Προς το περιεχόμενο

MacBook PRO


LordArthas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 189
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Απο την εμπειρια σας, απο τη μεχρι σημερα τακτικη της apple στο θεμα των laptops, οι τιμες πεφτουν όσο περνά ο καιρός?

Πχ, τα macbook τα χριστουγεννα, θα ειναι φτηνοτερα απ'οτι σημερα?

 

Και να υποθεσω οτι τοτε δεν θα υπαρχει και προβλημα διαθεσιμοτητας?(στο περιμενε για 2 μηνες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως αντί να πέσουν οι τιμές γίνεται αναβάθμιση των προϊόντων και μένουν σταθερές οι τιμές.

 

Σωστος, ετσι συνηθως γινεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έχει κάνει κανένα RESTART; Εμένα είχε κάνει ένα στην αρχή και ένα χθες, ένα σήμερα... στα καλά καθούμενα, εκεί που πόσταρα...

 

Άλλη ερώτηση: για το safari, υπάρχει autocopy; επίσης πώς μπορώ να ανοίγω από το bookmarks σε νέο tab;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστος, ετσι συνηθως γινεται..

 

 

Δηλαδη, το macbook των 2500ευρω, μπορει να του αυξησουν τη ram και το δισκο, ή να βαλουν ταχυτερη cpu, αλλα θα κοστιζει παντα 2500ευρω. Σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας έχει κάνει κανένα RESTART; Εμένα είχε κάνει ένα στην αρχή και ένα χθες' date=' ένα σήμερα... στα καλά καθούμενα, εκεί που πόσταρα...

 

Άλλη ερώτηση: για το safari, υπάρχει autocopy; επίσης πώς μπορώ να ανοίγω από το bookmarks σε νέο tab;[/quote']

 

Restart ποτέ.

 

Για το safari, εχεις δοκιμασει να εγκαταστησει καποια προγραμματα που προσδιδουν extra λειτουργιες; Δε θυμαμαι ονοματα ομως...

 

 

Δηλαδη, το macbook των 2500ευρω, μπορει να του αυξησουν τη ram και το δισκο, ή να βαλουν ταχυτερη cpu, αλλα θα κοστιζει παντα 2500ευρω. Σωστα?

 

Ακριβως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης πώς μπορώ να ανοίγω από το bookmarks σε νέο tab;

Με option(*) & click αν θυμάμαι καλά. Ο συνδιασμός δουλεύει όχι μόνο για τα bookmark, αλλά για όλα τα link και τα ανοίγει σε νέο tab. Εγώ τον έχω κάνει assign στο μεσαίο κουμπί του logitech mouse μου (δηλαδή στη ροδέλα, όταν την πατάω προς τα κάτω).

 

 

(*) ή τελοσπάντων με ένα από τα δύο κουμπιά που βρίσκονται αριστερά από το space...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Με option(*) & click αν θυμάμαι καλά.[...]

(*) ή τελοσπάντων με ένα από τα δύο κουμπιά που βρίσκονται αριστερά από το space...

 

Αν εννοείς το κουμπί με το μηλαράκι' date=' αυτό είναι το [i']command[/i]. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δείτε θερμοκρασίες εδώ:

Μετά από 30' χρήση με το temperature monitor και εφαρμογές Safari, Email, θερμοκρασίες:

 

S.M.A.R.T. 43,0 C°

CP Core 1 63,0 C°

CP Core 2 60,0 C°

 

Έγιναν με το temperature meter... πώς σας φαίνονται; Πρακτικά πάντα είναι επώδυνες για χρήση πάνω από ώρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για δείτε θερμοκρασίες εδώ:

Μετά από 30' χρήση με το temperature monitor και εφαρμογές Safari' date=' Email, θερμοκρασίες:

 

S.M.A.R.T. 43,0 C°

CP Core 1 63,0 C°

CP Core 2 60,0 C°

 

Έγιναν με το temperature meter... πώς σας φαίνονται; Πρακτικά πάντα είναι επώδυνες για χρήση πάνω από ώρα...[/quote']

 

για τον επεξεργαστή δεν είναι καθόλου επώδυνες.

ίσα ίσα που θεωρούνται κανονικές...

 

το θέμα είναι τι θερμοκρασίες πιάνει το περίβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...