Προς το περιεχόμενο

MacBook PRO


LordArthas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απλά, θέλουν να είναι καλυμένοι για κάθε ενδεχόμενο. Μέχρι τώρα δεν υπάρχουν ιοί για μακ αλλά πως μπορεί να είμαστε σίγουροι για το μέλλον?

 

Προσέχουμε για να έχουμε δηλαδή :)

 

Απλά μου φάνηκε οξύμωρο και γι αυτό το ανέφερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 189
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
ναι έχω βάλει εγώ windows. η εγκατάσταση είναι πολύ εύκολη, απλά ενεργοποιείς ένα πρόγραμμα και στην συνέχεια είναι σαν να έχεις ένα κανονικό πισι

 

 

Εχει βαλει dual boot με το boot camp?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανως να το εβαζε μεσα στο mac os, με virtualisation. Γιατι, δεν υπαρχει κι αυτη η περιπτωση?

 

 

Βασικά, δεν υπάρχει με virtualisation να κάνεις boot.. Πλέον, μόνο με boot camp...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ap'oti mou eipe enas filos gallos, vrhkane leei giati anevazoun toso megales 8ermokrasies ta macbook pro kai ta macbook.Yhrxe leei ena plastiko prostateytiko ston anemisthra pou den to afairesane sto ergostasio. Edw kai to link (opoios kserei gallika as mas pei perissotera)

http://www.logicielmac.com/news-2346-Apple_et_les_problemes_de_chaleur.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ηταν μια μεμονομενη περιπτωση. Η Apple πηρε θεση, λεγοντας οτι το χρησιμοποιει για να μην μπαινει σκονη.

Με λιγα λογια πηρε θεση για μια μεμονομενη περιπτωση, ενω για τη γενικοτερη κατασταση μεχρι τωρα, τιποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναφέρω το θέμα για να θέσω κάποιες ερωτήσεις.

 

Διάβασα σε ένα άρθρο των Times, ότι ένας συντάκτης που έκανε Review στο Macbook Pro, το βρήκε εκπληκτικό και κατάφερε ακόμα να τρέξει και XP κλπ

 

Κάποιο μέλος όμως στη σελίδα που δημοσιεύτηκε η είδηση ανέφερε τα παρακάτω αρνητικά:

 

Logging in to a domain

Deleting characters in front of the cursor using the delete key.

All Windows XP contextual menus. Darn, no right click.

 

Of course there's no mention of:

iSight not working in Windows

The bottom of the laptop getting very hot

MagSafe falling out all the time.

Clear plastic over the exhaust vents.

Fried batteries

Kernel panics caused by AirPort activity

Flaky AirPort connections

Flickering LCD

Inappropriate audio feedback loop

Constant humming/hissing noise

 

για κάποια από αυτά ήμουν ενήμερος, αλλά αναφέρονται περισσότερα από όσα γνώριζα..

 

Ερώτηση: Έχει αντιμετωπίσει κάποιος από εσάς που το έχετε τα παραπάνω προβλήματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το τι παιζει με τα windows δεν ξερω να σου πω, γιατι δεν τα εχω εγκαταστησει.

 

Οσον αφορα τα προβληματα που προανεφερες, περαν της θερμοκρασιας, δεν εχω κανενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά να προσθέσω ότι πέραν του προβλήματος της θερμοκρασίας, εμένα μου ήρθε και με λίγο στραβό καπάκι... ανεπαίσθητα αλλά στραβό... πού είναι η ποιότητα της apple;

Μην με ρωτάτε τι έκανα γιατί προτίμησα να το κρατήσω παρά να το δώσω πίσω αμφίβολα αν το αντικαταστήσουν ή όχι και πότε... το πιο πιθανό είναι ότι θα μου άλλαζαν το καπάκι ποιος ξέρει πότε... φυσικά αν το έβλεπα αμέσως δεν θα το παραλάμβανα...

 

Ένα άλλο περίεργο που κάνει είναι, όταν του συνδέω στο δεξιό USB όπως το κοιτάμε δλδ δίπλα στο διακόπτη on-off, τον σκληρό μου που τον έχω βάλει σε θήκη 2.5"άρι χωρίς έξτρα ρεύμα, ο φορητός σβήνει τελείως... ο τύπος χθες μου έδωσε την εξήγηση, όπως του είπαν από Αθήνα όταν μίλησε μπροστά μου, ότι επειδή ο δίσκος τραβάει κατευθείαν ρεύμα από εκεί δεν τα καταφέρνει και κλείνει για λόγους ασφαλείας... από την αριστερή πλευρά όμως που το USB είναι δίπλα στον τροφοδότη ρεύματος, δεν συμβαίνει αυτό... το κουφό είναι ότι μετά που σβήνει αν το ανοίξω χωρίς να αφαιρέσω τον σκληρό από τη θύρα ανοίγει και τον βλέπει κανονικά... καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λέγωντας καπάκι τι ακριβώς εννοείς;

 

μπορείς να μας δώσεις περισσότερες πληροφορίες για το μοντέλο σου;

ταχύτητα, εβδομάδα κατασκευής, αν κάνει το θόρυβο γνωστό ως whine και τις θερμοκρασίες;

 

Τώρα γενικά για τους φορητούς (ιδιαίτερα στους φτηνούς - ο macbook pro δεν είναι φτηνός όμως) οι θύρες usb που είναι απομακρυσμένες δεν μπορούν να τραβήξουν αρκετό ρεύμα για συσκευές με υψηλή κατανάλωση και για αυτό να τις αποφεύγετε ή να συνδέετε μόνο ποντίκια, flashακια κτλ.

 

για το τελευταίο που αναφέρεις δεν μπορώ να σου πω εμπεριστατωμένα τι συμβαίνει.

 

εμένα πάντως η δεξιά θύρα (απομακρυσμένη) δουλεύει σαν USB2.0 ενώ η αριστερή (δίπλα στην τροφοδοσία) σαν USB1.1, ενώ θα έπρεπε να δουλεύουν και οι δύο σαν USB2.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...