Προς το περιεχόμενο

Τι σας εκνευρίζει περισσότερο;


paredwse

Τι σας εκνευρίζει περισσότερο;  

645 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Τι σας εκνευρίζει περισσότερο;

    • Να χτυπήσει το κινητό - σταθερό - κουδούνι την πιο κρίσιμη ώρα του έργου - αγώνα - σειράς
    • Όταν ακούω αυτούς που δεν έχουν πάει στρατό , να μιλάνε γι'αυτόν
    • Να θέλω ν'αλλάξω κανάλι και να μη βρίσκω το κοντρόλ
    • Ο διπλανός που θα με φλομώσει στον καπνό του τσιγάρου ή του πούρου
    • Οι ενοχλητικοί στο σινεμά
    • Η ''γαϊδουριά'' κάποιων οδηγών
    • Οι Ολυμπιακοί
    • Οι βάζελοι
    • Οι δύο αποπάνω (ζήτω ο Κεραυνός!)
    • Άλλο (διευκρινήστε)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισης με ενοχλει που ολοι ξαφνικα προσπαθουν να το παιξουν ειρωνες. Η ειρωνια εχει λεπτες ισορροπιες, δεν το εχουν ολοι. Πχ το αυτο που εβαλες πανω. Και βεβαια μπορει να ποναει καποιον αν πεθανει ανθρωπος στα χερια του. Που ειναι το αστειο σε ολο αυτο; Τραγικο ειναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και η ερμηνευτική ικανότητα έχει λεπτές ισορροπίες.

Ακριβως και για αυτο η ειρωνεια δεν ειναι για ολους. Το καταλαβαινω οτι καποιοι ζηλευουν οταν βλεπουν αλλους να το κανουν. Καλα καποιοι ζηλευουν γενικα με ο,τι δουν , εχει καταντησει τραγικο. Αλλα δεν μπορω να βλεπω κακη ειρωνεια με χαλαει. Απιστευτα ομως το να ,ην καταλαβαινει ο αλλος τι λεει και να πεταει κατι ξεκαρφωτο για να φανει ακριβως ειρωνικος και να το παιξει καπως. Αφου δεν καταλαβαινεις και εσυ τι λες. Τι μας πουλαας υφος; Ηλιθιοι ειμαστε και δεν θα το καταλαβουμε; Η μηπως θεωρεις τον εαυτο σου πιο εξυπνο απο ολους; Ε δεν εισαι και καθολου..τα νευρα μου, τα χαπια μου ..

 

δεν μπορω νοσους το παιζουν ειρωνικοι χωρις να εχουν κατι να πουν ετσι για το υφακι ,, μου την σπαει..

 

τυχαία η λεζάντα σάγια . Περισσότερο το προσωπο και τον σαρκασμό ήθελα να πασσάρω :mrgreen:

Δεν φανηκε οτι το κατ5αλαβα; Μην πασαρεις ξανα σαρκασμο μονο για να το πασαρεις; Μου σπας τα νευρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι κι αλλιώς η ειρωνεία είναι κακή εξ' ορισμού.

Καμια σχεση , η ειρωνεια ειναι τροπος κριτικης πραγματων συνηθως ειναι κατι εξυπνο.. μου αρεσει πολυ η ειρωνεια αλλα να γινεται σωστα . Πχ η Τζεην οστεν σε ολα τα βιβλια της ειναι φισκα στην ειρωνεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως και για αυτο η ειρωνεια δεν ειναι για ολους. Το καταλαβαινω οτι καποιοι ζηλευουν οταν βλεπουν αλλους να το κανουν. Καλα καποιοι ζηλευουν γενικα με ο,τι δουν , εχει καταντησει τραγικο. Αλλα δεν μπορω να βλεπω κακη ειρωνεια με χαλαει. Απιστευτα ομως το να ,ην καταλαβαινει ο αλλος τι λεει και να πεταει κατι ξεκαρφωτο για να φανει ακριβως ειρωνικος και να το παιξει καπως. Αφου δεν καταλαβαινεις και εσυ τι λες. Τι μας πουλαας υφος; Ηλιθιοι ειμαστε και δεν θα το καταλαβουμε; Η μηπως θεωρεις τον εαυτο σου πιο εξυπνο απο ολους; Ε δεν εισαι και καθολου..τα νευρα μου, τα χαπια μου ..

 

δεν μπορω νοσους το παιζουν ειρωνικοι χωρις να εχουν κατι να πουν ετσι για το υφακι ,, μου την σπαει..

 

 

Δεν φανηκε οτι το κατ5αλαβα; Μην πασαρεις ξανα σαρκασμο μονο για να το πασαρεις; Μου σπας τα νευρα..

 

καθόλου διότι κόλησσες στην ΥΠΟλεζάντα , τουλαχιστον ετσι το εξελαβα

 

θα σου περάσει

 

:P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης με ενοχλουν οι εικονες στο κειμενο. Κανουμε μια συζητηση και ο αλλος ξαφνικα σου πεταει μια εικονα. Το ξερω οτι μια εικονα ισουται με χιλιες λεξεις αλλα υποτιθεται εδω συζηταμε . Πες την γνω,η σου.. τι μου δεθιχνεις εικονες; Χαζο εισαι και δεν μπορεις να μιλησεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμια σχεση , η ειρωνεια ειναι τροπος κριτικης πραγματων συνηθως ειναι κατι εξυπνο.. μου αρεσει πολυ η ειρωνεια αλλα να γινεται σωστα . Πχ η Τζεην οστεν σε ολα τα βιβλια της ειναι φισκα στην ειρωνεια..

 

Δε σημαίνει πως επειδή κάτι είναι κακό αυτομάτως δεν είναι κι έξυπνο. Πχ οι villains σε όλα τα comics.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθόλου διότι κόλησσες στην ΥΠΟλεζάντα , τουλαχιστον ετσι το εξελαβα

 

θα σου περάσει

 

:P :P :P

Μπα ετσι με εβγαλε το εργοστασιο και επιστροφες δεν δεχεται..

 

Δε σημαίνει πως επειδή κάτι είναι κακό αυτομάτως δεν είναι κι έξυπνο. Πχ οι villains σε όλα τα comics.

Κακο με την εννοια του αποτυχημενο , οχι του σατανικου. Δεν μπα να εισαι και ο διαολος μεταμορφωμενος; Τι με νοιαζει; Ο παπας ειμαι; Σου λεω η κακη -αποτυχημενη ειρωνεια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από μικρός διαβάζω εικονογραφημένα. Can't help it.

Το να διαβαζεις εικονογραφημενα το καταλαβα. Απλα κανουμε μια συζητηση. Δεν ειναι ευγενικο να μου πεταξεις μια εικονα με μια αρκουδα. Παραδειγμα. Δειχνει οτι δεν σεβεσαι τον συνομιλητη. Ε και μετα θα σου βαλω και εγω μια εικονα με ενα ελαφι , εσυ μια εικονα με εναν ελεφαντα και θα γινει ζωολογικος κηπος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...