Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις και ερωτήσεις για τιμονιέρα


citizen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 190
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδια νομιζω οτι τα τιμονια δεν αξιζουν.εχω αλλαξει 3 τιμονια και εχω παιξει σε αλλα τοσα,διαφορετικα.καμια διαφορα,ολα εχουν αθλιο sterring.μπορει να εφτεγα και εγω,αλλα δεν με ικανοποιησαν καθολου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια νομιζω οτι τα τιμονια δεν αξιζουν.εχω αλλαξει 3 τιμονια και εχω παιξει σε αλλα τοσα,διαφορετικα.καμια διαφορα,ολα εχουν αθλιο sterring.μπορει να εφτεγα και εγω,αλλα δεν με ικανοποιησαν καθολου

Φίλε Silihok, τα τιμόνια αποδίδουν τα μέγιστα σε προσομοιωτές οδήγησης. Σε παιχνίδια τύπου Need For Speed είναι όντως άθλια. Δοκίμασέ τα όμως σε sims τύπου Live For Speed και Richard Burns Rallye και θα δεις γιατί εκατομύρια simmers σε όλο τον κόσμο τρέχουν με τιμόνια και γιατί οι δηιμουργοί των sims προτείνουν τιμόνι ως χειριστήριο.

 

Και φυσικά παίζει ρόλο το ποιο τιμόνι έχεις και πως το έχεις ρυθμίσει τόσο στα Windows όσο και στο sim.

 

ΥΓ. Φίλε adis32, το πόσο γρήγορα ή αργά θα στρίβει το τιμόνι σου ρυθμίζεται μέσα από το εκάστοτε παιχνίδι (όπως και πολλές άλλες του ιδιότητες, όπως π.χ. στις πόσες μοίρες θα λοκάρει, πόσο δυνατή θα είναι η επαναφορά του, και πολλά ακόμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Σε αυτά τα λεφτά παίζεις είτε με το Momo είτε με το DFP των 900 μοιρών. Αν δεν σε ενδιαφέρουν drift και τέτοια, τότε το Momo είναι μάλλον μονόδρομος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ Momo και DFP (Driving Force Pro) εγώ ψηφίζω αβλεπί την DFP. Και μεταγενέστερη είναι και καλύτερη και οικονομικότερη και παίζει ΚΑΙ σε PS2. Οι 900 μοίρες δεν είναι μόνο για drifts, αλλά βοηθάνε τα μέγιστα και στους προσομοιωτές, αφού σου εξασφαλίζουν εξαιρετικη ακρίβεια στο στρίψιμο του τιμονιού.

 

ΥΓ. Με γειά μου η G25 :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο θόρυβος είναι όντως εκνευριστικός στην αρχή αλλά συνηθίζεται γρήγορα (ειδικά αν παίζεις με ακουστικά δεν σε ενοχλεί καθόλου). Ωραία η "χτένα" αλλά τώρα τελευταία έχει πέσει τόσο μονοθέσιο που τα αυτάκια έχουν πάρει φωτιά και ο μοχλός άρχισε να μαζεύει σκόνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και racing sim fan έχω να παίξω με τιμόνι πολλά χρόνια, απο την εποχή των Pentium που είχα πάρει την πρώτη FF τιμονιέρα της MS. Εδώ και καιρό το σκέφτομαι να ξαναγοράσω τιμονιέρα αλλά συνήθως τελευταία στιγμή διστάζω αφού λυπάμαι να δώσω αρκετά χρήματα (με 40? μπαίνω Mέγαρα για μια μέρα). Tέλος παντων, διάβαζα το thead αυτό και μπορώ να πώ ότι μετά το video της G25 δελεάστηκα.

 

Δυστυχώς τα 250? είναι πολλά για μένα τη δεδομένη στιγμή. Υπάρχει κάποια φθηνότερη αλλά αξιόλογη πρόταση η οποία να παίζει και στο 360? Έχω ένα μισό μισό με ένα φιλαράκι και σε έναν μήνα βγαίνει το forza2 οπότε είναι καλή εποχή για τιμονιέρα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ehei kapios kanena link gia tin DFP pou lete na tin dw? opou psahnw vlepw oti grafei gia ps2 mono... an ehei ipodohi pou ine gia ps2, pos tha kanei gia pc? kalitera na min mplexw me antaptores kai asimvatotites....

 

Oso gia tin G25 den lew einai polu kalo , ala alo twra na dineis 120 euro kai alo 250 pou thelei...

Den nomizw oti i diafora anamesa stin momo kai stin G25 ine toso megali gia na dikeologei diplasia timi...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μισή GVRteam τρέχει με την DFP (και σχεδόν η άλλη μισή με G25 :) ) δεν έχει απολύτως κανένα πρόβλημα στο PC. Απλά κατεβάζεις τους drivers 4.60 από το site της Logitech. Την Momo, για μένα, μην την σκέφτεσαι καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...