Προς το περιεχόμενο

MacBook (iBook-intel)


LordArthas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το combo drive με έχει χαλάσει και δε μπορώ να το καταλάβω!!!

 

 

Εχουμε συνηθισει το combo στα consumer!!!

Η καινοτομια ειναι η integrated gpu με shared ram :-P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 995
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Gaming se laptop me 13in den einai idaniko, alla einai sigoura efikto. Eidika me Windows tha mporouses mia xara na kaneis gaming. Alla tora me tin integrated karta....den uparxei periptosi.

 

Episis, an kapoios ithele na kanei pio sovaro gaming, evaze to MacBook se external TFT kai itan mia xara.

 

H karta ta xalaei ola!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ego parolo pou eimai asxetos sta Mac pisteuo oti ena stoixiodes gaming tha mporeis na to kaneis... Sigoura den tha ta paizeis sto full oute prepei na exei kapoios tetoia apaitisi apo ena laptop me 13.3" othoni...pera apo to gegonos oti meta apo ligi ora tha sou fygoun ta matia...

 

Apo tin alli xairomai idiaitera gia to gegonos oti anevasan tin ypostirizomeni analysi sta 1920x1200 akrivos dld oso xreiazetai gia na gemisei i Dell 2405FPW mou :D

 

Gia gaming tha parameino sto desktop pcaki mou mporo na exo kai olous tous titlous paixnidion se antithesi me ta Mac pou akomi einai poly ellipi se auton ton tomea.... Koinos mpainontas sto spiti syndeeis to MacBook me tin othoni kai kaneis ti douleia sou... To desktop pc exei metatrapei se katevastiri kai paixnidomixani... Poly mou aresei etsi opos to fantazomai :D

 

Tora gia ton dromo ama xreistei na skotosoume tin ora mas fantazomai tha yparxoun kai diafora paixnidia pou tha paizoun (pio palia isos) alla kai yparxoun arketes oraies taineies... Kai mias kai mathame oti paizei kai HD kanonikotata i apolausi tha einai eggyimeni :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύετε ότι η διαφορά τιμής μεταξύ MacBook Black και του φθινότερου MacBook Pro αξίζει;;

Σε λίγο καιρό θα αγοράσω ένα από τα δύο και σκέφτομαι είτε

1)MacBook Black με 1GB ram

2)ΜacBook Pro χωρίς καμία αναβάθμιση

 

Με ξενερώνει λίγο η 13,3" οθόνη και η κάρτα γραφικών...Είμαι φοιητής και θέλω που και που να παίζω κανένα παιχνιδάκι(τι θα τα έχουμε τα Windows άλλωστε...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i diki mou apopsi einai pos prepei na to skefteis diaforetika kai oxi apo tin pleura tis timis...

 

Diladi an thes mikro i megalo...i allios 13.3" i 15.4"

 

(τι θα τα έχουμε τα Windows άλλωστε...)

 

Den tha ta exoume...Den varethikes akoma? Asto katharo to mixanimataki...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i diki mou apopsi einai pos prepei na to skefteis diaforetika kai oxi apo tin pleura tis timis...

 

Diladi an thes mikro i megalo...i allios 13.3" i 15.4"

 

 

 

Den tha ta exoume...Den varethikes akoma? Asto katharo to mixanimataki...

 

1)Σίγουρα προτιμώ μεγαλύτερο αφού δεν τίθεται πρόβλημα μεταφοράς για διαφορά μεγέθους...Απλά ρωτάω αν τα 400+ (αν μετρήσουμε και την αναβάθμιση στο Black) τα αξίζει η καλύτερη κάρτα γραφικών' date='η μεγαλύτερη κατά 2 ίντσες οθόνη,το lluminated keyboard και ό,τι άλλο extra έχει το MBP.

 

2)Όσον αφορά τα Windows θα τα έχω [b']μόνο[/b] για παιχνίδια(δεν είμαι και πολύ φανατικός των παιχνιδιών,σπάνια παίζω απλά λέω ρε παιί μου...)Για browsing,downloads,media,εργασία ακόμα και επεξεργασία κειμένου φυσικά και θα χρησιμοποιώ αποκλειστικά MacOS X..

 

Και κάτι ακόμα...

Να περιμένω μέχρι αύγουστο να πάρω το Mac μου ώστε να έχει έρθει και το leopard (ίσως και καμία αναβάθμιση σε επεξεργαστές) ή να το αγοράσω Ιούνιο-αρχές Ιουλίου;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και κάτι ακόμα...

Να περιμένω μέχρι αύγουστο να πάρω το Mac μου ώστε να έχει έρθει και το leopard (ίσως και καμία αναβάθμιση σε επεξεργαστές) ή να το αγοράσω Ιούνιο-αρχές Ιουλίου;;;

 

Την ίδια απορία έχω και εγώ.

 

Μήπως είναι καλύτερα να πάρουμε ένα mac mini, και ένα κανονικό Notebook, με τα ίδια λεφτά;

 

Και όταν βγεί το Leopard να δούμε τι θα αγοράσουμε.. ή να μην πάρουμε καθόλου Notebook και να περιμένουμε μέχρι τότε μήπως κυκλοφορήσουν άλλα μοντέλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ποτε βγαινει το leopard?

Και μενα με χαλα το combo. Αν ειναι δυνατον. Εχει χαθει απο τα pc-laptops εδω και 2-3 χρονια και η apple επιμενει.

Επισης μπορουσε να βαλει εστω και μια 64αρα καρτα γραφικων, εστω και περασμενης γενιας. Ε, οχι και shared...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το combo είναι να διαβάζει DVD/CD και να γράφει μόνο CD...

Μόνο το μικρό MacBook έχει combo.Τα άλλα έχουν Superdrive δλδ γράφει και DVD...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι καλα που γραφει dvd...

Στα pc laptops εχουν dual layer dvd εδω και 2 χρονια...

Ξεφτιλα ρε γαμωτο για την apple. Απορω. Λιγο ακομη και θα εβαζε κασετοφωνο αντι για drive.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το combo είναι να διαβάζει DVD/CD και να γράφει μόνο CD...

Μόνο το μικρό MacBook έχει combo.Τα άλλα έχουν Superdrive δλδ γράφει και DVD...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Τόσα χρόνια δεν το είχα ακούσει το combo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...