Προς το περιεχόμενο

Πως κάνω αναβάθμιση σε Ubuntu 6.10?


g1annis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξαναβάλτο να το ξανακάνει...

 

Ίσως κάπου να κόλησε για κάποιο περίεργο λόγο...

 

Το ξαναλέω βασική προυπόθεση είναι να έχεις Ubuntu 5.10 Breezy, αλλιώς η αναβάθμιση θέλει άλλη διαδικασία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Dimmu_Borgir

 

Οι kernels του Ubuntu βρίσκονται εδώ:http://packages.ubuntulinux.org/

 

ψάξε εκεί μέσα και θα τα βρεις όλα... (Δεν σου έδωσα αμέσως το link με τον kernel γιατί δεν ξέρω πιο kernel ήθελες' date=' και άσε που εκέι έχει πολλύ πράμα μέσα και οπωσδήποτε θα βρεις και κάτι άλλο να κατεβάσεις...)

bookmark αμέσως ;););)

 

See You...[/quote']

Να 'σαι καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα και το ξανάκανα. Κάθε φορά που φτάνει στο Cheking Package Manager μου βγάζει το παράθυρο με το πρόβλημα που γράφω στο #13.

 

Είναι αύκολο να αλλάξω τις ρυθμίσεις, για να το γυρίσω στα αγγλικά μπας και δουέψει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακάτω παραθέτω το link από bug report στο Launchpad. Δε βγάζω και πολύ άκρη. Ο τύπος λέει, πως δε μπορεί να βρει τι φταίει.

 

Για πείτε μου, από όσο καταλαβαίνετε, το πρόβλημα είναι στον update manager ή σε ρυθμίσεις που έχει τώρα στο pc μου το 5.10?

 

Αν κατεβάσω (το κατεβάζω ήδη δηλαδή) το 6.06 σε ISO, το γράψω σε cd-άκι και το βάλω, θα κάνω update στην επανεκίνηση? Τι κίνδυνο εμπεριέχει? Μπορεί πχ αντί να κάνει update, να κάνει νέα εγκατάσταση και να πάθουμε κανα σοκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, με συγχωρείς που παρεμβαίνω στη φάση αλλά ως παθών πρέπει να δίδάξω... BACKUP Πήρες? Αν όχι και μόνο που κάνεις τέτοιες συζητήσεις είναι επικίνδυνες...

Κάποτε σε μία ιδιωτική συζήτηση ρωτήσανε τον Nicola Negreponte ποιό είναι το κόστος του φορητού του υπολογιστή. Όταν αυτός απάντησε "...περί το 1,κάτι δίς δολάρια" του την έπεσαν "... μα δεν υπάρχει τέτοιο σύστημα, και μας κοροιδεύεις κλπ κλπ". Αυτός λοιπόν απάντησε: "Με ρωτήσατε για το κόστος του υπολογιστή μου και σας απάντησα: Το φορητό κοστίζει 1000 δολάρια, τα υπόλοιπα είναι τα 19 χρόνια έρευνας στη τεχνητή νοημοσύνη..."

Με αυτό θέλω να σου πώ: ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕΣΑ? ΑΣΤΟ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ... Η ΠΑΡΕ ΒACKUP ΚΑΙ ΣΚΙΣΤΩ ΜΕΤΑ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ. Με έπεισες φίλε. Και σε ευχαριστώ για το ενδαφέρον να με ενημερώσεις.

Πως θα το κάνω backup?

Τι ακριβώς να κάνω backup? Έχω έναν σκληρό που είναι αποθηκευτικός, και προφανώς αυτόν δε θα τον πειράξω, και έναν άλλο που έχει την εγκατάσταση και μερικά αρχεία μουσικής. Να κάνω backup όλον τον σκληρό με την εγκατάσταση, ή μόνο τα αρχεία?

Υπάρχει κάποιο "εργαλείο" για να κάνω το backup, ή ...πατροπαράδοτα, με DVD κλπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αρχεία να πάρεις... (ή τέλος πάντων ότι θεωρείς πλήγμα αν το χάσεις) κάψε 1,2... 10 cd ή DVD ή χρησιμοποίησε εξωτερικό δίσκο αλλά να μπορείς να απομακρύνεις το backup από το σύστημα που θα παίξεις.

Λειτουργικό σύστημα εύκολα βάζεις, επομένος δεν υπάρχει λόγος για να τον μαζέψεις όλον.

Και να θυμάσε: Τα DVD ή CD των backup ΠΑΝΤΑ ΜΕ VERIFY ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ KAI ΤΟ ΔΙΣΚΟ ώστε να είμαστε σίγουροι (όσο μπορούμε) πως δεν θα μας κόψει κρύος ιδρώτας όταν τα χρειαστούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφέ, ξεκινάω την εγκατάσταση του 6.06

Θέλω μόνο να ρωτήσω ξανα κάτι που δεν απαντήθηκε:

Θα κάνει update ή επανεγκατάσταση? Πρέπει α κάνω κάτι πριν από αυτό?

Με το που βάζω το cd μέσα, και κάνω επανεκκίνηση δε λέει πουθενά για update. Λέει μόνο εγκατάσταση.

Περιμένω απάντηση, γιατί ξεκινάω....

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...