Προς το περιεχόμενο

MacBook PRO


LordArthas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για δείτε θερμοκρασίες εδώ:

Μετά από 30' χρήση με το temperature monitor και εφαρμογές Safari' date=' Email, θερμοκρασίες:

 

S.M.A.R.T. 43,0 C°

CP Core 1 63,0 C°

CP Core 2 60,0 C°

 

Έγιναν με το temperature meter... πώς σας φαίνονται; Πρακτικά πάντα είναι επώδυνες για χρήση πάνω από ώρα...[/quote']

 

Πανω-κατω ειναι οι «νορμαλ» θερμοκρασιες των macbook pro...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 189
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
για τον επεξεργαστή δεν είναι καθόλου επώδυνες.

ίσα ίσα που θεωρούνται κανονικές...

 

το θέμα είναι τι θερμοκρασίες πιάνει το περίβλημα...

 

Πρακτικά εννοώ το πλαίσιο, όταν δουλεύω word ψήνονται οι παλάμες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν το βρισκω τοσο ενοχλητικο...

 

Καλώς... εξαρτάται τι εμπειρίες έχεις όμως μέχρι τώρα με φορητούς, είναι ο 6ος που έχω και ο 1ος με τέτοιες θερμοκρασίες... και φυσικά τι χρήση του κάνεις... εγώ γράφω 10 ώρες την ημέρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Με την αναβαθμιση στο 10.4.7, ειχα παρατηρησει μια μικρη μειωση της θερμοκρασιας. Δεν ημουν σιγουρος, οποτε ειπα να το κοιταξω καλυτερα.

 

Μετα απο 40' σε full load και τα 2 cores, η θερμοκρασια ηταν στους 75-76°C. Πριν ενα μηνα που ειχα ξαναδοκιμασει, ηταν στους 79-81°C (max 82°C).

 

Αν συνυπολογισει κανεις την αυξηση θερμοκρασιας στο περιβαλλον και την ταυτοχρονη μειωση της στο MacBook Pro, μπορουμε να πουμε οτι εγιναν βηματα προς τη σωστη κατευθυνση. Ακομη και το αλουμινιο δεν ειναι τοοοσο ζεστο οσο πριν, αν και φυσικα παραμενει σε υψηλα επιπεδα η θερμοτητα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δυστυχώς δεν έχω νέα ακόμα από την Document, εννοείται ότι δεν περιμένω από την raibow!!!

Αμφιβάλω βέβαια αν έχει παραληφθεί από την rainbow ακόμα αφού η Document/παράρτημα Ηρακλείου το παρέλαβε την Παρασκευή το μεσημέρι από το γραφείο μου... δεν ξέρω γιατί αλλά πιθανώς λόγω του επαγγελματισμού των ανθρώπων της Doc νιώθω ιδιαίτερα αισιόδοξος!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Βρήκα την παρακάτω είδηση...

 

Apple has published an extremely brief technical support document for MacBook Pro owners who are experiencing a whining noise under the keyboard of their machines. A plethora of complaints have emerged regarding the issue.

 

If your MacBook Pro is affected, Apple's brief advice follows: "If your 15-inch MacBook Pro emits a high-pitched buzzing sound, please contact AppleCare for service." The Daily Tech website claims that Apple has said this support will be made available for any MacBook Pro for one full year from the purchase date.

 

Apple's laptop sales shot for the stars in its last quarter, as the move to higher-speed Intel processors drove demand. Apple laptop sales climbed 61 per cent year on year, in units and revenues. Apple chief financial officer Peter Oppenheimer revealed that MacBooks and MacBook Pros had increased Apple's US market share from 6 per cent to 12 per cent.

 

There may be more problems ahead: some MacBooks may also be flawed. There are reports that when the MagSafe power adaptor is suddenly separated from the computer, the computer instantly enters sleep. What's annoying some customers is that when the computer goes to sleep in this situation, it cannot be woken up again, and the machine needs to be restarted.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλορίζικο το νέο μου MacBook Pro.

Είναι το μοντέλο με 2 Ghz επεξεργαστή,128MB VRAM και έβαλα +512ΜΒ RAM...

Το μηχάνημα πετάει...:D:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...