Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση γραμμών aDSL - Θέματα ΟΤΕ [όχι συνδρομών]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν το νομίζω να γίνεται... Πάντως κανένα μήνα θα κάνει... Εκτός αν είσαι πολύ τυχερός... Αυτά τα χρονικά διαστήματα παίζονται όπως θα έχεις διαπιστώσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε παιδιά...Σήμερα όλη η Θεσσαλονίκη δεν είχε ιντενετ σε όλες τις dsl συνδέσεις.Δεν το ήξερα και πήρα τηλέφωνο να δω τι παίζει..Ακούω γινονται αναβαθμίσεις.ΟΚ λέω.λογικο ακούγετε.3 ώρα έρχετε το ιντερνετ.Κατεβάζω απο 70-100 κb (1mbps σύνδεση).Και λέω τελικά πιάσανε το νόημα.

Βλέπω τώρα.20-30 kb.Ώπα...Κάποιος κοροιδεύει κάποιον...Μάλλον σκ@τ@ αναβάθμιση κάνανε..Να τους χαιρόμαστε :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ για ένα βράδυ δεν είχα internet μαζί με όοοοοολο το Ηράκλειο

 

Απλά το φαντάστηκα ότι έκαναν αναβαθμίσεις και το ίδιο αντιμετώπισα με μόνη διαφορά ότι συνεχίζω να κατεβάζω με 90-100 !!! :mrgreen: Άρα δεν έκαναν σκ@τ@ αναβαθμίσεις εδώ... :???:

 

Σιγά σιγά από γνωστούς μου μαθαίνω ότι σταθεροποιούνται... :oops:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά...Σήμερα όλη η Θεσσαλονίκη δεν είχε ιντενετ σε όλες τις dsl συνδέσεις.Δεν το ήξερα και πήρα τηλέφωνο να δω τι παίζει..Ακούω γινονται αναβαθμίσεις.ΟΚ λέω.λογικο ακούγετε.3 ώρα έρχετε το ιντερνετ.Κατεβάζω απο 70-100 κb (1mbps σύνδεση).Και λέω τελικά πιάσανε το νόημα.

Βλέπω τώρα.20-30 kb.Ώπα...Κάποιος κοροιδεύει κάποιον...Μάλλον σκ@τ@ αναβάθμιση κάνανε..Να τους χαιρόμαστε :D

 

kapoio lathos kaneis i lathos sou ta eipane giati egw eimai kentro thessalonikis kai eixa internet oli tin mera kanonika, bebai anikw kai egw stin katigoria aftwn pou exoun 1024 kai katebazoun me 20-30 kbs

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεία χαρά, Επανέρχομαι ξανά για κάτι κουφό. Περιτό να σας πώ οτι η dsl μου, με ονομαστική 2MB, όλο και μειώνεται (φαντάζομαι μέχρι να κοπή εντελώς). Ενώ στην σελίδα του speedtouch εμφανίζεται η σύνδεσή μου αναβαθμισμένη στα 2mb, όταν εισάγω τον αριθμό της γραμμής μου, στην σελίδα http://www.oteshop.gr/adslupgrade_popup.asp μου λέει οτι δέν έχει ολοκληρωθεί η αναβάθμιση στην περιοχή μου (λέτε γι' αυτό να μήν είμαι εντάξει ακόμη) ;; Τί να πώ. ..ΑΜΩ ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ ΟΤΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστο μην κοιτάς τη μηχανή αναβάθμισης....βαριούνται να την ανανεώνουν:-D Όσο για την ταχύτητα μπορεί να περάσει και καμια βδομάδα για να σταθεροποιηθεί στην ονομαστική...ο θεός να την κάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην περιοχή σας έχει ολοκληρωθεί η αναβάθμιση ADSL ταχύτητας την 21/8/2006

Τελευταία ενημέρωση μηχανής Αναβάθμισης : 13/10/2006

Επόμενη ενημέρωση μηχανής Αναβάθμισης : 20/10/2006

 

Χα,χα,χα,χα,χα δεν μπορω να κρατηθω αλλο απο τα γελια. Εχω 2mb και κατεβαζω με 64/KB/sec. ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ. Ηρθε το τελος!!!!

Ηρθε το τελος!!!! Ηρθε το τελος!!!! που λεει και η διαφημιση. Ρε αντε στο δ....ο. Ε!! Αμα πια αγανακτησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστο μην κοιτάς τη μηχανή αναβάθμισης....βαριούνται να την ανανεώνουν:-D Όσο για την ταχύτητα μπορεί να περάσει και καμια βδομάδα για να σταθεροποιηθεί στην ονομαστική...ο θεός να την κάνει

 

Αριθμός τηλεφώνου: 210292xxxx

Στην περιοχή σας έχει ολοκληρωθεί η αναβάθμιση ADSL ταχύτητας την 21/8/2006

 

 

Για ποια βδομάδα σταθεροποίησης μιλάμε; Εδώ και 2 μήνες κατεβάζω με μέσο όρο 30-40 kB/sec στην (ο θεός να την κάνει) 2ΜΒ γραμμή μου. :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι δυνατόν να αναφέρει ο καθένας εκτός από την ταχύτητα που πιάνει και το modem που έχει;

 

Ίσως υπάρχει κάποια σχέση μεταξύ τους και βρούμε άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ, ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΕΓΩ ΑΡΧΙΖΩ ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΙΝΩ. ΕΧΘΕΣ ΚΥΡΙΑΚΗ (ΜΕ 2ΜΒ ΣΥΝΔΕΣΗ) ΕΙΧΑ ΦΤΑΣΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΤΟ ΠΟΛΥ ΜΕ 1,50kb (ΟΣΟ ΚΟΥΦΟ ΚΑΙ ΑΝ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ). ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΤΕΒΑΖΩ ΜΕ 5kb, ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΜΕ (ΤΟ ΕΛΠΙΖΩ) ΣΕ ΚΑΝΑ ΜΗΝΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΗ ΤΗΣ ΣΥΝΔΕΣΗΣ ΜΟΥ. ΤΟ modem/router ΕΙΝΑΙ ΤΟ speedtouch 530i. ΑΝΑΘΑΡΗΣΑ ΚΑΠΩΣ, ΑΝΤΕ ΡΕ ΟΤΕ, ΚΑΝΕ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΣΟΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά από όπου και να κατεβάσω έχω ταχύτητες 10-15 kb το πρωί και 15-25 το βράδι αργά.(1024 αναβαθμισμένη)

Σε πόσους έχει φτιάξει η γραμμή τους και κατεβάζουν κανονικά?

Μέχρι πότε θα μας κοροιδεύει ο ΟΤΕ?Τουλάχιστον εγώ κατέβαζα ότι ήθελα με τη 512 που είχα και με σταθερή ταχύτητα.Είναι δυνατόν να σας το πω κι έτσι,χωρίς να με ρωτήσει να μου κάνει τη ταχύτητα που κατεβάζω χειρότερη και να το δέχομαι με κλειστά μάτια μέχρι να ξημερώσει 21 Νοεμβρίου(λήξη αναβαθμίσεων) και ξαφνικά όλοι ξυπνώντας θα δούμε κανονικές ταχύτητες εκείνη τη μέρα(που να μη γελιώμαστε,δεν υπάρχει περίπτωση αυτό μία στο εκκατομύριο) ? Δηλαδή μετά εγώ που είμαι κάτω από το 1/3 της γραμμής μου μπορώ να κινηθώ νομικα κατά του ΟΤΕ?Και να με αποζημιώσει για τους 3 μήνες που με κορόιδευε?

Συγνώμη αλλά οι απορίες μου είναι από αγανάκτηση.Ως πότε θα τα ανεχόμαστε αυτά?

 

Μόλις δήλωσα δεύτερη βλάβη να δω τι θα γίνει...Θα με πάρουν τηλ είπαν αλλά ούτε τη πρώτη με πήραν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...