Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις και ερωτήσεις για τιμονιέρα


citizen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ καλή τιμή. Όποιος παίζει ραλάκια, δεν έχει τιμονιέρα και δεν θέλει να δώσει πάνω από 100 ευρώ, πρέπει να τη "χτυπήσει" οπωσδήποτε. Είναι μακράν νούμερο ένα για τα λεφτά της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειδα αν εχει γραφτει

εχω την Fanatec  http://eu.fanatec.com/Bundles?product_id=465   πανακριβη δεν λεω αλλα τα αξιζει..κανει κ για xbox-ps3-pc .αν θελεις να ασχοληθεις σοβαρα με simulation ειναι οτι καλυτερο..

 

κ με υδραυλικα πεταλια...βεβαια εχει κ πολυ πιο οικονομικα πακετα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος. Κορυφή η Fanatec! Αρκετά ακριβή βέβαια όταν οι περισσότεροι ψάχνουν για τιμονιέρες των 50-100 ευρώ, όμως κι εγώ πιστεύω ότι τα αξίζει τα λεφτά της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Γεια σος παιδια εχω την τιμονιερα logitech g25 και πριν απο λιγες μερες επεσε το πευμα στο σπιτι και απο τοτε εχει παθει ενα προβλημα δηλαδη να σας πω να καταλαβετε, ολα λειτουργουν κανονικα δηλαδη και γκαζι και φρενο και οι ταχυτητες το μονο που δεν λειτουργει ειναι το τιμονι το στριβω και δεν στριβει στο παιχνιδι τα κουμια που εχει πανω στο τιμονι λειτουργουν κανονικα και τα αυτακια απο πισω μονο αυτο δεν λειτουργει μηπως ξερετε τι μπορω να κανω για να το φτιαξω?Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

 

φιλε μου καλησπερα δεν ξερω αν εχεις βρει το προβλημα αλλα επειδη ασχοληθηκα λιγο με την g25 δυο προβληματακια ειναι τα

σταντερακια το ενα ειναι optical disk encoder το οποιο απο μαμα ειναι πλαστικο και εγω το παραγγειλα μεταλικο και το δευτερο και το πιο πιθανο στο προβλημα σου ειναι να εχει αρπαξει η πλακετα που εκει πας για αλλαγη αλλα δυστυχως δεν θα βρεις ευκολα.....

ελπιζω να βοηθησα οσο μπορουσα.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Αγορα τιμονιερας με συμπλεκτη

 

καλησπερα παιδια ειχα ως τιμονιερα μια Logitech DFGT την οποια και πουλησα για να παρω μια καλυτερη με ταχυτητες και συμπλεκτη απαραιτητη προυποθεση υπαρχουν πολλες ή η G27 ειναι μονοδρομος μεχρι 200-250 ευρω Επισης θα ηταν καλο να περιμενω ή να την παρω τωρα θα πεσουν οι τιμες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και μια της Thrustmaster αλλά δεν ξέρω πόσο καλή είναι. Καλύτερη της G27 σίγουρα δεν είναι και δε νομίζω να υπάρχει. Όσο για τις τιμές εδώ δεν ισχύει ότι και στα άλλα προιόντα. Λόγω του ότι δε βγαίνει τακτικά νέο μοντέλο ζητάν ότι θέλουν. Εγώ την DFGT την είχα πάρει 60€ σε προσφορά. Μετά την πήγαν 80,μετά 120, μετά 150 και τώρα βλέπω τη δίνουν 120 οπότε δεν ξέρεις πως διαμορφώνεται η τιμή. Ψάξου και σε ξένα φόρα αλλά νομίζω πως η G27 είναι η καλύτερη λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 11 μήνες μετά...

Τιμονιερα για pc?

Kαλησπερα παιδια θελω να παρω μια τιμονιερα για το pc μου,
στην αρχη ολα μου φαινοταν ευκολα αλλα μετα καταλαβα
πως ειναι παρα πολυ δυσκολο να βρω τιμονιερα για pc με drivers για windows 10.
Υπαρχει κατι εκτος απο την logitech gx27 που οντως ειναι πολυ ωραια αλλα και πολυ ακριβη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Η g27 βασικα για τα λεφτα που κανει ειναι πολυ καλη.Μπορεις να βρεις και μεταχειρισμενη σε καλυτερη τιμη.Βασικα εξαρταται και για τι χρηση την θελεις.Αν την θελεις για κανα grid ας πουμε μπορει και να σε βολεψει και καποια φτηνοτερη αλλα αν θες να παιξεις assetto corsa η g27 στην τιμη που παιζει(και ως μεταχειρισμενη) ειναι μαλλον μονοδρομος καθως περιλαμβανει πεταλια με συμπλεκτη και λεβιε ταχυτητων.Αν εχεις σκοπο να την παρεις παντως σκεψου και που θα την στιριξεις γιατι σε γραφειο δεν βολευει(εχει πολλους κραδασμους).Εγω την πηρα μεταχειρισμενη μαζι με το weel stand pro πριν 2 χρονια και την εχω χαρει παρα πολυ παντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για οποιοδήποτε ανεξάρτητο stand. Το γραφείο όντως δεν πολυβολεύει, γιατί δεν είναι μόνο το βίδωμα της ίδιας της τιμονιέρας αλλά και του (ανεξάρτητου) μοχλού ταχυτήτων. Επιπλέον τα stand συνήθως λύνουν και το πρόβλημα των πεταλιών, αφού αυτά σταθεροποιούνται και δεν φεύγουν δεξιά-αριστερά.

 

Στα μείον ότι τέτοια προϊόντα γενικά δεν πωλούνται στην Ελλάδα (ή τουλάχιστον δεν είναι εύκολο να βρεις ποικιλία). Για τη συγκεκριμένη μάρκα πάντως υπάρχει το http://onboardcamera.gr/index.php?route=product/category&path=17_85

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...