με το περασμα καποιων μηνων.....Εγω πιστευω οτι μεχρι να ερθει το ps3 στην Ευρωπη θα δουμε παιχνιδια με καλυτερα γραφικα.....Πιστευω οτι ειναι ανουσιο να ασχολουμαστε απο τωρα, οταν η Ευρωπαικη κυκλοφορια του PS3 ειναι ακομη στον αερα...... κατσε να βγει και βλεπουμε τα παιχνιδια που θα παρουμε.....παντα στο lanch καθε ps τα παιχνιδια τους ηταν χαλια εκτος απο της SONY ..... Παιδια αυτα τα παιχνιδια τα πρωτα μεχρι στιγμης δεν μου δειχνουν αδυναμια του PS3 αλλα δυσκολου οντως προγραμματισμου....Εαν δεν μπορει το ps3 να κανει ενα ridge racer τοτε ειναι για τα μπαζα.....Οπου αυτο δεν ισχυει........Παιδια περιμενεται λιγο, δωστε χρονο στην κονσολα....και να μην ΧΟΡΕΥΕΤΑΙ σαν ZOΥLOY ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΘΕΝ ΠΕΘΑΜΕΝΟ PS3 .....Ηρεμια.......Να ειστε σιγουρη εαν με το περασμα 1 χρονου δεν εχουν βελτειωθει τα πραγματα να ειστε σιγουρη οτι εδω θα ειμαι να τα ξαναπουμε.....

Μην ξεχναμε οτι και το ΧΒΟΧ 360 τωρα αρχισε να βγαζει παιχνιδια με σπουδαια γραφικα και σταθερο frame rate...μην αρχιζω να λεω ποσα ειναι τα προβληματικα παιχνιδια στο 360......γιατι εχω παιξει γυρω στους 40 τιτλους......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ma den leei kaneis oti to PS3 tha einai gia ta mpaza....den apokleiete na vgei kai poli kalitero tou XBOX,o xronos tha deiksei.....apla ginetai o ntoros gia to RR7 giati kapoioi mas eixan priksei sto parelthon oti ta launch tou PS3 tha einai kalitera ap'ola ta paixnidia tou XBOX,opos kai oloi oi multiplatform titloi....apla efagan AKYRO oloi autoi...tipota allo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλες φορες που τα λεω υπερ του PS3 τοσο πολυ το κανω μονο και μονο γιατι τρεχεται απο site σε site για να αποδειξεται οτι το ΠΣ3 ειναι για τα μπαζα...κατι που κατα την γνωμη μου δεν ισχυει...βεβαια το κοντινο μελλον θα το επιβεβαιωση ...... εγω θελω η πιτα να ειναι χωρισμενη στην μεση.....η δικια μου γνωμη για το ps3 ειναι οτι ειναι ενα ολοκληρωμενο next gen μηχανημα .....δεν λεω για την δυναμη γιατι αυτην θα την δουμε με το περασμα του καιρου ...αλλα για ολα τα αλλα χαρακτηριστικα που εχει......

Να ειστε σιγουρι πολυ γουσταρα να ειχα ενα ΧΒΟΧ 360 me HD DVD και ας ειχε και αυτο 600 ευρω, και οχι σαν περιαφερειακο, εγω δεν ειμαι υπερ του extra αλλα θελω η κονσολα μου να εχει ολες τις δυνατοτητες απο την αρχη και οχι κουτσουρεμενες και να αρχιζω να προσθετω ....γιατι ας παρω το extra HD DVD ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΨΗΦΕΙΑΚΗ ΕΞΟΔΟ ΕΙΚΟΝΑΣ και βεβαια δεν εχει 7.1 καναλια ηχου.επισης δεν μπορει να χρησιμοποιηθει για παιχνιδια... Εδω το gears δεν εχει καθολου videakia ολα ειναι με το σταγονομετρο...Αυτο μου το σπαει, γιατι ειμαι φαν των βιντεο...που το ps3 τα εχει και τα τρια...τα λεφτα δεν τα κοιταω στις κονσολες γιατι παιρνει μια τεχνολογια που σου κραταει αρκετα χρονια χωρις αναβαθμησεις και επιπλεον εξοδα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ego omos px pos na to kanoume?.....den thelo to rimado-Blue ray....den thelo tin konsola gia na vlepo taineies...gia gemes tin thelo...AN epikratisei to Blue Ray kai vgoun tainies se 40 xronia tote tha paro ena aplo Blue-Ray player i tha paro ena gia to PC.....to ntavatziliki tis SONY "auto exo,auto tha pareis" den to epikroto oso kai na to poulaei

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μην μιλησω για την μεγιστη απατεωνια της MICROSOFT που μου εχει βαλει το σκληρο δισκο 20 GB (13 GB ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ) = 100 ευρω ....Αυτο ειναι σκανδαλο , εχει κλεψει τον κοσμο, οσα χανει απο το hardware τα βγαζει απο την πωληση του σκλιρου δισκου......Αλλα αυτα δεν τα λεει κανεις , ολοι μουγκα,..... ΑΑΑΑ βεβαια η MICROSOFT ΕΙΝΑΙ ΑΓΓΕΛΟΣ ΕΞΟΥΡΑΝΟΥ....Μου εχει βαλει μεσα τις ΠΑΠΑΤΖΕΣ και μου τα πουλαει χρυσαφη....Ρε ΞΥΠΝΑΤΕ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...