Προς το περιεχόμενο

Titan Quest


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

στο disable κλεινει εντελως το hamachi. Επισης μολις παταω enable πρεπει να ξανα ξεκινισω το προγραμμα. Με λιγα λογια δεν εγινε παλι.

μηπως πρεπει να κανω καμια ρυθμιση μεσα στο hamachi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 587
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν κλείνει το hamachi... απλώς απενεργοποιείται και ποιάνει το παιχμνίδι την ip του hamachi.

αν κοιτάξεις κάτω δεξια συνεχίζει να δουλευει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναί τι σχέση έχει το update με το hamachi?

Άν κάνεις αυτά που σου είπα επ ακριβώς τότε θα παίξει.το hamachi μένει πάντα ανοιχτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πωσ μπορω να το κανω αυτο ειναι μεγαλη διαδηκασια?

 

Είναι πολύ εύκολο και γίνεται με απλή αντιγραφή ενός αρχείου (ενός mod ουσιαστικά) στον φάκελο του παιχνιδιού. Το mod αυτό ουσιαστικά προσθέτει μία νέα πίστα στο παιχνίδι η οποία είναι σαν ... υπόγειο σουπερ-μαρκετ (dungeon-market?!). Απλά μπαίνεις μέσα και... τσιμπάς ότι γουστάρεις!

 

Το κακό είναι ότι έχω τόσο καιρό να παίξω το ΙΜ που δεν θυμάμαι το όνομά του. Θα προσπαθήσω να το βρω όταν πάω σπίτι και να σου το ανεβάσω.

;)

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 12:57 ----------

 

Γεια σας. Εχω το Titan Quest Immortal Throne και στο τελείωμα της εγκαταστασης μου βγαζει σφαλμα το TQupdater.exe. Καμια ιδέα?

 

Γενικά το TQ/IM είχε κάποια 'θέματα' με το TQupdater.exe του. Δεν ξέρω αν έχεις γνήσια τα παιχνίδια (με την τιμή που κυκλοφορούν πιστεύω ότι ΠΡΕΠΕΙ να τα έχει κάποιος στη συλλογή του, αξίζουν χίλια και τα δύο) αλλά πρόσεξε δύο πράγματα:

α) διάβασε στα φόρουμ αν πρέπει να πατσαριστεί το TQ πρωτού μπει το ΙΜ ή όχι. Γενικά είναι προτιμότερο να τα απεγκαταστήσεις και τα δύο (ΠΡΟΣΟΧΗ: σώσε τους χαρακτήρες σου πρώτα!!!) και μετά να τα εγκαταστήσεις από την αρχή, το ένα πίσω από το άλλο. Μετά -αν θέλεις- επιτρέπεις (στο firewall σου το TQupdater.exe να τρέξει)

β) αν κόβεις το TQupdater.exe από το να συνδεθεί στο ίντερνετ τότε δεν θα μπορείς να παίξεις online (λογικό) και επιπλέον -αν τρέχεις κάποιο noCD crk- να κοιτάξεις να ταιριάζουν οι βερσιόν τους (δες στο βασικό μενού του παιχνιδιού-ΙΜ)

 

Επειδή κινδυνεύω να βαδίσω σε... απαγορευμένα εδάφη, το κόβω εδώ :fear:

 

---------- Το μήνυμα προστέθηκε στις 13:00 ----------

 

στην εγκατασταση του Ιmmortal Throne τον φιλο μου τον πεταξε error στο TQUpdater.exe αλλα μπαινει στο παιχνιδι κανονικα και δειχνει 1.1 version οπως και σε μενα

 

Θυμάμαι ότι κι εγώ είχα κάποιες δυσκολίες μέχρι να καταφέρω να παίξω coop μέσω hamachi αλλά τελικά δούλεψε. Θα προσπαθήσω να το δοκιμάσω όταν πάω σπίτι και να σου πω. Στο ένα πισι μου είναι μόνιμα εγκατεστημένο... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και βλέπω ότι υπάρχει ακόμα ενδιαφέρον για το παιχνίδι, για να βοηθήσω αυτούς που 'θέλουν' βοήθεια (είτε γιατί την χρειάζονται είτε γιατί βαρέθηκαν να ψάχνουν το κομμάτι εκείνο που θα συμπληρώσει το σετ τους :mad:), ανέβασα στο RS κάποια αρχεία που -εγώ τουλάχιστον- χρησιμοποιούσα ΠΟΛΥ!

 

1. Walkthrough & Set/Unique Items Checklists (both TQ & IM):

>http://rapidshare.com/files/219371773/TQ-IM_Guide-Checklists.zip

 

2. Department Store mod - Προσοχή: για TQ MONO και βερσιόν ΠΡΙΝ την 1.30 !!!

>http://rapidshare.com/files/219372563/TQ_mod_Department_Store.zip

 

Πιθανόν να υπάρχει ενημερωμένη έκδοση και για το ΙΜ, ψάξτε το B)

 

Happy Hunting!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
λιιιγο ασχετες ερωτησεις με το τοπικ, αλλα σχετικες με το παιχνιδι, σορρυ απο τον τοπικ σταρτερ.

 

Ξεκινησα χτες το παιχνιδι και εφτιαξα εναν rogue και στο 2ο Mastery διαλεξα Defensive. Με τι αλλο ταιριαζει ο Rogue και γενικα πως πανε περιπου τα Masteries?

Επισης πως γινεται (αν γινεται) να βαλει καποιος 2 σπαθια? Μονο σπαθι και ασπιδα μπαινει στον rogue μεχρι στιγμης (lvl 8). Απο οτι καταλαβα ο rogue χρειαζετε fast-very fast σπαθια για να ειναι αποτελεσματικος, ισχυει?

 

Ο rogue είναι - όπως το λέει και στην περιγραφή νομίζω - πολύ αποτελεσματικός με μεμονωμένους εχθρούς, αν και νομίζω ότι από ένα σημείο και μετά ανεβάζοντας αύρες, μπορείς να κάνεις μεγάλο damage και σε ομάδες. Το defense που διάλεξες είναι καλό με οποιαδήποτε κλάση, δεδομένου ότι σε βοηθάει να επιβιώνεις...

Βέβαια και γίνεται να βάλεις δύο σπαθιά, αν η μία από τις 2 κλάσεις σου είναι το Warfair. Είναι η μόνη κλάση που σου το επιτρέπει και φυσικά σου δίνει τεχνικές για να τα χρησιμοποιείς.

Γενικά τα σπαθιά είναι γρήγορα όπλα - για την ακριβεία, αν θες να έχεις γρήγορο όπλο διαλέγεις σπαθί, είναι πάντα πιο γρήγορα από όλα τα άλλα (χωρίς φυσικά να μπαίνει στη μέση το τι θα ανεβάσεις από τα Skills σου, κατεξοχήν τα σπαθιά είναι fast ή very fast, δεν υπάρχει σπαθί slow πχ ).

Αυτό βέβαια δεν επηρρεάζει αποτελεσματικότητα του χαρακτήρα, καθώς μπορείς να έχεις ένα staff που είναι slow, αυτό δεν σημαίνει ότι, από κάποιο σημείο και μετά δεν θα ... συνουσιάζεσαι και θα δέρνεις :mrgreen:

Γενικά στο Titan η πιο δυνατή κλάση, (όταν μιλάμε για το ολοκληρωμένο πακέτο που βγήκε πρόσφατα) είναι η καινούρια η Dream. Μάλιστα κάπου είχα διαβάσει ότι τους βγήκε και κάπως πιο δυνατή απ όσο υπολόγιζαν. Είναι ίσως η μόνη που και δεύτερη να μην πάρεις δεν έχεις πρόβλημα.

 

Αυτά από μένα, ελπίζω να σε βοήθησα. Για οτιδήποτε άλλο, ρώτα ξανά, είμαι πωρωμένη και μπορώ να μιλάω για το παιχνίδι αυτό με τις ώρες :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλολογίνα δε ξέρω αν βγήκες τώρα από το Παιχνίδι...αλλά εδώ έχουν γίνει από τότε τραγικά γεγονότα :lol:

 

μετά απο 1 χρόνο και 2 μήνες παίζει να έχει πάει και μετανάστης στη Γερμανία το παλικάρι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχαχ

:o

Δεν έχεις και άδικο, αλλά είμαι τόσο τρελαμένη, που μόλις με παρέπεμψαν στο θέμα δεν είδα καν ημερομηνίες κι απάντησα κατευθείαν!! Μετά όταν το είδα, είπα να το σβήσω αλλά σκέφτηκα "άστο, μπορεί να βοηθήσει κανένα u never know"

:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μωρέ το φαντάστηκα άλλα είπα να κάνω λίγο πλακίτσα :o

 

συνέχισε να παίζεις πάντως! όταν βγει το diablo 3 δε θα ξεχάσουμε να σε ειδοποιήσουμε :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμένω εναγωνίως στο ακουστικό μου... Έχει καταντήσει λίγο ψυχαναγκαστική η κατάσταση... Θα βγει δεν θα βγει, θα βγει σήμερα, όχι θα βγει αύριο... Κάντε κι ένα τάμα στην Παναγιά της Τήνου και πάλι δεν υποσχόμαστε τίποτα:mrgreen:

Προσωπικά ξεχνιέμαι με τη συντροφιά του Geralt της Rivia μέχρι τα χαρμόσυνα νέα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Titan είναι ένα από τα παιχνίδια που είναι ΜΟΝΙΜΑ εγκατεστημένα στον υπολογιστή μου (μαζί με το Diablo 2+LoD φυσικά!).

Επειδή το D3 θα βγει... λίγο πριν βαρεθούμε να το περιμένουμε, κάντε υπομονή μέχρι την κυκλοφορία του Torchlight (το Σεπτέμβριο): μπορεί να είναι single-player μόνο, αλλά πιστεύω ότι στο κομμάτι αυτό θα το κάνει σκόνη το D3 !

 

ΥΓ. Να σημειωθεί ότι έκανα τέτοια αιρετική δήλωση :ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...