Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις και ερωτήσεις για τιμονιέρα


citizen

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To h-shifter και συμπλέκτης είναι αχρείαστα, τουλάχιστον για να είναι λόγος προτίμησης της G27.

 

Εδώ μέχρι και αυτοκίνητα πόλης πλέον, έχουν σειριακά κιβώτια, πόσο μάλλον τα "εξωτικά" - σπορ.

 

Σιγά μην παίζεις formula 1 με κιβώτιο και συμπλεκη. Ψήφο στο driving force gt. Πολύ καλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα οσον αφορα το netkar pro δεν μου αρεσε και τοσο το rfactor εχει γαματα γραφικα και το live for speed ετσι και ετσι ξερετε κανενα game στυλ need for speed online αλλα καλυτερο γιατι ειχα παιξει και δεν μπορω να πω πως με ενθουσιασε...

 

Γενικά πρέπει να μας πεις τι σ αρέσει από οχήματα. Απ ότι καταλαβαίνω δεν σου αρέσουν τα φορμουλοειδή λόγω του ότι δεν σου άρεσε το netkar. Το rfactor είναι αρκετά καλό αλλά θέλει λίγο χρόνο και διάβασμα για να στήσεις το τιμόνι όπως πρέπει, να κάνεις τις σωστές ρυθμίσεις δηλαδή.

Από ασφάλτινα υπάρχουν και τα GTR 2 και evolution, με το δεύτερο να υστερεί λίγο σε physics απόλυτου sim.

Aπό χωμάτινα το κορυφαίο sim είναι το Richard Burns Rally, δεν έχει τα τέλεια γραφικά αλλά την τέλεια οδήγηση. Από arcade νομίζω πως το Dirt3 είναι το top σε χωμάτινο και το NFS Shift 2 σε ασφάλτινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω παιδες λογικα θα παω αυριο να παρω τν driving force gt οσον αφορα τ παιχνιδια οντως δεν μου αρεσει τοσο τ στυλ φορμουρας...προτιμω χωμα και street racing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Semi sims είναι και τα δύο. Ναι με δεν μπαίνεις σε στροφές 90 μοιρών αφρενάριστος με 200 αλλά δεν έχουν τα physics των πραγματικών sims, ούτε φυσικά το ffb.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα έλεγα το NFS Shift 2 arcade

ούτε το GT5

χωρίς βοηθήματα εννοείται

 

Semi sims είναι και τα δύο. Ναι με δεν μπαίνεις σε στροφές 90 μοιρών αφρενάριστος με 200 αλλά δεν έχουν τα physics των πραγματικών sims, ούτε φυσικά το ffb.

 

Το θέμα γενικά χωράει πολλή συζήτηση. Υπάρχει κόσμος που αναφέρεται στα Forza/GT ως "simulation" αλλά παίζει με... gamepad. Υπάρχουν άλλοι που δεν μπορούν να παίξουν Live for Speed/netKar/rFactor επειδή σκαλώνουν με τα γραφικά, τον ήχο ή την αυθεντικότητα των αμαξιών. Ενώ άλλοι μιλάνε για εξομοιωτές χωρίς να έχουν παίξει ποτέ multiplayer.

 

Τελικά ο μόνος ασφαλής τρόπος να βγει συμπέρασμα είναι να κάτσει κάποιος μόνος του και να δοκιμάσει τα διάφορα ραλάκια. Τα LFS & σία έχουν έκδοση demo ή μπορούν να βρεθούν σε τορεντάδικα. Μόνο τότε θα μπορέσει να κάνει απευθείας σύγκριση.

 

παρηγγειλα την τιμονιερα την περιμενω απο δευτερα...να σας ρωτησω μπορω να την "τρεξω" μονο σε αυθεντικα windows???

 

Δεν υπάρχει περιορισμός, λειτουργεί κανονικά με όλες τις εκδόσεις των Windows (αυθεντικές και μη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θα έλεγα το NFS Shift 2 arcade

ούτε το GT5

χωρίς βοηθήματα εννοείται

 

Semi sims είναι και τα δύο. Ναι με δεν μπαίνεις σε στροφές 90 μοιρών αφρενάριστος με 200 αλλά δεν έχουν τα physics των πραγματικών sims, ούτε φυσικά το ffb.

 

 

Το θέμα γενικά χωράει πολλή συζήτηση. Υπάρχει κόσμος που αναφέρεται στα Forza/GT ως "simulation" αλλά παίζει με... gamepad. Υπάρχουν άλλοι που δεν μπορούν να παίξουν Live for Speed/netKar/rFactor επειδή σκαλώνουν με τα γραφικά, τον ήχο ή την αυθεντικότητα των αμαξιών. Ενώ άλλοι μιλάνε για εξομοιωτές χωρίς να έχουν παίξει ποτέ multiplayer.

 

Τελικά ο μόνος ασφαλής τρόπος να βγει συμπέρασμα είναι να κάτσει κάποιος μόνος του και να δοκιμάσει τα διάφορα ραλάκια. Τα LFS & σία έχουν έκδοση demo ή μπορούν να βρεθούν σε τορεντάδικα. Μόνο τότε θα μπορέσει να κάνει απευθείας σύγκριση.

 

 

 

η ετερεια που έφτιαξε το NFS Shift 2 τα έσπασε με την ΕΑ

γιατί η ΕΑ ήθελε arcade-casual style games

και φτιάχνει τώρα το project cars όποιος θέλει  περισσότερα google

Έχω παίξει-παιζω RFactor 2 και Iracing online και GT5 στο PS3

όλα αυτά με G25 τιμονιερα πάνω σε custom cockpit από ξυλο

φτιαγμένο από μένα σε 40' TV sumsung

με αυτό το configuration μπορώ να πω πως είμαι

ανταγωνιστικός στο iracing , τρέχω στο nvidia cup mx5

και έχω 59:575 στο LRP και 1:01:650 στην Okayama

αλλά το iracing δεν είναι παιχνίδι όποιος ασχολείται ξέρει ...

Έχοντας λοιπόν αυτή την εμπειρία μπορώ να πω πως

το GT5 και το NFS Shift 2 είναι παιχνίδια Sims(το forza δεν είναι)

και αν κάποιος μου έλεγε από όλα τα sims που έχω παιξει

να διαλέξω ένα , με κλειστά μάτια GT5 στο PS3

είναι overall το καλύτερο sim GAME που έχει φτιαχτει

κατά τα άλλα iracing ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το rfactor 2 ειναι Beta αλλά very promising

δεν συγκρίνονται games που είναι σε beta φάση

με games που είναι ολοκληρωμένα και κυκλοφορούν

εδώ και 3 χρόνια και πρέπει να πληρώνεις και συνδρομή

και τα αυτοκίνητα και τις πίστες οι οποίες είναι και λαϊζερ scanned 

το iracing έχει ladder έχει τα στατιστικά στοιχεία σου

έχει τις επιδόσεις σου στα διάφορα racing cup που συμμετέχεις

και την κατάταξη σου και πολλά άλλα

το μόνο αρνητικό είναι ότι κοστίζει ακριβά

 

 

παιδια να σας ρωτησω λιγο το dirt 3 ειναι εξισου "βαρυ" με το nfs shift 2???

 

 

νομίζω το dirt 3 είναι πιο βαρύ

 

εγώ θα σου πρότεινα να δεις το WRC 3

Επεξ/σία από aliakas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...