Προς το περιεχόμενο

MacBook (iBook-intel)


LordArthas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 995
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Γεια σας,

Σε λιγες μέρες θα παραγγείλω το πρωτο μου Mac (Macbook 2Ghz, 1G RAM, 60GB HDD). Υπάρχει κάτι που πρέπει να προμηθευτώ. Είδα αρκετά από τα τελευταία posts στο forum, και πήρε το μάτι μου για κάτι θήκες για να αποφύγω γρατζουνιές, θόρυβο στο ανεμιστηράκι και update της Apple γι αυτό. Καταρχήν την θήκη την δίνει η applestore? Αν όχι, από που μπορώ να την αγοράσω? Το update αυτό υπάρχει? Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να λάβω οπωσδήποτε υπόψην πριν να δώσω 1500 ευρώ στην apllestore?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

loipon.... tha paris to macbook me 512 mnimi.... kai meta tha kanei anabathmisi se 1280MB... (glitonis lefta...toulaxiston 50 euro, kai parapano mnimi tha exis). thiki meso ebay.... kai update iparxi.... ego pantos den exo problima discoloration ekei pou patane ta xeria opos eixan merikoi.... ego sinolo me tin mnimi 1452€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ mixalis8. Διαβάζω επί ώρες το forum και βλέπω οτι το εχεις ψάξει αρκετά. Με τα ελληνικά δεν θα έχω πρόβλημα ε? Και τόνοι και διαλυτικά ολα οκ?Πέρασα σημερα από την applestore, αλλά μου φάνηκαν λίγο άσχετοι οι τύποι εκεί. Σκέφτομαι να βάλω και windows xp (με bootcamp). Μου είπαν οτι χρειάζομαι minimum 10 GB για windows . Γιατι τοσο πολύ???? Επίσης μου είπαν ότι θα μπορώ να γράφω σε NTFS δίσκο (δικτυακά). Ειναι σίγουρο αυτο?

Εμένα μου βγαινει 1482.87 ευρώ με 1GB (2x512) RAM, 60 GB HDD και dvi->RGB adaptor. Είμαι καινουργίος στο mac, αλλά όσο το έχω δει και έχω διαβάσει έχω ενθουσιαστεί.

ελληνικό διορθωτή κειμένου στο office?

κανένα ελληνο-αγγλικο λεξικό κυκλοφορεί?

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ellino aggliko leksiko exei to leitourgiko tou

 

loipon... se katalabaino file.. giati kai ego kainourgios imoun... ena mporo na sou po... MIN TO PSAXNIS ALLO.... gia emena einai i poio sosti agora pou exo kanei stin zoi mou.... oso gia ta windows... otan tha peksis ligo me to mac os x tha ta ksexasis.... kai ego elega oti tha balo windows alla den xriastike... gia emena ta windows einai o monos IOS gia ta mac

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμιά βοήθεια κανείς???

 

αφού ήταν τόσο προβληματικό από την αρχή, ζήτησε αντικατάσταση. Γιατι να προσπαθήσουν να στο φτιάξουν αν έχει πρόβλημα από την αρχή;; Δεν πέρασε ούτε μια μέρα. Νομικά νομίζω πως εντός 15 ημερών έχεις το δικαίωμα να ζητήσεις και τα χρήματα σου πίσω. Δεν είμαι σίγουρος. Προσπάθησε για αλλαγή πάντως.

 

Για να σε παρηγορήσω, να σου πω ότι αν είναι να βγάλει πρόβλημα, καλύτερα να το βγάλει στην αρχή (όπου συνήθως στο αλλάζουν) παρά να σε πουλήσει σε ανύποπτη στιγμή ή ακόμα χειρότερα εκτός εγγύησης.

 

Δεν μπορώ να ευχηθώ τίποτα άλλο εκτός από "καλή υπομονή".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ego ebala piramatika ta windows kai eixa 20GB... apo tin stigmi pou den exo mesa mp3 kai movies mou einai iperarketa.......

 

kathe doulia pou kano sto laptop theli 50MB...

 

an kano 400 doulies tautoxrona tote tha exo ploutisi kai tha exo pari macbook me 100TB disko kai 100 THz epeksergasti....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην applestore μου ειπαν οτι άμα το παραγγείλω με μεγαλυτερο δισκό θα αργησει 2-3 εβδομάδες. (Ξέρει κανείς πόσο διαρκεί η παράδοση για ένα μοντέλο μόνο με αλλαγή μνήμης?) Επίσης νομιζω οτι τα 10 GB για windows xp + office + antivirus ειναι υπεραρκετά, μια και τα windows θα τα έχω μπας και κάτσει καμιά στραβή με ασυμβατότητα και θέλω να μετατρέψω-ανοίξω κάποιο αρχείο. Οι "γνώστες" της applestore μου είπαν ότι στο mac os x, δεν μπορείς να κάνεις resize κάποιο partition. Τότε το bootcamp τι κάνει? Η' μόλις αποφασίσω να βάλω windows θα πρέπει να ξαναστείσω και το mac os?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι με το bootcamp κάνεις partition και δίνεις όσο θες για MacOSX και όσο θες για τα παράθυρα.

 

Η παράδοση με αλλαγή μνήμης μάλλον αργεί όσο και το άλλο. Απλά τα παραγγέλνουν ξεχωριστά από ΗΠΑ.

 

Προσωπικά για Win+Mac προτείνω οπωσδήποτε 80άρι, όχι όμως αν δε θες να αργήσει. (Ο,ΤΙ και να σου πει η rainbow για καθυστέρηση είναι πάντα ΕΚΤΟΣ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να επικοινωνήσω απο το πρωι με το γραφειο εξυπηρέτησης για το ελλατωματικό μου λάπτοπ, και κάθε φορά οι γραμμες είναι κατειλημένες. Έχω πάρει 4 φορές μεχρι τώρα, έχω αφήσει και το τηλέφωνο μου, αλλά και πάλι τίποτα. Είναι απαράδεκτη κατάσταση. Περίμενα πάνω απο ενάμησι μήνα για το λάπτοπ, ήρθε και μέσα σε δύο μέρες τα παιξε. Και σαν να μην έφτανε αυτό, δεν μπορώ να τους βρώ κιόλας, για να τους το πάω. Αν είναι δυνατόν, ανάθεμα την ώρα και τη στιγμή που το παρείγγειλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...