Προς το περιεχόμενο

MacBook PRO


LordArthas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 189
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

περσυ που μου ειχε χαλασει ο φορτιστης στο ibook που ειναι αγορασμενο εκτος ελλαδας, πηγα με την αποδειξη στη rainbow και το αλλαξανε! η εγγυηση ειναι διεθνης!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περσυ που μου ειχε χαλασει ο φορτιστης στο ibook που ειναι αγορασμενο εκτος ελλαδας, πηγα με την αποδειξη στη rainbow και το αλλαξανε! η εγγυηση ειναι διεθνης!!

 

Πες μας τετοια καλα νεα :-D

Παντως πριν αγορασω οποιοδηποτε πακετο εγγυησης, ενα τηλ στη Rainbow για info θα το κανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βραδυνη ανανεωση (καλα ρε παιδια, τετοια ωρα λαμβανουν και ανανεωνουν το tracking; )...

 

30 Mar 2006 23:26 Arnhem Hub Consignment Received At Transit Point

30 Mar 2006 23:20 Arnhem Hub Consignment Passed Through Transit Point

30 Mar 2006 13:23 Amsterdam Consignment Received At Transit Point

29 Mar 2006 10:05 Shanghai Shipped From Originating Depot

28 Mar 2006 14:21 Shanghai Consignment Received At Transit Point

 

Επομενη σταση: Ιταλια :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

LordArthas χωρίς παρεξήγηση όπως το κοιτάς συνέχεια μόλις φτάσει το mac σπίτι σου θα μείνεις από καρδιά! Αλλά τι λέω εγώ είμαι χειρότερος! Όταν έφερνα το ibook από το mall στο σπίτι πήγαινα σιγά σιγά με το αμάξι και προσεκτικά να αποφύγω όλες τις λακκούβες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έφερνα το ibook από το mall στο σπίτι πήγαινα σιγά σιγά με το αμάξι και προσεκτικά να αποφύγω όλες τις λακκούβες!

 

:-D

Να και καποιος που καταλαβαινει τον πονο μου!

 

Δε μου φτανουν ολα, αλλα με αυτα που διαβαζω στο νετ ολο και μεγαλωνει η αγωνια μου (διαφορων ειδων προβληματα)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κυριως προβληματα ειναι 2:

 

Reports from MacBook Pro owners could differentiate the different noise problems identified for some machines:

1/ First, not all machines are affected.

2/ The noise whose level is varying in parallel of the LCD display intensity could be due to the Video Inverter, and should be fixed via AppleCare warranty.

3/ But the noise originating from the processor and depending on CPU usage is considered as "normal" by Apple, and officially no action is taken in order to solve it.

 

Δευτερευοντα οπως:

- Οθονη που δεν «παταει» καλα οταν κλεινει.

- Κουμπια που δεν δουλευουν σωστα ή ειναι στραβα.

 

Ειχα διαβασει γι'αυτα τα προβληματα πριν κανω την αγορα και προχωρησα σκεπτομενος 2 πραγματα:

1) λυση της εγγυησης (στελνουν αλλο, αν κι εχω διαβασει users να παραπονιουνται οτι και το 2ο ηταν στην ιδια κατασταση).

2) στην εσχατη των περιπτωσεων μπορω να ζητησω τα χρηματα πισω.

 

 

να ρωτησω κατι ασχετο;

αφου ερχεται απο σανγκαι θα περασει απο τελωνειο; θα πληρωσεις επιπλεον φορους;

 

Ερχεται απο Σανγκάι, αλλα εχει αγοραστει απο το ιταλικο apple store και μεσα στην τιμη ηταν ο ΦΠΑ (20% στην Ιταλια). Δεν πληρωνω αλλους φορους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Think positive! Από τη στιγμή που Χ macbookpro owners παραπονιούνται σε forums για τυχόν bugz άλλοι τόσοι είναι στο πλανήτη happy με τα νέα τους mac.

 

Αυτο σκεφτομαι κι εγω κι ελπιζω...:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως αυριο εχω το notebook.

 

Αυτο που θα ηθελα να ρωτησω ειναι τι πρεπει να κανω με τη μπαταρια του. Δηλαδη το χρησιμοποιω και το αφηνω να ξεφωρτισει ή το φορτιζω απο την αρχη για χ ωρες και μετα το χρησιμοποιω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ένα calibration θέλει, άνοιξε το κάνε ότι θες αλλά, το αφήνεις να αδειάσει εντελώς μέχρι το mac να μπει σε sleep mode και μετά το βάζεις να γεμίσει. Στις οδηγίες έλεγε να το κάνεις αυτό τη πρώτη εβδομάδα που θα έχεις το mac.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...