Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση γραμμών aDSL - Θέματα ΟΤΕ [όχι συνδρομών]


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αναβαθμίστικα κι εγώ σε 768/192. Δεν ξέρω πότε όμως. Κάποια στιγμή από Παρασκευή μεσημέρι και μετά λογικά.

 

Το ανακάλυψα πριν από λίγο τυχαία όταν πήγα να κατεβάσω ένα μεγάλο αρχείο από το site της WD και είδα με έκπληξη την ταχύτητα να σταθεροποιείται στα 85KB/sec. :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

kai egw apo xanthi shmera prepi na anabathmistika einai sti doulia kai to mtorret "me apomakrismeni diaxirisi" sto spiti xtipaei 70kb me 1024..

oxi kai oti kalitero alla se sxesi me ta 20 pou epiana...

as elpisw na eimai akoma me 512 :P

ekei tha gelasw!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και έκει που ετοιμαζόμουν για νέα μάχη με τον ΟΤΕ (2 βδομάδες χωρίς INTERNET μέτρησα τελευταία) επειδή μου κόπηκε η σύνδεση πάλι πριν λίγο μπαίνω και ω τι θαύμα κατεβάζω με 220! Επιφυλάσσομαι πάντως.. Όταν οι ίδιοι οι τεχνικοί τους λένε οτι ο οργανισμός έχει κανει άπειρες μλκιες τι να πω κι εγώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kai egw apo xanthi shmera prepi na anabathmistika einai sti doulia kai to mtorret "me apomakrismeni diaxirisi" sto spiti xtipaei 70kb me 1024..

oxi kai oti kalitero alla se sxesi me ta 20 pou epiana...

as elpisw na eimai akoma me 512 :P

ekei tha gelasw!

 

Εγώ πάλι Ξάνθη από κει που ήμουν με 50 σταθερά με 512 μετά την αναβάθμιση στα 1024 έχω 30-40 το πολύ 50 στα καλά του και συνεχώς αυξομειώσεις ταχύτητας...Α ρε τον ΠΟΤΕ μου μέσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τρελένεσαι. Και εμενα που ειναι 2048 η γραμμη, η ταχυτητα παιζει απο 1.2 Μbps εως 1.8 Mbps. Απο τις 5 το απογευμα και μετα εχει σταθεροποιηθει στο 1.7Μbps και ανω. Καποια στιγμη θα ερθει στα ισια της που θα παει.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τρελένεσαι. Και εμενα που ειναι 2048 η γραμμη, η ταχυτητα παιζει απο 1.2 Μbps εως 1.8 Mbps. Απο τις 5 το απογευμα και μετα εχει σταθεροποιηθει στο 1.7Μbps και ανω. Καποια στιγμη θα ερθει στα ισια της που θα παει.....

 

Aν είχες κι εσύ χάλια ταχύτητες δε θα ανησυχούσα αλλά απ τα αποτελέσματα σου έχεις αναβαθμιστεί όντως αλλά εγώ δε βλέπω πάνω από 50-55 με τίποτα...

Άντε Κανένα 60άρι για 2 δευτερόλεπτα και κάτω πάλι...Από http όλα αυτά...

Στα torrents ούτε για πλάκα βέβαια δε χτυπάω πάνω από 50...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ Ξάνθη (πολλοί μαζευτήκαμε σήμερα!) με 2048 και κατεβάζω με την ιλιγγιώδη ταχύτητα των 60-70kb/s... Απ' ότι βλέπω και ακούω το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι υπομονή μπας και στρώσει το πράγμα γιατί πριν με 1024 κατέβαζα με 107-117kb/s σταθερά με ForthNet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ολες τις γραμμες ΟΤΑΝ και ΕΑΝ δουλευεουν σωστα η ταχυτητα που εχεις ειναι 10-12% χαμηλοτερη απο την ονομαστικη.

 

Αυτό είναι γνωστό και όλοι αυτό περιμένουμε.....:|

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ κράτησαν τα 220kb.. Επιστροφή στα 30kb :D Τουλάχιστον αυτόν το μήνα όσο ειχα 1mbit ήταν μια χάρα παρά τα προβλήματα κάτω από 80kb δεν έπεφτε. Τώρα με τα 2 επιστροφή στην παλιά καλή 384.. Είναι χαζό να γκρινιάζουμε συνέχεια,δε θα χα πρόβλημα να χα 384 και να πλήρωνα ανάλογα αλλά τώρα νιώθω κορόιδο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:::.. testmy.net test results ..:::

Download Connection is:: 1809 Kbps about 1.81 Mbps (tested with 2992 kB)

Download Speed is:: 221 kB/s

Upload Connection is:: 182 Kbps about 0.18 Mbps (tested with 386 kB)

Upload Speed is:: 22 kB/s

Tested From:: http://testmy.net (Server 1)

Test Time:: 2006/10/03 - 9:13pm

D-Validation Link:: http://testmy.net/stats/id-TVQIY2D7U

U-Validation Link:: http://testmy.net/stats/id-UP0TIF5Y2

User Agent:: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) [!]

 

 

Μετα την αναβαθμιση απο 21/9/2006 σε 2 Μb στο Διονυσο Αττικης. Τα συμπερασματα δικα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα αποτελεσματα τα βλεπω εγω.

 

Να και τα δικα μου

 

TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e

click START to begin

Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done

running 10s outbound test (client to server) . . . . . 226.90Kb/s

running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 1.87Mb/s

Your PC is connected to a Cable/DSL modem

 

click START to re-tes

 

Εγω ομως δεν καταλαβαινω αυτο που γραφει στα στατιστικα

 

Web100 reports the Round trip time = 160.89 msec; the Packet size = 1438 Bytes; and

No packet loss - but packets arrived out-of-order 15.90% of the time

This connection is network limited 99.29% of the time.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

kalhmera se olous! mia erwthsh h8ela na kanw kai egw re paides..eixa 384 kai stis 8-9-06 tous phra thlefwno kai tous eipa na thn kanoun 512 me skopo na ginei 1mbit.tous rwthsa poso kairo 8elei kai mou leei kamia bdomada.wraia lew kante to.apo tote exei perasei enas mhnas sxedon (exei anaba8mistei se 768 ) alla akoma 1mbit den exei ginei! exw parei apeira thlefwna fysika kai exw perimenei pollles wres sto thlefwno ala tpt.akoma mou lene den energopoih8hke...to exei antimetwpisei kaneis allos ayto to problhma?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...