Προς το περιεχόμενο

Πολεμικές Τέχνες


NINJA_MOUSE

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 εχω στο καθε μάτι αν θυμάμαι καλα οταν ειχα παει τελευταία φορά , εντάξει δεν ειναι οτι δεν βλέπω καθόλου χωρις τα γυαλιά αλλα βλέπω θαμπά οσο ποιο μακριά ειναι , παντως άνετα δεν πολυ αισθάνομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 853
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

οπως ειπε και ο αλλος πιο πανω ετσι και φας μπουνια στο προσωπο θα γινουν τα γυαλια φακοι επαφης. ακομα και οργανικοι φακοι να ειναι θα στραβωσει ο σκελετος, οσο τσουφιες και να ειναι οι μπουνιες καποια στιγμη θα τεζαρουν τα γυαλια. σκεψου τα λεφτα για να αγορασεις καινουργια γυαλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ , οποτε κατάλαβα η φακοί επαφής η πακέτο :P

 

ναι εκτος αν εχεις την υπερτατη τυχη να φας δαχτυλο μεσα στο ματι. εκει θα ψαχνεις τον φακο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 εχω στο καθε μάτι αν θυμάμαι καλα οταν ειχα παει τελευταία φορά , εντάξει δεν ειναι οτι δεν βλέπω καθόλου χωρις τα γυαλιά αλλα βλέπω θαμπά οσο ποιο μακριά ειναι , παντως άνετα δεν πολυ αισθάνομαι

 

Με τους φακούς επαφής το χειρότερο που μπορεί να σου συμβεί είναι να σου βγει ο φακός από το μάτι πράγμα για το οποίο η πιθανότητα είναι 1 στις 100.000 εάν τον βάζεις σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα ειναι οτι δεν το εχω πολυ με τους φακούς επαφής και παλιότερα που ειχα δοκιμάσει ηταν λιγο μανούρα στο βάλε βγάλε και βαρέθηκα :P . τεσπα θα δω ευχαριστώ πάντως παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα ειναι οτι δεν το εχω πολυ με τους φακούς επαφής και παλιότερα που ειχα δοκιμάσει ηταν λιγο μανούρα στο βάλε βγάλε και βαρέθηκα :P . τεσπα θα δω ευχαριστώ πάντως παιδιά.

 

ειναι θεμα εξασκησης καθαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω κατι για οσους ξέρουν γιατι οσο και να εχω ψάξει δεν εχω βρει ξεκάθαρη απάντηση.

 

Σκέφτομαι να ξεκινήσω μαζι με εναν φίλο kickboxing (δεν εχω προηγούμενη εμπειρία με πολεμικές / μαχητικές τέχνες κτλπ) , για να βελτιώση την φυσική μου κατάσταση και γενικότερα για άθληση να ξεσαπισω λιγο , το θέμα ειναι οτι φοράω γυαλιά (μυωπία) οποτε σε αυτην την περίπτωση τι γίνεται ? εκτος των φακών επαφής που δεν τους μπορώ (αλλα και οι φακοί δεν ξέρω αν τους χρησιμοποιούν στις πολεμικές / μαχητικές τέχνες).

 

Οποιος εχει προηγούμενη εμπειρία / ξέρει η τυχάινει να φοράει και γυαλιά ας πει τι ισχύει η τι θα μπορούσα να κανω

 

Ευχαριστώ :)

και δε βρισκεις κανα αλλο σπορ να να ξεσαπισεις ??

οχι τιποτε αλλο , αλλα αν ειναι μεγαλη η μυωπια δε θα βλεπεις απο που σου ρχοντε   :-D  :-) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα ειναι οτι δεν το εχω πολυ με τους φακούς επαφής και παλιότερα που ειχα δοκιμάσει ηταν λιγο μανούρα στο βάλε βγάλε και βαρέθηκα :P . τεσπα θα δω ευχαριστώ πάντως παιδιά.

 

Αμα βλεπεις καλα στα 5 μετρα χωρις φακους, τοτε μην τους βαλεις καν. Σε καθε επαφη γαντιου (ειτε δικου σου, ειτε του αντιπαλου) στο προσωπο σου, θα βγαινουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

<p>Πήγαινα tae kwon do από τα 8 μέχρι τα 12. Καλή εμπειρία, πιο πολύ σου μαθαίνει άμυνα παρά επίθεση, πειθαρχία και όλα τα σχετικά. Σκοπεύω να ξεκινήσω πάλι πολεμικές τέχνες αλλά θα πάω σε κάτι πιο επιθετικό. Krav maga :P</p>

Επεξ/σία από Iris_89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα βλεπεις καλα στα 5 μετρα χωρις φακους, τοτε μην τους βαλεις καν. Σε καθε επαφη γαντιου (ειτε δικου σου, ειτε του αντιπαλου) στο προσωπο σου, θα βγαινουν.

 

Πολύ δύσκολο. Εκτός αν τους βάζεις ανάποδα ή ο φακός είναι ξεραμένος. Ο φακός κολλάει τόσο πολύ στο μάτι που πρέπει η μπουνιά να είναι πολύ ισχυρή ή να τριφτεί επάνω για να βγει ο φακός. Ο μόνος κίνδυνος είναι ο ιδρώτας που θα πέφτει μέσα στα μάτια και θα εγκλοβίζεται στο κάτω μέρος του φακού, οπότε θέλει να πλένεται ο φακός και το μάτι μετά την προπόνηση. Τώρα αν μιλάμε για φτηνιάρικους ή ημερίσους φακούς δεν ξέρω τι συμβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα βλεπεις καλα στα 5 μετρα χωρις φακους, τοτε μην τους βαλεις καν. Σε καθε επαφη γαντιου (ειτε δικου σου, ειτε του αντιπαλου) στο προσωπο σου, θα βγαινουν.

Μπα, δεν ισχύει αυτό. Κάνω 5-6 χρόνια Kick boxing και ζήτημα είναι να μου έχουν βγεί οι φακοί 2-3 φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Πήγαινα tae kwon do από τα 8 μέχρι τα 12. Καλή εμπειρία, πιο πολύ σου μαθαίνει άμυνα παρά επίθεση, πειθαρχία και όλα τα σχετικά. Σκοπεύω να ξεκινήσω πάλι πολεμικές τέχνες αλλά θα πάω σε κάτι πιο επιθετικό. Krav maga :P</p>

Το Krav Maga δεν είναι πολεμική τέχνη ακριβώς.. :-) Κ δεν είναι και τόσο επιθετικό :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το drcs έχει κανείς επαφή?

Ελληνική βελτιωμένη κόπια krav maga...έχει κοντά στο σπίτι μου, ανάλογα τα φράγκα παίζει να ξεκινήσω με τη νέα χρονιά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...