Προς το περιεχόμενο

Τι σας εκνευρίζει περισσότερο;


paredwse

Τι σας εκνευρίζει περισσότερο;  

645 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Τι σας εκνευρίζει περισσότερο;

    • Να χτυπήσει το κινητό - σταθερό - κουδούνι την πιο κρίσιμη ώρα του έργου - αγώνα - σειράς
    • Όταν ακούω αυτούς που δεν έχουν πάει στρατό , να μιλάνε γι'αυτόν
    • Να θέλω ν'αλλάξω κανάλι και να μη βρίσκω το κοντρόλ
    • Ο διπλανός που θα με φλομώσει στον καπνό του τσιγάρου ή του πούρου
    • Οι ενοχλητικοί στο σινεμά
    • Η ''γαϊδουριά'' κάποιων οδηγών
    • Οι Ολυμπιακοί
    • Οι βάζελοι
    • Οι δύο αποπάνω (ζήτω ο Κεραυνός!)
    • Άλλο (διευκρινήστε)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με εκνευρίζει όταν γριές απαιτούν με άσχημο τρόπο να τους παραχωρήσω θέση σε λεωφορείο/τράπεζα/σουπερμαρκετ.

Με εκνευρίζει ο τρόπος που συμπεριφέρονται και ντύνονται τα 12χρονα-15χρονα. Μου έρχεται να τα πνίξω :devil:

Με εκνευρίζουν τα selfie sticks. Αν μπορούσα θα τα έσπαζα και θα τους τα έχωνα με το αιχμηρό σημείο :ph34r:

Με εκνευρίζει η τσιγκουνιά, ειδικά από άτομα που έχουν οικονομική δυνατότητα.

Με εκνευρίζει η ζέστη. Είμαι σαν ζόμπι, ιδρώνω, κολλάω και δεν αντέχω.

Με εκνευρίζει η ακαταστασία και η έλλειψη σωστής οργάνωσης και διαρρύθμισης ενός χώρου.

Με εκνευρίζουν οι άνθρωποι που πατάνε ξυπόλυτοι και μετά ανεβαίνουν σε καναπέδες/κρεβάτια.

Με εκνευρίζουν οι χίπηδες και οι τζιβάτοι.

Με εκνευρίζει όταν βλέπω να φτύνουν στο δρόμο. Σιχαίνομαι τη ζωή μου ειδικά όταν τους ακούω κιόλας.

Με εκνευρίζει όταν βλέπω άτομα να μην τιμούν το ΑΠΛΕΤΟ πεζοδρόμιο αλλα να περπατάνε στην άκρη του δρόμου.

Με εκνευρίζει όταν συμβαίνει το αποπάνω και έχουν παιδιά από την έξω μεριά.

Με εκνευρίζει όταν άτομα τρώνε με ανοιχτό το στόμα. Και κάνουν θορύβους. Θέλω να τους μπήξω το πιρούνι στο μάτι. Ή το μαχαίρι.

 

Με εκνευρίζει που με εκνευρίζουν αυτά και άλλα περισσότερα :-D

 

Α, ξέχασα να προσθέσω δύο σημαντικά πράγματα.

 

Με εκνευρίζει η σημερινή έννοια του φεμινισμού, γιατί δεν είναι φεμινισμός στυλ δεκαετίας 50-60, αλλά κάτι σαν feminazi. Δεν ζητάνε ισότητα, ζητάνε παραπάνω -άστοχα- δικαιώματα από αυτά που ήδη έχουν. Και ο τρόπος που τα ζητάνε... Headshot!

 

Με εκνευρίζει που είναι της μόδας είναι η ωραιοποίηση του πάχους. Δυστυχώς, δεν είναι καθόλου ωραίο. Όχι τόσο για το αισθητικό θέαμα, αλλά περισσότερο που περνάνε μηνύματα στα παιδιά του στυλ "Τι κι αν είσαι χοντρός, φτάνει να είσαι καλά με τον εαυτό σου", ΑΣΧΕΤΑ αν δεν του λένε για τα οργανικά προβλήματα που φέρνει το πάχος. Δεν με νοιάζει αν είσαι χοντρός, αρκεί να μην γυρίσεις να μου πεις πως "σου αρέσει το σώμα σου και νιώθεις μια χαρά", γιατί δεν νιώθεις και θα είσαι υποκριτής. Επίσης, μην ξεσπάς και μην βρίζεις πιο αδύνατα άτομα από σένα. Αν θες, γίνε σαν κι αυτούς, σίγουρα μπορείς.

 

Κάτι τελευταίο. Δεν μπορώ να βλέπω γυναίκες με τόνους κυτταρίτιδας με στρινγκ/μπραζίλιαν στην παραλία :fear:

 

Aν υπάρχει κάτι που δεν σε εκνευρίζει θα ήθελα να το μοιραστείς μαζί μας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όντως σας εκνευρίζουν όλα αυτά; Και νόμιζα οτι εγω είμαι νευρικός, που κυνηγάω με την μεγάλη σκάλα τον πούστη που μου αναβόσβησε τα φώτα. Βέβαια και αυτό το έχω κόψει, τώρα τελευταία. Κυκλοφορούν ψυχοπαθής.  :devil:

Iris δίνεις ρέστα.

 

Παιδιά πρέπει να το φιλοσοφίσουμε λιγάκι. Εγω εδω και δύο μήνες ξεκίνησα κάποια κλασσικά βιβλία φιλοσοφίας και ήδη έχουν επιδράσει κάπως. Αν και είμαι ακόμα σε νηπιακό στάδιο.

 

Εμένα πάντως αυτο που με εκνευρίζει σε τεράστιο βαθμό είναι τα ελιτίστικα σχόλια, ανεξαρτήτως θεματολογίας. Τράβα ξυρίσου ρε μο.νί που εσύ ξέρεις μόνο τι πάει να πει μουσική. (πωπωπ τρελαίνομαι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, ξέχασα να προσθέσω δύο σημαντικά πράγματα.

 

Με εκνευρίζει η σημερινή έννοια του φεμινισμού, γιατί δεν είναι φεμινισμός στυλ δεκαετίας 50-60, αλλά κάτι σαν feminazi. Δεν ζητάνε ισότητα, ζητάνε παραπάνω -άστοχα- δικαιώματα από αυτά που ήδη έχουν. Και ο τρόπος που τα ζητάνε... Headshot!

 

Με εκνευρίζει που είναι της μόδας είναι η ωραιοποίηση του πάχους. Δυστυχώς, δεν είναι καθόλου ωραίο. Όχι τόσο για το αισθητικό θέαμα, αλλά περισσότερο που περνάνε μηνύματα στα παιδιά του στυλ "Τι κι αν είσαι χοντρός, φτάνει να είσαι καλά με τον εαυτό σου", ΑΣΧΕΤΑ αν δεν του λένε για τα οργανικά προβλήματα που φέρνει το πάχος. Δεν με νοιάζει αν είσαι χοντρός, αρκεί να μην γυρίσεις να μου πεις πως "σου αρέσει το σώμα σου και νιώθεις μια χαρά", γιατί δεν νιώθεις και θα είσαι υποκριτής. Επίσης, μην ξεσπάς και μην βρίζεις πιο αδύνατα άτομα από σένα. Αν θες, γίνε σαν κι αυτούς, σίγουρα μπορείς.

 

Κάτι τελευταίο. Δεν μπορώ να βλέπω γυναίκες με τόνους κυτταρίτιδας με στρινγκ/μπραζίλιαν στην παραλία :fear:

 

- "Αγάπησε το σώμα σου όπως είναι"

- "Χάσε 10 κιλά σε 30 ημέρες"

 

Και τα δύο σε ένα γυναικείο περιοδικό.

Βγάλε άκρη μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα με εκνευριζει οταν γραφω, πχ. εδω στο φορουμ, να ειναι ο κερσορας πανω στη γραμμη και να σε εμποδιζε.. Ειδικα οταν διορθωνεις ειναι πολυ εκνευριστικο. Και οταν κανεις 4 λαθη σε μια λεξη επισης.

Αλλος με παρομοιο θεμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με εκνευρίζουν αυτοί που:

 

 

1)Κάνουν μπάνιο αφού ήδη βρωμάνε,πχ 1-2 φορές τον μήνα.

 

2)Βαριούνται να κάνουν απλά πράγματα-κινήσεις.

 

3)Επιδιώκουν μόνο να παίρνουν και όχι να δίνουν.

 

4)Δεν σέβονται τον άλλον.

 

5)Είναι υποκριτές και ψεύτες.

 

6)Δεν παραδέχονται με τίποτα ότι έκαναν λάθος η ότι έχουν άδικο,δηλαδή οι ισχυρογνώμονες.

 

6)Περηφανεύονται για τον εαυτό τους σε υπερβολικό βαθμό.

 

7)Δεν ξέρουν να τρώνε και κάνουν σπαστικούς θορύβους.

 

8)Πίνουν νερό από το μπουκάλι αντί να βάλουν σε ποτηρι.Από το οποίο πίνουν και άλλοι.

 

9)Ως οδηγοί δεν σέβονται τον πεζό και παρκάρουν όπου βρούν.

 

10)Γράφουν greeklish,κεφαλαία η ανοίγουν θέματα με τίτλο SOS!!! η ΒΟΗΘΕΙΑ!!! για κατι που δεν είναι σημαντικό και θέλουν με τους 2 τελευταίους τρόπους να τραβήξουν την προσοχή.

 

11)Δεν καθαρίζουν και δεν τακτοποιούν τον χώρο στον οποίο ζουν.

 

12)Είναι λαίμαργοι στο φαγητό.

 

13)Είναι κουτσομπόληδες

 

14)Είναι ρουφιάνοι στις δουλειές.

 

15)Χτυπούν,σκοτώνουν,βασανίζουν η δηλητηριάζουν ζώα.

 

16)Κακοποιούν ψυχολογικά η σωματικά κάποιον άλλον.

 

17)Που κάνουν φασαρία χωρίς λόγο.κορνάρισμα,φωνές,τσιριχτά.

 

18)Δεν βγάζουν ποτέ η σπάνια τον σκύλο τους βόλτα η τον έχουν παρατημένο σε αυλή η ταράτσα.Η που κάνουν και τα 2.

 

19)Προσποιούνται ότι δεν κατάλαβαν η ότι δεν άκουσαν και δεν απαντούν.

 

20)Που αργούν και δεν έρχονται στο μέρος που έχουν κανονίσει στην ώρα τους.

 

Επίσης με εκνευρίζει η γα@@@@νη η ζεστη!!!

 

ΥΓ:Ισως θυμηθώ και άλλα... :-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑntiCambeR 21- Iris 15 

 

Σαφές προβάδισμα του Αntica αλλά επειδή μιλάμε για Ιris δεν θα απέκλεια να εκνευριστεί πολύ και να κάνει την ανατροπή.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα με εννευρίζουν αυτοί που το παίζουν μιζέρια.

 

Π.χ. "άστα, δεν είχαμε λεφτά και πήραμε μέχρι και το χαρτζιλίκι του παιδιου", μετά απο 2 ώρες παίρνει τηλέφωνο και ακούς "έλα Μαρία, μπορείς να έρθω σήμερα για πεντικιουρ;"

 

Οι συγγενείς που λένε οτι θα έρθουν την τάδε ωρα και τελικά έρχονται 2 ωρες μετά.

Μας είχαν πει οτι θα έρθουν 7 το απογευμα και τελικά ήρθαν 10 το βράδυ γιατί βλέπανε ένα ταινία στην τηλεόραση......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τον φίλο από πάνω μ' εκνευρίζει αφάνταστα η ελληνική κλαψομουνίαση. Από τους ίδιους ανθρώπους που στήνονται 3 βδομάδες στην ουρά της εφορίας για να δώσουν αυτά που δεν έχουν. Μην τυχόν και τους κατασχέσουν αυτά που δεν έχουν. Αλλιώς τα πράγματα είναι απλά: αν δεν έχεις, δεν έχεις. Δεν αγχώνεσαι με εφορίες, διόδια, ΔΕΚΟ και κοτζαμπάσηδες. Παίρνουν αυτό που έχεις. Δυο φάσκελα. 

Η αραβική κλάψα είναι διπλάσια εκνευριστική ειδικά όταν συνοδεύεται από αμανέδες. 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μηχανόβιοι και γενικά όσοι εντάσσονται σε ομάδες θεωρώντας τους εαυτούς τους "μειονότητα" πατώντας πάνω σε αυτό για να επιβληθούν και να μεμψιμοιρούν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...