Προς το περιεχόμενο

Imac vs Pc


VITAL

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν έχω δέα από apple. Η μόνη φορά που έχω δεί το σηματάκι της Apple live (πέραν δηλαδή από τις ταινίες που κατά ένα παράξενο τρόπο όλοι έχουν Apple αντί για IBM συμβατούς και - κάποτε - Netscape αντί ΙΕ) είναι πριν ΠΟΛΛΑ χρόνια που υπήρχαν κάποια μηχανήματα στα ταμεία των McDonnalds. Παρόλα αυτά ήθελα να πω ότι άλλο είναι (νομίζω) το Dual Boot και άλλο το 100% συμβατός. Θυμάμαι ΠΟΛΛΑ χρόνια πριν που κάποια πράγματα να τρέχουν πχ κανονικά σε Intel συμβατούς και όχι σε Cyrix ή AMD συμβατούς. θα μου πείς ότι ότι και τα νέα Apple Intel θα είναι ... αλλά θα είναι 100% συμβατά ή 99,99% ???

 

Κι αν σου κάτσει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και θα κάνω άλλη μια προσπάθεια επικοινωνώντας με την Singular για επιβεβαίωση η απογοήτευση που έχω είναι μεγάλη. Όσο για dual boot δεν είναι λίγο ρίσκο να δώσει κανείς 2500? και στο τέλος να μην γίνει και η δουλειά του ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

VITAL για της Singular το πρόγραμμα πάρε ένα PC των 400 ευρώ. Κι αυτό γιατί σιγά τις απαιτήσεις που έχει (φαντάζομαι θα είναι DOS έτσι κι αλλιώς).

 

Με τα υπόλοιπα 1500 πάρτε ένα iMac για να κάνετε τα γραφιστικά σας και όλα τα υπόλοιπα (τα email σας το internet χωρίς φόβους για ιούς και τσόντες).

 

Μην πάρεις μόνο Mac αν σκοπεύεις να χρησιμοποιήσεις Ελληνικό software. Το Dualboot παίζει μια χαρά. Windows σε Intel Macs παίζουν 100%.

 

Το πρόβλημα σου θα είναι πως για το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ πρόβλημα που θα έμφανίζει το Ελληνικό πρόγραμμα, όλοι θα τα ρίχνουν στο Mac (Ελληνική νοότροπια τεχνικής υποστήριξης - διευθηντών κλπ). Δε θα δουλεύει πχ η κοστολόγηση θα παίρνεις για support θα σε ρωτάνε τι μηχάνημα έχεις θα λές iMac Dualbooted και θα σου λένε ααπαπαπαπαπαπαπα για αυτό δεν παίζει κύριε μου η κοστολόγηση να βάλετε Win95.

 

Μη το γελάτε ζω μέσα σε αυτή την πραγματικότητα. Μηχανογράφος είμαι τα βλέπω από 1ο χέρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...