Προς το περιεχόμενο

MacBook (iBook-intel)


LordArthas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατ᾽ αρχήν σε ευχαιστώ πολύ για την απάντηση σου.

Όσον αφορά το ρούτερ, δεν έχω ιδέα, γιατι μπαίνω απο ένα ασύρματο δίκτυο κάποιου που μένει κοντά και απλά δεν έχει κωδικό...χε! χε!

Όσον αφορά το δεύτερο μέρος, το κοίταξα στο system preferences, αλλά δεν μπορώ να πώ πως κατάλαβα και πολλά! μήπως σου είναι εύκολο να μου πεις τι πρέπει να είναι ενεργοποιημένο και τι όχι?

Σε ευχαριστώ και πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 995
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators

Δυστυχώς δεν είμαι στον Mac μου για να σου δώσω αναλυτικά screenshots και οδηγίες.

 

Βρήκα αυτό το screenshot που μάλλον μας κάνει:

 

securityfirewallrt7.th.jpg

 

Εδώ θα πατήσεις το κουμπί New... και θα δημιουργήσεις νέο rule για άνοιγμα συγκεκριμένης θύρας (port) του firewall του MacOS. Δυστυχώς, επειδή δεν χρησιμοποιώ aMSN αλλά AdiumX, δεν ξέρω ποιό port πρέπει να ανοίξεις για να έχεις video chat.

 

Ρίξε και μια ματιά εδώ: http://forums.cocoaforge.com/viewforum.php?f=14

 

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είμαι πολύ ευχαριστημένος, δούλεψε η isight χωρίς κανενα πρόβλημα, αμέσως, και χωρίς να κάνω καμία επιπλέον ρύθμιση (το βασικότερο για μένα) η χαρά του άσχετου δηλαδή!

Πολύ απλο σε χρήση... θυμίζει πολύ msn .... αυτά!

Το συμπέρασμα το δικό μου πάντως είναι πως μετα απο amsn, adiumx, msn for mac και κάτι άλλα, ήταν το μόνο που έκανε τη δουλειά μου χωρίς να με παιδέψει καθόλου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το πρωί μου ήρθε επιτέλους το macbook και μέχρι αυτή την ώρα το εχω ξεζουμίσει!!! Το φόρτωσα προγράμματα και το ρύθμισα πλήρως....μπορώ να πω ότι μετά από τόσες ώρες χρήσης δεν κόλησε ούτε για δευτερόλεπτα πράγμα που πάθαινα συχνά με τα xp.. Δηλώνωνω υπερευχαριστημένος τα μακ με κέρδισαν!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχετε να προτείνετε κανένα καλό και εύχρηστο πρόγραμμα για mIRC. οσα δοκίμασα δεν ήταν εύχρηστα ή μετά από 30 μέρες άνοιγαν μόνο για 15 λεπτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Mice απ'ότι είδα πάει καιρός από το τελευταίο release. Το Conversation "φαίνεται" καλό. Το έχετε δοκιμάσει?

 

PS. Μήπως είμαστε σε λάθος topic? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vasika dokimasa ta prwta pou vrika apo ena grigoro googlarisma giati ipethesa oti tha itan kai ta pio dimofili alla mataia...

nomizw me kalyptei to Colloquy

 

Το Mice απ'ότι είδα πάει καιρός από το τελευταίο release. Το Conversation "φαίνεται" καλό. Το έχετε δοκιμάσει?

 

PS. Μήπως είμαστε σε λάθος topic? :P

 

poly kalo to colloquy gia to macbook :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μία ερώτηση σχετικά με το macbook. Παρατηρώ ότι μερικές φορές (συνήθως μετά απο sleep ή κανονικό shutdown) στο trash μου δημιουργείται ένα folder με όνομα Recovered Files. Μέσα του υπάρχει ένα αρχείο με περίεργο filename. Τι είναι αυτό? Που μπορεί να οφείλεται. Κάνω κανονικά Empty Trash χωρίς μέχρι τώρα κάποιο πρόβλημα.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...