Προς το περιεχόμενο

MacBook PRO


LordArthas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και πανω που σκεφτομουν για mac laptop ειχα την ατυχια να δω τις τιμες...

http://www.systemgraph.gr/index.php?op=modload&modname=Price_List&action=pricelistview&pageid=623

 

Ακομη προσπαθω να συνελθω απο την ψυχρολουσια.

Και μετα σου λεει οτι τα mac δεν ειναι ακριβα οπως παλια κλπ κλπ

Με αυτες τις τιμες θα παραμενει μαλλον ενα ακριβο πραγμα για λιγους.

Ειπαμε να δωσουμε κατι παραπανω για να παρουμε mac laptop, οχι ομως να μας @@@@ κιολας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 189
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Re seis paides koitaw tis times me educational discount gia to macbook pro tis Amerikhs kai tis Agglias kai vlepw oti sthn amerikh einai kamia 250aria lires fthnotero. Mhpws sto amerikaniko store sthn timh den perilamvanetai o foros ?Sto aggliko store to grafei ksake8ara poia einai h timh xwris kai me foro.

Ksereis kaneis ti paizei?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Αμερική φόρο πληρώνεις με βάσει το State που κατοικείς και όχι απ' όπου αγοράζεις άρα οι τιμές είναι χωρίς φόρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η οθόνη και τα χαρακτηριστικά τους! Τα macbook είναι με 13.3” ενώ τα pro με 15” και 17”. Tα pro έχουν μεγαλύτερη ιπποδύναμη από ότι macbook.

Από όσα έχω ακούσει τα αλλάζουν για καμένα pixel αμέσως χωρίς πολλά πολλά.. χτύπα ξύλο δε μου έχει χρειαστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι απιστευτα ακριβα. Αντι για macbook pro, αγοραζεις μεταχειρισμενο αυτοκινητο!

 

Μπραβο τους, καταφεραν να διατηρησουν τον μυθο(πραγματικοτητα) της ακριβειας.

 

Μετα απορουμε που ο κοσμος εχει γεμισει pc.

Το καλυτερο ολοι το ξερουμε, αλλα αν δεν μπορεις να το αγορασεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με υπερκαλύπτει το ibook. Φυσικά και μου γυάλισε το μαύρο macbook αλλά ουσιαστικά δε μου προσφέρει τίποτα παραπάνω. Όπως έχω ξαναπεί θα κάνω το update με δεύτερη γενιά mac-intel...

το ibook κοντεύει να αντικαταστήσει εντελώς το ποταπό μου pc... μόνο χαμαλοδουλειές κάνω τώρα στο pc...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι απιστευτα ακριβα. Αντι για macbook pro' date=' αγοραζεις μεταχειρισμενο αυτοκινητο!

[/quote']

 

Ειναι γεγονος οτι στην Ελλαδα οι τιμες παραειναι ακριβες, μη δινοντας τη δυνατοτητα στον κοσμο να γνωρισει τα μακ...

 

 

Ta macbook pro pleon nomizw oti einai DISANALOGA akriva

 

Εν μερη εχεις δικιο' date=' αλλα η διαφορα δεν ειναι τοσο αδικαιολογητη, αν λαβουμε υποψη μας 2" παραπανω, καρτα γραφικων, αλουμινιο.

 

 

Εχω να παρατηρησω κατι, που αφορα τους χρηστες μακ ppc. Διαβαζω σε ελληνικα και ξενα forums μια απεχθεια και μια ταση να «μειωθουν» οι καινουριοι υπολογιστες της Apple, εκθειαζοντας τους αντικειμενικα αργους g4. Λεγοντας αντικειμενικα αργους δεν αναφερομαι στο γεγονος αν καλυπτουν τις αναγκες μας, αλλα οτι ειναι εμφανες η ελειψη υπολογιστικης ισχυος αυτων των cpu (μιλω με προσωπικη εμπειρια, αφου ειδα ενα g4 ενος φιλου).

Οι περισσοτεροι ομως, με την πρωτη ευκαιρια αγοραζουν εναν mac-intel (ειδικα με την αφιξη του MacBook). Βρισκω λιγο τη συμπεριφορα υποκριτικη και το μονο που μπορω να πω: οσα δε φτανει η αλεπου...

 

ΔΕ ΘΕΛΩ σε καμια περιπτωση να δημιουργησω FLAME, ουτε η αναφορα εγινε για καποιον συγκεκριμενα. Απλα ηθελα καπου να το γραψω και ο xalia μου εδωσε την αφορμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...