Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση γραμμών aDSL - Θέματα ΟΤΕ [όχι συνδρομών]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα προβλήματα είναι τρομερά!

Τα παράπονά μας πολλά και είναι και τα ίδια!

αγορακι_23, το μόνο που μπορώ προσωπικά να σου πω ότι όλοι λίγο πολύ βράζουμε στο ίδιο καζάνι! Η υπομονή δεν είναι και ότι καλύτερο πόσο μάλιστα αν στο τέλος διαπιστόσουμε ότι η όλη φάση είναι πατάτα!!!

Εγώ με την 512 ήμουν σταθερα στα 40-50 kilobytes και καμια φορά έπιανα και κάτι 70αρια!!!!

Τώρα με 1024 (η υποβάθμισή μου ) ξεκιναώ από 3 και φτάνω τα 20

Την Κυριακή είδα κάτι που με χαροποίησε έπιασα 50άρια!!!! Βέβαια σε κάτι speedtests από εξωτερικό που έκανα τα αποτελέσματα ήταν άθλια!!

Η θέση της υποτίθετε αναβαθμισμένης 1024 είναι αμέσως μετά την dial-up 56k!

 

Αυτό πιστεύω ότι αρκεί!!

Αργότερα το απόγευμα θα σας δείξω τα screenshots μου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eine logiko na yparxoun provlimata dsl stin ellada giati akoma eimaste arxarioi sto dsl kai provlimata tha yparxoun.

 

 

Έχεις δίκιο, αλλά κάποια στιγμή πρέπει να δούμε όλοι μας φορείς και μη ότι δεν γίνετε όλος ο υπόλοιπος κόσμος να είναι 10 χρόνια μπροστά και εμείς εδώ απλά να καθόμαστε και να είμαστε ικανοποιημένοι με τα λίγα!

 

Θα μου πεις δεν υπάρχει σωστή υποδομή!! Εε μα αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα! Ξεκίνησαν να βάλουν την DSL στην Ελλάδα χωρίς να κάνουν πρώτα μια καλή μελέτη! Κάντε μια σωστή μελέτη και μετά εφαρμόστε, τι σ****(συγνώμη για αυτό) σας δίνουμε τα λεφτά μας!!!!!!!

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις δήλωσα δεύτερη βλάβη να δω τι θα γίνει...Θα με πάρουν τηλ είπαν αλλά ούτε τη πρώτη με πήραν...

 

exw dhlwsei 3 fores blabh me shmeiwsh na eidopoih8w gia ta apotelesmata ths.2 fores "dior8w8hke" kyriakh!!!! fysika xwris na enhmerw8w kai xwris na allaxei kati.phra kai 3 fora na dhlwsw blabh.ws pou moudwsane ena sta8ero thlefwno 210-8254... ekei leei 8a mou dwsoun plhrofories analytikotera gia to dslam mou...tromara tous...

kai gia na pw kai egw ta statistika mou..1024 anaba8mismenh me router level one kai katebazw me 40kbps peripou se wres aixmhs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως σας υποσχέθηκα ορίστε μια εικόνα για το πως έχουν τα πράγματα στον πραγματικό κόσμο!

 

Δείτε τα συνημμένα και θα καταλάβετε!

 

512 --> 1024

 

:confused: :evil: :( :) :roll: :cry: :shock: :oops: :mad:

 

 

Συγνώμη για το πλάτιασμα!!!!!!!

Δεν γίνετε να μπει η μια κάτω από την άλλη??

post-39797-129062938271_thumb.jpg

post-39797-129062938273_thumb.jpg

post-39797-129062938274_thumb.jpg

post-39797-129062938276_thumb.jpg

Net Stat.txt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

By the way sthn perioxh mou (peiraias kentro) mexri ta kentrika pou anikw sthn kallipollh exoune skapsei xiliometra kai sindeoun ta kentrika me kapio allo simeio me optikes ines!!! milame exoune kata skapsei olous tous dromous... twra gia pio logo to kanoune kai me pion sindeontai sthn allh meria den gnwrizw... pantos to kanoun omologw taxytata.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποτίθεται ότι έχω 768/192.Συνήθως όμως είμαι με 440Kbps.Το θέμα είναι ότι έιχα δηλώσει βλάβη και για 2 μέρες είχα όντως 768.Αλλά μετά έπεσε ξανά στα 440.Το τραγελαφικό της υπόθεσης είναι ότι μόνο με το download έχω πρόβλημα. Το upload όποτε και όπου και αν το μετρήσω είναι σταθερά 190Kbps.

Ούτε εσκεμμένα να το έκαναν!!!:evil: :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά έχει ανακοινώσε ο ΟΤΕ μέχρι πότε θα ολοκληρώσει τισ αναβαθμήσεις των γραμμών ή είναι κλασσικά αόριστο::::

 

Η σωστή ερώτηση είναι, ρε παιδιά ξέρει ο ΟΤΕ πότε οι αναβαθμίσεις θα ισχύουν κανονικά και θα λειτουργούν όπως πρέπει?

:twisted: :twisted:

:twisted: :twisted:

:mrgreen: :mrgreen:

:roll: :???: :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας.Εγινε χθες η ενεργοποίηση adsl στην γραμμη μου.Η hol έκανε την αίτηση στον οτε στης 19 και εχθές ενεργοποιήθηκε.

Η εγκατάσταση με το fritz που υπάρχει στο πακέτο δεν με παίδεψε καθόλου.Εκανα download 32mb σε 5 λεπτα με ταχύτητα που έπαιζε απο 97kb μέχρι 104kb το ανώτερο. (1024 σύνδεση).

Για να δώ τέστ ταχύτητας που μπορώ να δω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ πρέπει να πας, αλλά πρέπει να έχεις java... Πάτα start, Κλείσε ότι πρόγραμμα έχεις που σχετίζεται με download/upload/firewall [ για το τελευταίο δεν είμαι σίγουρος... ] και περίμενε να βγάλει αποτελέσματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα το test.οριστε τα αποτελέσματα.

 

TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e

click START to begin

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 223.10Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 905.66kb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...