Προς το περιεχόμενο

MacBook PRO


LordArthas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 189
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
LordArthas[/b'], το θέμα δεν είναι το τι σου λέει η Apple αλλά τι υποστηρίζει η Rainbow :/

 

Το γνωριζω :-D

Οταν γυρισω Ελλαδα και πριν αγορασω την 3η εγγυηση Apple, θα ρωτησω αν ισχυει τη Rainbow.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες εκανα το πρωτο μου XviD, μεσω του προγραμματος D-Vision.

Το DVD ηταν διαρκειας 1h 30', single layer, γυρω στα 3,5gb.

 

Το XviD:

Video:

2 pass

Quality: best/slow

Dimensions: 720x528

Bitrate: 1549 kbit/sec

Final size: 1093,81MB

 

Audio:

mp3

128kbps

stereo

 

Συνολικος χρονος για το encoding: 3h 13' με χρηση και των 2 cores (το D-Vision εχει μια option για χρηση ενος ή και των 2 cores). Επισης, η ram ειναι στα 512mb (δε μου εχει φτασει ακομη το 1gb) και το encoding δεν εγινε απο το σκληρο δισκο, αλλα κατευθειαν απο το DVD.

 

Δεν εχω ιδεα αν αυτο ειναι πολυ ή λιγο (1ο μου XviD), απλα αναφερω το χρονο που χρειαστηκε, ετσι ωστε καποιοι που ξερουν να δουν την επιδοση του Dual Core.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εφτασε και η Crucial 1gb. Εν αντιθεση με την Corsair, την οποια πουλησα στο ebay, δουλευει μια χαρα :)

 

Τελος, παρεα στο MacBook μου κανει πλεον απο σημερα και ενα Wireless Apple Keyboard (€54). Το 2ο δηλ, γιατι το πρωτο ηταν ελατωματικο και το εστειλα πισω προχθες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλω να αγοράσω ένα MacBook Pro (αγγλική έκδοση) συμφέρει να το πάρω από rainbow ή από κανένα amazon.com;;

Δεν ξέρω τι ακριβώς παίζει με τα μεταφορικά αλλά απ'ότι βλέπω στο Amazon για κάποιο λόγο το MacBook Pro είναι περίπου 150 Euro φθινότερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως προτίμησα systemgraph...

παρήγγειλα Μεγάλη Πέμπτη και το είχα Πέμπτη του Πάσχα.

απόλυτα ικανοποιημένος από εξυπηρέτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη λετε καλα λογια για την Systemgraph, κι επειδη δεν εχω δει ακομη απο κοντα mac, λετε να πηγαινα να δω απο κοντα κανενα macbook pro?

Θα μου κανουν μια μινι γνωριμια με mac να δω κι εγω απο κοντα αυτα τα υπεροχα μηχανακια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι θα σου κάνουν παρουσιάση απλά πάρε τηλέφωνο πρώτα για να κλείσεις ραντεβού.

Το μαγαζί είναι πολύ κοντά στην στάση Κατεχάκη (μετρό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...