Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση γραμμών aDSL - Θέματα ΟΤΕ [όχι συνδρομών]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ε και?θα αλλάξουν όλα μετα?θα απογειωθούμε?

Nαι που όταν τους λες έξω ότι πλήρωνες 70 ευρώ τα 2mbit σε κοιτάνε με ένα μάτι..

 

Αυτό, είναι για γέλια...!!!!!!!!!!!!!!!

Για τρελά γέλια.......

 

Δεν είναι για γέλια.Ο ΟΤΕ κάνοντας την παγκόσμια πρωτοτυπία με την αναβάθμιση κατάφερε να μας κάνει να πανηγυρίζουμε όταν δούμε ταχύτητα του 50% της ονομαστικής.

 

Προς αποφυγή παρεξηγήσεως, omnislash δεν το λέω ειρωνικά προς εσένα!

 

Ούτε καν θα μου πέρναγε από το μυαλό έτσι αν δε το ανέφερες.Τα κακα του γραπτού λόγου.δεν καταλαβαίνιυμε τον τόνο του άλλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω για ποιο λόγο αλλά σήμερα έχει βελτιωθεί από 20 που κατέβαζα κάθε μέρα σε 100 στις 6 το πρωί και 60-70 τώρα...Με 1024 σύνδεση...Ξάνθη.

Να δω και το μεσημέρι και απόγευμα όπου σερνόμουν πάντα!

Μπα,μάλλονδεν θα μπήκαν όλοι στο dslam μου σήμερα!Αλλιώς δεν εξηγείται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω για ποιο λόγο αλλά σήμερα έχει βελτιωθεί από 20 που κατέβαζα κάθε μέρα σε 100 στις 6 το πρωί και 60-70 τώρα...Με 1024 σύνδεση...Ξάνθη.

Να δω και το μεσημέρι και απόγευμα όπου σερνόμουν πάντα!

Μπα,μάλλονδεν θα μπήκαν όλοι στο dslam μου σήμερα!Αλλιώς δεν εξηγείται!

 

kale mou file apo xanthi kai ego.....akrivos to idio simvenei kai me mena, les na allakse kati??

mallon akoma kalitera se mena ..molis tsekara tora 11.30am

TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e

click START to begin

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 225.16Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 934.30kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

Information: Other network traffic is congesting the link

 

 

an kratisi kai sto ipolipo tis imeras....tha itan oneiro!

more kai sta 70 na pesei kalla tha einai.

as min ksexname oti prin 2 meres den pernousame ta 30kb...

afta kai anamenoume na diatirithi to enlogo thavma

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το είπα και από 70 που κατέβαζε πήγε στα 40-55.

Θα τρελαθούμε τελείως...Μάλλον είναι η ώρα που μπαίνουν πολοί τώρα...

Αυτό δείχνει καθαρά ότι είναι θέμα φουλαρίσματος των dslam και μη υπαρκτού διαθέσιμου bandwidth.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μπαίνω με διαφορετικό όνομα (nikgr) αλλά δε σημαίνει ότι δεν ήταν γραμμένο κι αυτό από μένα.

Μην κάνεις λοιπόν τον εξυπνάκια γιατί το έξυπνο πουλί απ' τη μύτη πιάνεται.

 

Όσον αφορά τώρα το άλλο μέλος "papakos" απ' τον οποίο άντλησα την είδηση είναι άτομο που δουλεύει μέσα στον ΟΤΕ και σίγουρα ξέρει πέντε πράγματα τα οποία δε συμφέρει τον ΟΤΕ να μάθουν οι παραέξω, όπως τα ratio bandwidth/χρηστών.

 

Αλλα εσύ mrsaccess γιατί θίχτηκες τόσο πολύ? Αν δουλεύεις στον ΟΤΕ και έχεις πιο έγκυρα στοιχεία περιμένουμε να μας τα πεις...

Αν είσαι o nikgr είναι ακόμα χειρότερο αυτό που έκανες αφού παρακολούθησες πολύ καλά την συζήτηση στην οποία αναφέρομαι.

Σε ένα τόσο σημαντικό θέμα δεν χρειάζεται να δίνουμε ψευδή και/ή ανεπιβεβαίωτα στοιχεία γιατί στο τέλος θα χάσουμε το δίκιο μας - δίκιο που θέλεις να κερδίσεις και μέσω μαζικής διαμαρτυρίας να σου υπενθυμήσω.

Η αλήθεια είναι μία και δεν χρειάζεται -φανταστικά μέχρι αποδείξεως του αντίθετου- contention ratio για να επιβεβαιωθεί: δεν έχουμε τις ταχύτητες που θα έπρεπε να έχουμε.

 

Το άλλο μέλος «papakos» (εκτός και αν το ξέρεις προσωπικά) δεν είπε ποτέ ότι είναι ΟΤΕτζής και η συμπεριφορά του καταδεικνύει το ακριβώς αντίθετο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξανά στα 70...Σόρι αν έγινα ενοχλητικός,αλλά παράξενο δεν είναι?Πότε 40 πότε 50 πότε 60 πότε 70?Τι φταίει στη τελική?

 

 

Mia xara eisai, oute tou papa min to pis, ego 1024 katevazo me 10 -20 to poli grrr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mia xara eisai, oute tou papa min to pis, ego 1024 katevazo me 10 -20 to poli grrr

 

Εντάξει!Και ανησύχησα...

Ο καλός μας ΠΟΤΕ επιτέλους με φερε πάλι στις συνηθισμένες μου ταχύτητες στα 20 kb!Eίπα κι εγώ...

Έτοιμος ήμουν να δηλώσω βλάβη στο 121 γιατί δεν ήμουν σταθερός στα ..20 ως συνήθως και με ανέβασαν κατά...λάθος!

Λύθηκε λοιπόν και αυτό...

Πλέον ανήκω κι εγώ στη πλειονότητα των ταχυτήτων adsl συνδέσεων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε και?θα αλλάξουν όλα μετα?θα απογειωθούμε?

 

όταν θα αρχίσουν επώνυμες καταγγελίες από όλη την Ελλάδα απ'όλους τους χρήστες adsl θα μάθουμε όλοι ΠΟΣΑ ΑΠΙΔΙΑ ΠΙΑΝΕΙ Ο ΣΑΚΚΟΣ:o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώρες αιχμής απόγευμα 7.30 απ τα πρωινά 100άρια και 70άρια κατεβάζω με το απίστευτο 5 σαν pstn δηλαδή.

20 μέρες υπομονή λοιπόν από αύριο...Μετά θα τους μηνυσουν όλοι και επώνυμα...

Ήθελα να αγοράσω ένα λογαριασμό από rapidshare ρε παιδιά αλλά δεν αξίζει αν είναι να κατεβάζω με 5 και 20...

Θα περιμένω να φτιάξουν για τα καλά...Αν και έχω τρομερές αμφιβολίες για αυτό...Μόνο αν αγοράσουν bandwidth ο ΟΤΕ.Αλλιώς σκούρα τα πράματα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από μπουλάρι κατεβάζω με 40 τις καλές ώρες, και το ίδιο και με τα τορρεντ (ποτέ όμως μαζί γιατί τότε δεν τσουλάει τίποτα).

Το rapidshare την ίδια στιγμή μπορεί να πιάσει 100

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...