Προς το περιεχόμενο

MacBook PRO


LordArthas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα laptop της Apple είναι κορυφή!

Εγώ περιμένω το 13,3" για να το χτυπήσω!

 

Τα firmware updates που κυκλοφορούν αυτή τη περίοδο είναι για να κάνουν το apple σου να μπορεί να δουλέψει το boot camp για να εγκαταστήσεις και windows.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 189
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Η v1.0 αυτο κανει, η v1.0.1 πιστευω διορθωνει καποια bugs που υπηρχαν στην προηγουμενη...

 

Κι εγω το 13,3" περιμενα, αλλα αφου αργησε τοσο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις εβαλα την 1gb Corsair Value Select.

Την αναγνωρισε το συστημα και φαινεται να δουλευει καλα. Παρατηρησα οτι ανοιγει τα προγραμματα αισθητα πιο γρηγορα. Γενικα ανταποκρινεται καλυτερα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες και σημερα μου ετυχε 3 φορες, ο υπολογιστης να κανει επανεκινηση... Τις πρωτες δυο, οταν με το toast εκανα ενα dvd και σημερα το πρωι, οταν μετα απο 8 ωρες που δουλευε με το movie gate και εφτιαχνε ενα dvd απο divx.

 

Δεν ειναι περιεργες αυτες οι επανεκινησεις; Λετε να φταιει η ram ή κατι αλλο; Εχετε να προτεινετε κατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω που νομιζα οτι τα ασχετα restart ηταν 'προνομιο' μονο των windows!

 

Κανονικα ετσι επρεπε να ειναι :-D Το restart ειναι πολυ περιεργο και γι'αυτο αναρωτιεμαι αν υπαρχει καποιο προβλημα...

 

Το ξαναεβαλα να κανει την ιδια διαδικασια και βλεπουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανε παλι restart στο ιδιο σημειο!

Δοκιμασα να συμπιεσω και ενα dvd με το dvdremaster και παλι εκανε restart.

 

Δοκιμαζω παλι το Apple Hardware Test και αν δε βρει προβλημα, θα βγαλω την καινουρια ram...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε ρε ελιτιστές μακιντοσάκηδες. Just kidding.

 

Νομίζω ότι όλοι όσοι έχουν δουλέψει Mac για ένα μεγάλο διάστημα το πρώτο πράγμα που παραδέχονται είναι η γενικώς απροβλημάτιστη λειτουργία τους.

 

Arthas: Μεγειές ρε. Άντε και εις ανώτερα. Νομίζω ότι για την ισχύ του δε θα βρεις καλύτερη αυτονομία σε άλλο μηχανάκι. Επιπλέον -correct me if i'm wrong- αλλά ο Τίγρης πρέπει να φυσάει πάνω του.

 

Τέλος για τις θερμοκρασίες, το γεγονός ότι νιώθεις τη θερμότητα -αν και άβολο και ψυχολογικά επιβαρυντικό- είναι θετικό καθώς το σασί διαχέει τη θερμότητα στο περιβάλλον του και δεν τη φυλακίζει. Και το τελευταίο στο απεύχομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

One more thing.

 

Όποιος έχει μάκη εδώ μέσα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Πως σας φάνηκαν οι συσκευασίες της Apple; Νομίζω έχουν μια πολύ καλή αισθητική (δεδομένου ότι πρόκειται για χαρτόκουτα που μάλλον θα πεταχτούν) και επιπλέον είναι πολύ καλοφτιαγμένες.

 

Νομίζω θετικό χαρακτηριστικό της Apple είναι η προσοχή τους στη λεπτομέρεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μυστηριο λυθηκε!!! Η Corsair Value Select δεν αρεσει στο Mac. Την εβγαλα και η συμπιεση dvd εγινε κανονικα. Σημερα το βραδυ θα το αφησω να κανει και την 8ωρη μετατροπη απο divx σε dvd και θα ειμαι σιγουρος πλεον οτι ειναι θεμα ram.

 

Το προβλημα τωρα ειναι, τι θα κανω την Corsair...

 

 

θερμοκρασίες βλέπεις???

 

Οχι δε βλεπω θερμοκρασιες... Δεν υπαρχει προγραμμα για τα mac intel.

 

Μεγειές ρε. Άντε και εις ανώτερα. Νομίζω ότι για την ισχύ του δε θα βρεις καλύτερη αυτονομία σε άλλο μηχανάκι. Επιπλέον -correct me if i'm wrong- αλλά ο Τίγρης πρέπει να φυσάει πάνω του.

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ.

Η αυτονομια του για τα δικα μου δεδομενα, ειναι αρκετη. Δε μου χρειαζεται κατι περισσοτερο.

Η αληθεια ειναι οτι φυσουσε με το 1,5gb ram...

 

Τέλος για τις θερμοκρασίες' date=' το γεγονός ότι νιώθεις τη θερμότητα -αν και άβολο και ψυχολογικά επιβαρυντικό- είναι θετικό καθώς το σασί διαχέει τη θερμότητα στο περιβάλλον του και δεν τη φυλακίζει. Και το τελευταίο στο απεύχομαι.[/quote']

 

Συμφωνω απολυτα. Το αλουμινιο κανει καλη δουλεια απο ο,τι φαινεται και πρεπει να σταματησουν να παραπονιουνται οσοι εχουν το MacBook Pro.

 

One more thing.

 

Όποιος έχει μάκη εδώ μέσα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Πως σας φάνηκαν οι συσκευασίες της Apple; Νομίζω έχουν μια πολύ καλή αισθητική (δεδομένου ότι πρόκειται για χαρτόκουτα που μάλλον θα πεταχτούν) και επιπλέον είναι πολύ καλοφτιαγμένες.

 

Νομίζω θετικό χαρακτηριστικό της Apple είναι η προσοχή τους στη λεπτομέρεια.

 

Και εδω υπαρχει ταυτιση αποψεων. Κι εμενα μου αρεσε παρα πολυ το κουτι του και ειναι γεγονος οτι η Apple δινει προσοχη στη λεπτομερεια, ετσι δικαιολογειται και το κοστος.

Να εδινε και λιγο περισσοτερη προσοχη στις ram... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...