Προς το περιεχόμενο

Τι σας εκνευρίζει περισσότερο;


paredwse

Τι σας εκνευρίζει περισσότερο;  

645 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Τι σας εκνευρίζει περισσότερο;

    • Να χτυπήσει το κινητό - σταθερό - κουδούνι την πιο κρίσιμη ώρα του έργου - αγώνα - σειράς
    • Όταν ακούω αυτούς που δεν έχουν πάει στρατό , να μιλάνε γι'αυτόν
    • Να θέλω ν'αλλάξω κανάλι και να μη βρίσκω το κοντρόλ
    • Ο διπλανός που θα με φλομώσει στον καπνό του τσιγάρου ή του πούρου
    • Οι ενοχλητικοί στο σινεμά
    • Η ''γαϊδουριά'' κάποιων οδηγών
    • Οι Ολυμπιακοί
    • Οι βάζελοι
    • Οι δύο αποπάνω (ζήτω ο Κεραυνός!)
    • Άλλο (διευκρινήστε)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμένα στο θέμα του διαλόγου με εκνευρίζει το να είναι ο άλλος απότομος ή να με ειρωνευτεί , φεύγει μπουνιά στα δόντια τελείως αντανακλαστικά. Δέχομαι να μου πει κάποιος είσαι λάθος και να μου εξηγήσει και σε τι είμαι λάθος , θα είμαι κ ευγνώμον , αλλα θα πρέπει να με σέβεται με τον τρόπο που το λέει.  

Ετσι ειναι ο αδερφος μιας φιλης μου. Μπορει να του μιλαει κι αυτος ειρωνευεται και μιλάει με επιθετικό ύφος ή ενω του μιλαει σηκωνεται και φευγει. Τέτοια άτομα δεν έχουν μάθει να κάνουν διάλογο. Τους ενδιαφέρει μόνο να αποδείξουν ότι εχουν δικιο. DEATH.

 

 

Ισχυει. Συμβαινει συχνα και στα φορουμς. Σου επιτιθονται με βρισιες και προσβολες και μετα βγαινουν κι απο πανω. Απλα επειδη δε τους αρεσει αυτο που λες.

Καλα αυτο ειναι τοσο συχνο φαινομενο που πλεον με εκπλησσει αν καποιος ειναι ευγενικος. Και κατι που μου τη δινει εδω ειναι οταν λεει καποιος κατι ή ζηταει συμβουλη και εισπραττει χολη ή τον κοροϊδευουν.

 

Θα προσθέσω κι αυτούς που παπαγαλίζουν για τα του εαυτούλη τους και δε νιώθουν ν' αφήσουν χώρο στον άλλο. Αφόρητη η αλληλεπίδραση (με πολλή απλοχεριά το "αλληλεπίδραση", αφού περισσότερο παίζει το "μονόλογος") μαζί τους.

Δραματικός μονόλογος xD Απο κοπελες το βλεπω πολυ αυτο. Εχω κανα 2-3 γνωστες που δεν το κλεινουν το ρημαδι. Μια φορα κοιτουσα την ωρα και μια ρητορευε επι 10 λεπτα συνεχομενα χωρις παυση να πω ενα "ναι" ή να συνεισφερω στην κουβεντα. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ετσι ειναι ο αδερφος μιας φιλης μου. Μπορει να του μιλαει κι αυτος ειρωνευεται και μιλάει με επιθετικό ύφος ή ενω του μιλαει σηκωνεται και φευγει. Τέτοια άτομα δεν έχουν μάθει να κάνουν διάλογο. Τους ενδιαφέρει μόνο να αποδείξουν ότι εχουν δικιο. DEATH.

 

 

καλά που δεν είμαι στη θέση της φίλης σου 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης αυτοί που λένε πάντα μια αντίθετη γνώμη με την κοινή απλά για να δείξουν εξυπνοτεροι

χαχα ξέρω κάποιον !! σπαστικό όσο δεν πάει , ιδικά όταν γίνονται παράλογοι μέχρι αηδίας 

μου έχει τύχει περίπτωση με το συγκεκριμένο άτομο που άρχισα να σκέφτομαι οτι ίσως είναι τρελός τελικά 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα στο θέμα του διαλόγου με εκνευρίζει το να είναι ο άλλος απότομος ή να με ειρωνευτεί , φεύγει μπουνιά στα δόντια τελείως αντανακλαστικά. Δέχομαι να μου πει κάποιος είσαι λάθος και να μου εξηγήσει και σε τι είμαι λάθος , θα είμαι κ ευγνώμον , αλλα θα πρέπει να με σέβεται με τον τρόπο που το λέει.  

 

Πάντα χρησιμοποιούσα αυτή τη μέθοδο σε άτομα που είναι φαντασμένα. Αν δε η κουβέντα φτάσει στα πολιτικά και αντιληφθώ ότι δεν έχουν ιδέα τι λένε τότε μπαίνω σε φουλ επιθετικό mode. Το διασκεδάζω πολύ να τους βλέπω να ζορίζονται όταν προσπαθούν να αποδείξουν κάτι που δεν γνωρίζουν.

 

Ακούγεται πολύ εγωιστικό, αλλά έχω καταφέρει να κάνω πολλά ανόητα τυπάκια να προσέχουν τι λένε όταν είμαι και εγώ στην παρέα.

 

Το έχω ξαναγράψει παλιά νομίζω. Με αυτό τον τρόπο έκανα έναν τύπο που προσπαθούσε για εβδομάδες να με βάλει σε μια πυραμίδα, να μην ξαναμιλήσει για το θέμα ούτε να το αναφέρει ξανά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης αυτοί που λένε πάντα μια αντίθετη γνώμη με την κοινή απλά για να δείξουν εξυπνοτεροι

Α ναι εχω 2 συμφοιτητες που ειναι ετσι. Ή αυτοι που δεν τους αρεσει κατι μονο και μονο επειδη αρεσει σε πολλους και θελουν να διαφερουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου τη δίνουν αυτοί που σε ρωτάνε με τι ασχολείσαι,όταν υπάρχει μια συζήτηση σε εξέλιξη.

Λες και πρέπει να 'σαι Ακαδημαϊκός για να μιλήσεις για πολιτική. :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου τη δίνουν αυτοί που σε ρωτάνε με τι ασχολείσαι,όταν υπάρχει μια συζήτηση σε εξέλιξη.

Λες και πρέπει να 'σαι Ακαδημαϊκός για να μιλήσεις για πολιτική. :mad:

 

Ναι και μειωνουν τα επιχειρηματα σου λεγοντας οτι εχουν λιγοτερη βαρυτητα επειδη δεν εχεις εξειδικευτει πανω στο θεμα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με πειράζει να με πει ο άλλος άσχετο(εντάξει,λίγο με τσαντίζει  :P ),αλλά αυτό που δεν υποφέρεται,είναι όταν βρίσκεται σε δύσκολη θέση,όταν είναι φανερά θυμωμένος και σε ρωτάει,χωρίς να ντρέπεται κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με πειράζει να με πει ο άλλος άσχετο(εντάξει,λίγο με τσαντίζει  :P ),αλλά αυτό που δεν υποφέρεται,είναι όταν βρίσκεται σε δύσκολη θέση,όταν είναι φανερά θυμωμένος και σε ρωτάει,χωρίς να ντρέπεται κιόλας.

 

Αυτο οφειλεται σ'αυτο που ειπαμε πιο πανω, στον εγωισμο! Οι περισσοτεροι κανουν συζητηση ανταγωνιστικα. Οχι για να δειξουν τι ειναι σωστο αλλα το ποιος ειναι σωστος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...