Προς το περιεχόμενο

HARDCOPY βιβλιο για Linux Suse 9


KaizerSoze

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχετε να προτινεται καποιο καλο ΒΙΒΛΙΟ (και οχι απλα καποιο guide/site) για Linux και συγκεκριμενα για τo Suse 9??

 

Ειμαι εντελως newbie στο Linux απλα αυτη την εκδοση εχουμε στην δουλεια και ψαχνω καποιο βιβλιο(παντα hardcopy,oχι e-book)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχουν πολλά βιβλία για το Suse 9 αυτή τη στιγμή. Εγώ είχα το

SUSE Linux 9 Bible και το θεωρώ πολύ καλό.

Μπορείς επίσης να αγοράσεις ένα βιβλίο για το OpenSuse 10.0, η λογική παραμένει η ίδια στα περισσότερα σημεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κάθισα ένα μηνα και διάβασα ένα βιβλιαράκι σε pdf και μπορώ να πω πως έμαθα. Αν σκεφτείς ότι δεν είχα κανέναν να μου δείξει από κοντά και ότι πρόβλημα είχα το ρώταγα στο φόρουμ, και σήμερα είμαι σε θέση να μην χρειάζομαι τα win για οτιδήποτε έκανα (δεν έχω καν win), μάλλον δεν είναι μόνο ιδέα μου ότι βοήθησε.

 

Είναι γενικό για το linux, και χωρισμένο σε ενότητες πχ partitions, kernel, file stucture, δικαιώματα, installations, κλπ έχει όλες τις βασικές εντολές που χρειάζονται, παραδείγματα, και στο τέλος κάθε κεφαλαίου ασκήσεις.

 

Αν το θέλεις πες μου να στο ανεβάσω στον σέρβερ μου με pm για να το κατεβάσεις, γιατί δε θυμάμαι που το είχα βρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κάθισα ένα μηνα και διάβασα ένα βιβλιαράκι σε pdf και μπορώ να πω πως έμαθα. Αν σκεφτείς ότι δεν είχα κανέναν να μου δείξει από κοντά και ότι πρόβλημα είχα το ρώταγα στο φόρουμ' date=' και σήμερα είμαι σε θέση να μην χρειάζομαι τα win για οτιδήποτε έκανα (δεν έχω καν win), μάλλον δεν είναι μόνο ιδέα μου ότι βοήθησε.

 

Είναι γενικό για το linux, και χωρισμένο σε ενότητες πχ partitions, kernel, file stucture, δικαιώματα, installations, κλπ έχει όλες τις βασικές εντολές που χρειάζονται, παραδείγματα, και στο τέλος κάθε κεφαλαίου ασκήσεις.

 

Αν το θέλεις πες μου να στο ανεβάσω στον σέρβερ μου με pm για να το κατεβάσεις, γιατί δε θυμάμαι που το είχα βρει.[/quote']

 

Αν στο ζήταγα εγώ,θα το ανέβαζες? :) Καλό θα ήταν να το έχουμε και να το συμβουλευόμαστε..... Ευχαριστώ αν μπεις στον κόπο να το ανεβάζεις κάπου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.

Ο KaizerSoze το κατέβασε ήδη από εκεί που του είπα με pm.

Αν μου πει κάποιος που να το ανεβάσω και να μείνει μόνιμα εκεί,ώστε όποιος βλέπει ετούτη τη σελίδα να μπορεί να το κατεβάσει, θα ήταν πολύ καλό.

 

Υπάρχει κανας mod να μας πει αν υπάρχει χώρος στο insomnia για τέτοια πράγματα? Ούτως ή άλλως ο οδηγός είναι free.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το SUSE 9.3

http://www.novell.com/documentation/suse93/pdfdoc/user93-screen/user93-screen.pdf

και

http://www.novell.com/documentation/suse93/pdfdoc/admin93-screen/admin93-screen.pdf

 

το πρωτο ειναι user guide και το δευτερο administration guide

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...