Προς το περιεχόμενο

Τι σας εκνευρίζει περισσότερο;


paredwse

Τι σας εκνευρίζει περισσότερο;  

645 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Τι σας εκνευρίζει περισσότερο;

    • Να χτυπήσει το κινητό - σταθερό - κουδούνι την πιο κρίσιμη ώρα του έργου - αγώνα - σειράς
    • Όταν ακούω αυτούς που δεν έχουν πάει στρατό , να μιλάνε γι'αυτόν
    • Να θέλω ν'αλλάξω κανάλι και να μη βρίσκω το κοντρόλ
    • Ο διπλανός που θα με φλομώσει στον καπνό του τσιγάρου ή του πούρου
    • Οι ενοχλητικοί στο σινεμά
    • Η ''γαϊδουριά'' κάποιων οδηγών
    • Οι Ολυμπιακοί
    • Οι βάζελοι
    • Οι δύο αποπάνω (ζήτω ο Κεραυνός!)
    • Άλλο (διευκρινήστε)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γενικά έχεις μεγάλο δίκιο αλλα είναι και μερικές ώρες αιχμής που όλη η δεξιά μεριά είναι πιασμένη και είτε θα γίνει μια ουρά 10 μέτρα να μπεις είτε θα πάνε οι μισοί απ' τα αριστερά. Εκεί δε μπορείς να πεις στον άλλο που πήγε απ' τις κυλιόμενες ακριβώς για να μην ανεβαίνει σκάλες "φίλε προχώρα" αναγκαστικά θα κάτσεις στο μποτιλιάρισμα. Αλλά αν έχει χώρο δίπλα προφανώς είναι ηλίθιος.

 

Εμένα μου τη δίνουν αυτοί που μπαίνουν στο μετρό και ξαπλώνουν φαρδιά πλατιά πάνω στο κεντρικό στήλο με αποτέλεσμα να μην έχεις πού να πιαστείς. Έχω πετύχει μάλιστα και πολλούς κάφρους που ΒΛΕΠΟΥΝ ότι κρατιέμαι από κει και πάνε και ξαπλώνουν πάνω στο χέρι μου μιλάμε για θράσος.

 

Δέν είναι δικαιολογία η ώρα "αιχμής".Της πόρνης να γίνεται απο κόσμο,η αριστερή μεριά θα κινηθεί,αρκεί κάποιο ζώο να μήν σταματήσει δίπλα στην γκόμενα/γκόμενο/κολλητό/whatever, γιατί θέλουν να πάνε σάν τους Χιώτες.

Κάνε το αστείο να μπαστακωθείς αριστερά σε κυλιόμενη στο Λονδίνο.I dare you!Θα σε κράξουν απο την αρχή ώς το τέλος της σκάλας,κατα πάσα πιθανότητα θα σε σπρώξουν ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΔΙΚΙΟ.

 

Όσο για τους ηλίθιους της μπάρας,ενημέρωσε τους πώς αν δέν σκέφτονται να χορέψουν πάνω της,να κάνουν πιο κεί για να πιαστεί και κάποιος άλλος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Όσο για τους ηλίθιους της μπάρας,ενημέρωσε τους πώς αν δέν σκέφτονται να χορέψουν πάνω της,να κάνουν πιο κεί για να πιαστεί και κάποιος άλλος.

Oυτε καν. Πιανονται μαλλακια και χωνεται χερι στην πλατη μεχρι να πεις κυμινο και χωρις ενημερωση. Και λατρευω το σπασμενο βλεμμα μετα :lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
 

 

Επισης σιχαινομαι τα ηλιθια ατομα που συνηθως την περνανε και ζαχαρη και τους πανε ολα καλα

Αυτό λέγεται ζήλεια. Μήπως να ανοίξουμε καινούριο θέμα; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέν είναι δικαιολογία η ώρα "αιχμής".Της πόρνης να γίνεται απο κόσμο,η αριστερή μεριά θα κινηθεί,αρκεί κάποιο ζώο να μήν σταματήσει δίπλα στην γκόμενα/γκόμενο/κολλητό/whatever, γιατί θέλουν να πάνε σάν τους Χιώτες.

Κάνε το αστείο να μπαστακωθείς αριστερά σε κυλιόμενη στο Λονδίνο.I dare you!Θα σε κράξουν απο την αρχή ώς το τέλος της σκάλας,κατα πάσα πιθανότητα θα σε σπρώξουν ΚΑΙ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΔΙΚΙΟ.

 

Όσο για τους ηλίθιους της μπάρας,ενημέρωσε τους πώς αν δέν σκέφτονται να χορέψουν πάνω της,να κάνουν πιο κεί για να πιαστεί και κάποιος άλλος.

 

Δεν το είπα για δικαιλογία και δεν εχω λόγο να αμφισβητήσω τι μπορεί να γίνεται στο Λονδίνο απλά η λογική μου λέει πως οι κυλιόμενες υπάρχουν ΚΥΡΙΩΣ για αυτούς που για το χ/ψ λόγο δε θέλουν ή δε μπορούν να ανεβούν σκάλες. Τώρα οκ αν υπάρχει δυνατότητα φυσικά καλό είναι να έχει άνοιγμα γιατί δε ξέρεις τι γίνεται ποτέ αλλά αν κάποιος βιάζεται τόσο πολύ μπορεί πάντα να πάει τρέχοντας απ' τις σκάλες ( όπως κάνω κι εγώ πολλές φορές 2-2 να τα ανέβεις σε λίγα δεύτερα τις ανέβηκες ).

 

Όπως και να χει προσωπικά δε θα μπορούσα να πω σε κάποιον σε γεμάτη σκάλα ακόμη και ευγενικά "παρακαλώ προχωρήστε" ενώ στέκεται όπως όλοι οι υπόλοιποι και απλά είναι στο λάθος σημείο τη λάθος στιγμή. Ειδικά αν είναι μεγάλος σε ηλικία. Κι όπως επίσης πολλές φορές δεν είναι ένας αλλά περισσότεροι εκεί δημιουργείς θέμα απ' το τίποτα.

 

Ίσως αν είχαμε διαφορετική νοοτροπία όπως στο Λονδίνο που λες να ήταν αλλιώς αλλά αυτή τη στιγμή δε το βλέπω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το είπα για δικαιλογία και δεν εχω λόγο να αμφισβητήσω τι μπορεί να γίνεται στο Λονδίνο απλά η λογική μου λέει πως οι κυλιόμενες υπάρχουν ΚΥΡΙΩΣ για αυτούς που για το χ/ψ λόγο δε θέλουν ή δε μπορούν να ανεβούν σκάλες. Τώρα οκ αν υπάρχει δυνατότητα φυσικά καλό είναι να έχει άνοιγμα γιατί δε ξέρεις τι γίνεται ποτέ αλλά αν κάποιος βιάζεται τόσο πολύ μπορεί πάντα να πάει τρέχοντας απ' τις σκάλες ( όπως κάνω κι εγώ πολλές φορές 2-2 να τα ανέβεις σε λίγα δεύτερα τις ανέβηκες ).

 

Όπως και να χει προσωπικά δε θα μπορούσα να πω σε κάποιον σε γεμάτη σκάλα ακόμη και ευγενικά "παρακαλώ προχωρήστε" ενώ στέκεται όπως όλοι οι υπόλοιποι και απλά είναι στο λάθος σημείο τη λάθος στιγμή. Ειδικά αν είναι μεγάλος σε ηλικία. Κι όπως επίσης πολλές φορές δεν είναι ένας αλλά περισσότεροι εκεί δημιουργείς θέμα απ' το τίποτα.

 

Ίσως αν είχαμε διαφορετική νοοτροπία όπως στο Λονδίνο που λες να ήταν αλλιώς αλλά αυτή τη στιγμή δε το βλέπω.

 

Δέν είναι θέμα βιασύνης per se και σίγουρα θα μπορούσα να κινηθώ εξίσου γρήγορα (αν όχι γρηγορότερα) απο τις σκάλες.Απλά η όλη ...ξινίλα έγκειται στο γεγονός οτι κάποιος άγνωστος μου επιβάλει να κάνω (ή να μήν κάνω) κάτι)είτε λόγω άγνοιας είτε λόγω ηλιθιότητας.Όπως και να έχει,όσοι δέν είναι διατεθειμένοι να κινηθούν ενώ βρίσκονται στις κυλιόμενες σκάλες,κατα την είσοδό τους σε αυτές,ας μείνουν δεξιά.Τι πιο απλό;

Επίσης, κακώς δέν διεκδικείς το δικαίωμά σου να κινηθείς ανεμπόδιστα στην σκάλα,πολύ περισσότερο δέ όταν πρόκειται να το κάνεις ευγενικά.Παρένθεση και για να μήν παρεξηγηθώ,δέν σε κατηγορώ για κάτι / δέν σε καθιστώ υπεύθυνο για κάτι: Ένας λόγος που οι σκάλες είναι μπλοκαρισμένες,είναι γιατί κόσμος δίνει "τόπο στην οργή" ή ντρέπεται να μιλήσει.Κομμάτια να γίνει όταν μιλάμε για έναν υπερήλικα,που δέν μπορεί εκ των πραγμάτων να συμβαδίσει τις εξελίξεις.

Τον περασμένο Ιούνιο κατέβηκα Σύνταγμα και ήθελα να βγώ στην πλατεία asap.Οι σκάλες ήταν πηγμένες,οπότε κλασικά "συγνώμη,να περάσω,ευχαριστώ".Ε κάποια στιγμή έπεσα στην χαζογκόμενα που καθόταν ακριβώς στην μέση της σκάλας,απλωμένο το αριστερό χέρι στην κορδέλα (λές και ήταν διόδια) η φιλενάδα της στα δεξιά και είχαν κενά ένα σκαλοπάτι πάνω και ένα κάτω.Την ενόχλησα (ευγενικά) 5 φορές,πρίν γυρίσει να να μου ζητήσει τον λόγο γιατί 10 σκαλιά πιο πάνω ...υπήρχε πάλι κόσμος!Την ενόχλησε ακόμα πιο πολύ το γεγονός όταν απάντησα "Ωραία...και;", δείχνοντας οτι δέν έχει πρόθεση να με αφήσει να περάσω μόνο και μόνο για το γαμώτο. Κάπου εκεί αποκτηνώθηκα,την εκτόξευσα στην δεξιά κορδέλα και συνέχισα τις λιγοστές,πλέον,σκάλες που είχαν μείνει.

Θα μου πείς τι κέρδισα,εκτός απο 5 δευτερόλεπτα,μερικά κοσμητικά επίθετα και την πιθανότητα να φάω μήνυση;Την αξιοπρέπειά μου.Το γεγονός οτι κάποιος ηλίθιος θέλησε να μου επιβληθεί και εγώ αντιστάθηκα.

Στο χέρι μας είναι να αλλάξουμε νοοτροπία και θέλει προσπάθεια εξίσου και απο τις δύο μεριές,για μικρά και ασήμαντα όπως αυτό,άλλα και πιο σοβαρά καθημερινά προβλήματα.

Εκτός και άν γουστάρετε και να σας κάνουν ντού πρίν αποβιβαστείτε απο τον συρμό (άλλο μανίκι αυτό)...οπότε πάσο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά έχεις μεγάλο δίκιο αλλα είναι και μερικές ώρες αιχμής που όλη η δεξιά μεριά είναι πιασμένη και είτε θα γίνει μια ουρά 10 μέτρα να μπεις είτε θα πάνε οι μισοί απ' τα αριστερά. Εκεί δε μπορείς να πεις στον άλλο που πήγε απ' τις κυλιόμενες ακριβώς για να μην ανεβαίνει σκάλες "φίλε προχώρα" αναγκαστικά θα κάτσεις στο μποτιλιάρισμα. Αλλά αν έχει χώρο δίπλα προφανώς είναι ηλίθιος.

 

Εμένα μου τη δίνουν αυτοί που μπαίνουν στο μετρό και ξαπλώνουν φαρδιά πλατιά πάνω στο κεντρικό στήλο με αποτέλεσμα να μην έχεις πού να πιαστείς. Έχω πετύχει μάλιστα και πολλούς κάφρους που ΒΛΕΠΟΥΝ ότι κρατιέμαι από κει και πάνε και ξαπλώνουν πάνω στο χέρι μου μιλάμε για θράσος.

Μου θυμισες τωρα φαση στον ηλεκτρικο πριν καμια βδομαδα,τιγκα στον κοσμο (οπως παντα αλλωστε) ημουν ορθια και πιανομουν απο τα σιδερα που ειναι πανω απο τα καθισματα και χωρις να το καταλαβω ο αγκωνας μου ακουμπουσε στο κεφαλι της συνεπιβατιδας που καθοταν..οκ ενιωθα μια σχετικη ανεση αλλα ειλικρινα δεν καταλαβα που στηριζομουν :P μεχρι που μου εκανε την παρατηρηση .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δέν είναι θέμα βιασύνης per se και σίγουρα θα μπορούσα να κινηθώ εξίσου γρήγορα (αν όχι γρηγορότερα) απο τις σκάλες.Απλά η όλη ...ξινίλα έγκειται στο γεγονός οτι κάποιος άγνωστος μου επιβάλει να κάνω (ή να μήν κάνω) κάτι)είτε λόγω άγνοιας είτε λόγω ηλιθιότητας.Όπως και να έχει,όσοι δέν είναι διατεθειμένοι να κινηθούν ενώ βρίσκονται στις κυλιόμενες σκάλες,κατα την είσοδό τους σε αυτές,ας μείνουν δεξιά.Τι πιο απλό;

Επίσης, κακώς δέν διεκδικείς το δικαίωμά σου να κινηθείς ανεμπόδιστα στην σκάλα,πολύ περισσότερο δέ όταν πρόκειται να το κάνεις ευγενικά.Παρένθεση και για να μήν παρεξηγηθώ,δέν σε κατηγορώ για κάτι / δέν σε καθιστώ υπεύθυνο για κάτι: Ένας λόγος που οι σκάλες είναι μπλοκαρισμένες,είναι γιατί κόσμος δίνει "τόπο στην οργή" ή ντρέπεται να μιλήσει.Κομμάτια να γίνει όταν μιλάμε για έναν υπερήλικα,που δέν μπορεί εκ των πραγμάτων να συμβαδίσει τις εξελίξεις.

Τον περασμένο Ιούνιο κατέβηκα Σύνταγμα και ήθελα να βγώ στην πλατεία asap.Οι σκάλες ήταν πηγμένες,οπότε κλασικά "συγνώμη,να περάσω,ευχαριστώ".Ε κάποια στιγμή έπεσα στην χαζογκόμενα που καθόταν ακριβώς στην μέση της σκάλας,απλωμένο το αριστερό χέρι στην κορδέλα (λές και ήταν διόδια) η φιλενάδα της στα δεξιά και είχαν κενά ένα σκαλοπάτι πάνω και ένα κάτω.Την ενόχλησα (ευγενικά) 5 φορές,πρίν γυρίσει να να μου ζητήσει τον λόγο γιατί 10 σκαλιά πιο πάνω ...υπήρχε πάλι κόσμος!Την ενόχλησε ακόμα πιο πολύ το γεγονός όταν απάντησα "Ωραία...και;", δείχνοντας οτι δέν έχει πρόθεση να με αφήσει να περάσω μόνο και μόνο για το γαμώτο. Κάπου εκεί αποκτηνώθηκα,την εκτόξευσα στην δεξιά κορδέλα και συνέχισα τις λιγοστές,πλέον,σκάλες που είχαν μείνει.

Θα μου πείς τι κέρδισα,εκτός απο 5 δευτερόλεπτα,μερικά κοσμητικά επίθετα και την πιθανότητα να φάω μήνυση;Την αξιοπρέπειά μου.Το γεγονός οτι κάποιος ηλίθιος θέλησε να μου επιβληθεί και εγώ αντιστάθηκα.

Στο χέρι μας είναι να αλλάξουμε νοοτροπία και θέλει προσπάθεια εξίσου και απο τις δύο μεριές,για μικρά και ασήμαντα όπως αυτό,άλλα και πιο σοβαρά καθημερινά προβλήματα.

Εκτός και άν γουστάρετε και να σας κάνουν ντού πρίν αποβιβαστείτε απο τον συρμό (άλλο μανίκι αυτό)...οπότε πάσο.

Καλό είναι να προσπαθείς να βρίσκεις τη χρυσή τομή ώστε να μη χάνεις το δίκιο απ' τη μία και να μη σε πιάνουν και πάντα μαλάκα. Προσωπικά ας πουμε μια που το ανέφερες αν και με ενοχλεί να μπουκάρουν έτσι χωρίς να έχω βγει πρώτα δε θα έκανα ποτέ κάτι βίαιο ( γιατί τα έχω ακούσει κι αυτά ).

 

Τώρα το ποιος καταπατά ποιο δικαίωμα και ποιανού είναι και κάπως φλου και πάει συνήθως both ways.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ηλεκτρικός σε μερικά (όχι όλα) τα βαγόνια έχει και μπαρα να πιάνεσαι σε σχήμα ανάποδου 'υ' μπροστά ακριβώς στην θύρα δημιουργώντας εικονικώς μία είσοδο και μία εξοδο ας πούμε. πόσο με εκνευρίζει όταν μερικές και μερικοί κάθονται με τη βρωμοκ...λ...ρα  τους αντί να πιαστούν σαν άνθρωποι με τα χέρια. Επίσης με εκνευρίζουν τα ζώα που δεν περιμένουν πρώτα να αποβιβαστεί ό κόσμος από το συρμό αλλά κάνουν «γιούρια» με τη μία μέσα. οι τσάτσοι σε λεωφορεία και άλλα μέσα μεταφοράς που από την άλλη άκρη του βαγονιού- λεωφορείου λένε με δυνατή στεντάρια φωνή. ελατε «ελάτε κύρία/κύριε να κάθίσετε εδω γιατί καθεται ένας πιτσιρικάς και δεν έχει ανάγκη». Νομίζω  όλοι μας έχουμε τη νοημοσύνη να σηκωθούμε για να κάθήσουν οι πραγματικώς ανήμποροι και έγγυες. δε χρειαστήκαμε άλλους να το πουν.

επίσης στο κολυμβητήριο. μερικοί κάφροι θέλουν να κλείνουν ρεζερβέ τα αποδυτήρια που αλλάζεις ρούχα. όχι τα κοινόχρηστα ανοικτά αποδυτήρια. αυτά που έχουν πόρτα για να αλλάζεις. αφήνουν τα βρωμερά τους σώβρακα να κρέμονται από την κρεμάστρα, τα παπούτσια πάνω στον πάγκο που κάθεται κανείς , μερικά ζώα το πάνε ακόμα πιο μακριά κλείνοντας και την πόρτα. πάνε να κάνουν το μπανάκι τους και μετά σαν κύριοι-κυρίες πανε στο ιδιωτικό τους αποδυτήριο και αλλάζουν με την ησυχά τους ενώ αλλοι συνωστίζονται περιμένοντας το μαχαραγια - μαχαρανη να βγεί. και αντιδρούν κιόλας όταν τους κάνεις παρατήρηση για τα ρούχα τους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες στο μετρό το πρωί ήταν πήχτρα και ήμουνα ζουληγμένος στην πόρτα αλλά δεν μπορούσα να περιμένω το επόμενο γιατί θα αργούσα στη δουλειά. Σταματάει λοιπόν στην επόμενη σταση και ξαφνικά νιώθω τον κώλο της απο πίσω μου να με σμπρώχνει έξω απο το βαγόνι. Με το που πάνε να κλείσουν οι πόρτες τη σμπρώχνω πάλι μέσα. Μου έκανε παρατήρηση αλλά της είπα και γώ "μήπως να κρεμαστώ απ'έξω για να βολευτείς;"

Το βούλωσε μετά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..

 

7) Οσοι εχουν παει 12 χρονια σχολειο και δεν ξερουν βασικα πραγματα, οπως το να γραφουν και να μιλανε σωστα Ελληνικα ...

 

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A4%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισώ 2 πράγματα:

 

1) Αυτούς που δεν σέβονται αγίους και τα πιστεύω του καθενός και που αποκαλούν τους υπολοίπους πρόβατα. Όπως, επίσης, το ότι οι ίδιοι το παίζουν ξερόλες.

 

2) Αυτούς που θα με σνομπάρουν για αύτό και θα προσπαθήσουν να μου την πουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Σύνταγμα και πέριξ να μην υπαρχει ούτε ένας κάδος απορριμμάτων, ή θα υπερχειλίζει από σκουπίδια. Αναγκαζεσαι ετσι να πετάξεις τα σκουπίδια σου στον δρόμο ή στην σακούλα που θα έχει βγάλει κάποιο καφέ για να την πάρει το απορυματοφορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...