Προς το περιεχόμενο

Τι σας εκνευρίζει περισσότερο;


paredwse

Τι σας εκνευρίζει περισσότερο;  

645 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Τι σας εκνευρίζει περισσότερο;

    • Να χτυπήσει το κινητό - σταθερό - κουδούνι την πιο κρίσιμη ώρα του έργου - αγώνα - σειράς
    • Όταν ακούω αυτούς που δεν έχουν πάει στρατό , να μιλάνε γι'αυτόν
    • Να θέλω ν'αλλάξω κανάλι και να μη βρίσκω το κοντρόλ
    • Ο διπλανός που θα με φλομώσει στον καπνό του τσιγάρου ή του πούρου
    • Οι ενοχλητικοί στο σινεμά
    • Η ''γαϊδουριά'' κάποιων οδηγών
    • Οι Ολυμπιακοί
    • Οι βάζελοι
    • Οι δύο αποπάνω (ζήτω ο Κεραυνός!)
    • Άλλο (διευκρινήστε)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

2. Οταν προσπαθεις να καταφερεις κατι με πολυ προσπαθεια, κοπο και χρονο και καποιος επειδη ειναι κωλοφαρδος το καταφερνει χωρις να ιδρωσει το χειλακι του

3. Λες την γνωμη σου οταν σε ρωτανε, λογω κυνικοτητας θεωρουν οτι εισαι κακος και ζηλιαρης και εντελει αποδεικνυεσαι σωστος

ω

 

μεστο μυαλο μου εισαι??

 

επισης τρελενομαι οταν καποιος συστηματικα καθυστερει στα ραντεβου του,και δεν μιλαω για μερικα λεπτα ή για λιγο αναλογικα(με την αποσταση ειτε τα μεταφορικα μεσα που θα αλλαξει) χρονο αλλα για καθυστερηση που δειχνει οτι ειπε "νταξ μωρε κ αν αργησω τι εγινε" ,γενικα ΠΟΛΥ δυσκολα νευριαζω αλλα σε τετοιες περιπτωσεις το θεωρω οτι απλα δεν σεβεται ο αλλος τον χρονο σου και την καλη θεληση σου

περισσοτερο απο τα παραπανω με νευριαζουν οι χαζοι-κουτοπονηροι που ναι μεν θελει να κανεις ολοκληρη αναλυση για να τους εξηγησεις πραγματα που ενας μαθητης δημοτικου θα τα καταλαβαινε κατευθειαν(και μιλαω για κοινης λογικης,οχι πανεπιστημιακα θεματα) αλλα ταυτοχρονα πιστευουν οτι μπορουν να σε ξεγελασουν στα μουτρα σου ισως βασιζονται στο οτι πιθανον να κρατησεις τα προσχηματα και να μην τα ακουσουν... ελα που δεν ομως... :D

 

ps : και οι συστηματικα ψευτες...γιατι δυστυχως δεν υπαρχει το "τελειο" ψεμμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

florian για σενα σχετικα με το 1:00 mark στο video σου

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=AcDfVsQ-qhY http://www.youtube.com/watch?v=AYw7eJYadco

 

 

Ηθελα απαντησεις, και τις ηθελα τωρα. Κοιταξα κατω και ειδα τον τρεμαμενο μαγκακο να σερνεται στα ποδια μου. Του εδωσα μια κλωτσια για να ειμαι σιγουρος πως δεν θα λιποθυμουσε.

"T knc" μου ειπε τρεμαμενος. Δεν μπορουσα να ξεχωρισω την λασπη απο το αιμα που ηταν πανω στην μαπα του. "gt me xtpc r c man" mου ειπε. Εκτος απο τις κλαψες του, ο μονος ηχος στο δρομακι ηταν οι σταγονες της βροχης που σκαγανε σαν πετρες πανω σε εναν καδο λιγο πιο πισω. Εβλεπα κοσμο να περναει εκει που τελειωνε ο δρομος και κοιταγανε με περιεργια το αξιολυπητο θεαμα που ηταν στα ποδια μου.

 

"Να μιλας σαν ανθρωπος οταν απευθηνεσε σε μενα" του φωναξα. Πεταξα το τελειωμενο μου τσιγαρο σε μια λακουβα με νερο, και τσιτσιρισε ελαχιστα πριν βυθιστει μεσα στα βρωμονερα. "Πες μου καθαρμα, πως μπορεις και ψαχνεις στο Google?". "lol sks!" μου ειπε.

 

Τον αρπαξα προς τα μενα απο τον μισοσχισμενο του γιακα. Τραβηχτικε καθως φυσιξα τον καπνο μου στην μαπα του. Εκανα διαφορους μορφασμους, προσπαθωντας να δω καποιο σημαδι νοημοσυνης στο χαζο του βλεμμα. "Αυτη ειναι η τελευταια σου ευκαιρια μαγκακο, πρεπει να μαθω πως γινεται να ψαχνεις πραγματα στο google χωρις να χρησιμοποιεις κανονικες λεξεις. Ξερνα τα ολα!"

 

"lol eisai gay" μου ειπε. Αφησα τον γιακα του και τον εσπρωξα να πεσει στα λασπονερα. Δεν θα εβγαζα ακρη μαζι του. Αρχισα να περπαταω γρηγορα προς την εξοδο αυτου του βρωμικου δρομου, δεν ειχα καμια νεα πληροφορια, και ενιωθα περισοτερο μισος για τους χρηστες του internet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα άξεστα γερόντια!

 

Πριν ένα μήνα στο δρόμο ένας κόντεψε να με σκοτώσει,ευτυχώς που έχω καλά αντανακλαστικά...

Χθες πάρκαρα στη μαρίνα της Καλαμαριάς και με το που κατεβαίνω μου λέει ένας "νεαρέ δικό σου είναι το μέρος;"!Ωραίος τρόπος!

Σήμερα ένας κωλόγερος περπατούσε στη μέση του δρόμου,κάνω ελιγμό να τον αποφύγω και τον βλέπω απ'το καθρεφτάκι να μου σηκώνει τα χέρια...αυτός δε τη γλύτωσε και τ'άκουσε το μπινελίκι του!

 

Δε μπορώ να καταλάβω,είναι τόσο μεγάλα γομάρια ή απλά επειδή με τη σύνταξη δεν τα βγάζουν πέρα κάνουν μαλακίες μπας και τους πλακώσει στα σούτια κανένας θερμόαιμος και τους πληρώνει στα δικαστήρια;!

Γιατί που θα πάει,μια-δυο-τρεις θα μου γυρίσει κι εμένα το μυαλό καμιά μέρα και δε θα λογαριάσω ούτε τα χρόνια του ούτε την κατάστασή του!

 

Πραγματικά δε μπορώ να βλέπω ανθρώπους 60+ χρονών να ξεφτιλίζονται έτσι,αντί να κρατάνε τα μπόσικα!Και πολλές φορές μαλώνω και τον δικό μου "γέρο" όταν τον βλέπω να συμπεριφέρεται ανάρμοστα,ακριβώς επειδή αν δεν ήταν πατέρας μου θα τ'άκουγε όπως οι προαναφερθέντες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου την σπάει απίστευτα αυτή η συμπεριφορά που ούτε στην Τουρκία δεν την συναντάς - που λέει ο λόγος - , το να οδηγάς σε έναν δρόμο συνοικιακό ( όχι στην Μπότσαρη ή την Νίκης πχ ) και ενώ το πεζοδρόμιο είναι άδειο , ο-λ-ο-ι μα ό-λ-ο-ι θα περπατάνε οχι σε αυτό , αλλα στην μεριά του δρόμου με αποτέλεσμα να αναγκάζομαι να σταματάω για να ανεβούν στο πεζοδρόμιο , στην χειρότερη μεχρι να φτάσουν στην διασταύρωησ . Και οταν τους λεω να ανεβαίνουν , να απαντάνε οτι είναι δημόσιος χώρος .

 

Πέραν του να λυπάσαι αυτούς τους ανθρώπιυς , τί άλλο να μπορεί να κάνει κανείς ?

 

:cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου την σπάει απίστευτα αυτή η συμπεριφορά που ούτε στην Τουρκία δεν την συναντάς - που λέει ο λόγος - , το να οδηγάς σε έναν δρόμο συνοικιακό ( όχι στην Μπότσαρη ή την Νίκης πχ ) και ενώ το πεζοδρόμιο είναι άδειο , ο-λ-ο-ι μα ό-λ-ο-ι θα περπατάνε οχι σε αυτό , αλλα στην μεριά του δρόμου με αποτέλεσμα να αναγκάζομαι να σταματάω για να ανεβούν στο πεζοδρόμιο , στην χειρότερη μεχρι να φτάσουν στην διασταύρωησ . Και οταν τους λεω να ανεβαίνουν , να απαντάνε οτι είναι δημόσιος χώρος .

 

Πέραν του να λυπάσαι αυτούς τους ανθρώπιυς , τί άλλο να μπορεί να κάνει κανείς ?

 

:cry:

Εγω παω σιγα σιγα απο πισω τους και αμα δεν καταλαβαινουν τραβαω δυο τρεις ξερογκαζιες.Χεζονται πανω τους.Μεχρι στιγμης εχω επιτυχια 100 τα 100 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές φορές τα πεζοδρόμια είναι γεμάτα σπασμένες πλάκες, λακούβες :shifty: , παρκαρισμένα μηχανάκια, σκουπίδια, μπάζα κλπ κλπ.

Πολλές φορές γίνονται ατυχήματα, ειδικά με ηλικιωμένα άτομα.

Δυστυχώς στην Ελλάδα, το να περπατάς στον δρόμο, έχει μια λογική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάω για την περιοχή που μένω (Δήμος Αθηναίων, τρομάρα μας), όπου σχεδόν όλα τα πεζοδρόμια δεν είναι σε καλή κατάσταση. Καταλαβαίνω βέβαια πως, για τους οδηγούς, είναι πρόβλημα το να περπατά κόσμος στον δρόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διόρθωση:

 

Ελάχιστες φορές τα πεζοδρόμια είναι σε καλή κατάσταση.

Πολλές φορές γίνονται ατυχήματα, ειδικά με ηλικιωμένα άτομα.

Δυστυχώς στην Ελλάδα, το να περπατάς στον δρόμο, δεν έχει καμία απολύτως λογική.

 

Μα τίποτα δεν έμαθες δίπλα μου πια?? loooooool

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...