Προς το περιεχόμενο

MacBook (iBook-intel)


LordArthas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 995
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Ευχαριστώ πάρα πολύ!

Μου το έφεραν πρίν απο λίγες ώρες... Είναι ο πρώτος μου apple υπολογιστής, και έχω ενθουσιαστεί! Κάποια πράγματα με δυσκολεύουν λιγάκι, αλλά τα βασικά τα έμαθα σχεδόν αμέσως, γενικά είναι πάρα πολύ όμορφο μηχάνημα, το λατρεύω!

θα ήθελα να ρωτήσω, πώς μπορώ να δώ ποιά έκδοση του macOS έχει, ώστε να δώ αν χρειάζεται αναβάθμιση?

(Αφού το δούλεψα λιγάκι πήγα να το πιάσω για να το μετακινήσω, και τσουρουφλίστηκα! Τοσο ζεστα ειναι??)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ήθελα να ρωτήσω, πώς μπορώ να δώ ποιά έκδοση του macOS έχει, ώστε να δώ αν χρειάζεται αναβάθμιση?

 

Πάτα στο μενού με σήμα το μηλαράκι, πάνω αριστερά. Εκεί έχει μια επιλογή για να δεις τα στοιχεία του Mac σου, όπως και την επιλογή "Software Update" με την οποία τσεκάρει στο site της aple και κατεβάζει μόνο του τα updates...

 

Καλορίζικο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χόντρό πρόβλημα, πάω να σκάσω.

Εχθές όπως σας είπα μου έφεραν το λάπτοπ μου. Εκεί που το δούλευα, ξαφνικά μου σβήνει. Μπα λέω, εγώ θα φταίω... Έπειτα μου το ξανακάνει. Εκεί ήταν που άρχισα να ανησυχώ.

Σήμερα που το άνοιξα πάλι, άρχισε και μου έκανε κατι παλαβά. Εκεί που το δούλευα κόλλαγε. Προσπαθούσα να το κλείσω και να το ανοίξω τιποτα... το ιδιο πρόβλημα. Νέκρωνε η οθόνη μετα απο καποια λεπτα λειτουργίας και αρχιζε να βγαζει κατι τρελες οριζοντιες γραμμες στην οθόνη. Με τα πολλά, πλέον ουτε καν ανοίγει. Πατάω το power button για να ανοίξει, η οθόνη μένει μαύρη, και το sleep λαμπάκι είναι σταθερά ανοιχτό, χωρίς να κανει τίποτα όμως. Κάνω ρεστάρτ, και πάλι το ίδιο. Δεν ανοίγει ο υπολογιστής μου δηλαδη, πάω να τρελαθω. Εχθές μου το έφεραν, για όνομα του Θεού, τι είναι αυτά? Τι θα κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paidia.... prepei na exei problima i karta diktiou tou macbook....

 

den to pistebo.... proti fora mou xriastike kai tora katalabaino oti exei problima.......

tha tous paro tilefono aftes tis meres....

an ginei kamia allagi poses meres krataei peripou??? to xriazomai logo tis doulias mou.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eno oloi lene oti bazis to kalodio kai entaksi.... emena pote den to ekane afto... basika pote den exo kanei diktio ektos apo asirmato...

 

an balo usb gia asirmati diktiosi se enan ipologisti pou exei internet apo ethernet ego tha mporo na paro internet meta asirmata?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χόντρό πρόβλημα' date=' πάω να σκάσω.

Εχθές όπως σας είπα μου έφεραν το λάπτοπ μου. Εκεί που το δούλευα, ξαφνικά μου σβήνει. Μπα λέω, εγώ θα φταίω... Έπειτα μου το ξανακάνει. Εκεί ήταν που άρχισα να ανησυχώ.

Σήμερα που το άνοιξα πάλι, άρχισε και μου έκανε κατι παλαβά. Εκεί που το δούλευα κόλλαγε. Προσπαθούσα να το κλείσω και να το ανοίξω τιποτα... το ιδιο πρόβλημα. Νέκρωνε η οθόνη μετα απο καποια λεπτα λειτουργίας και αρχιζε να βγαζει κατι τρελες οριζοντιες γραμμες στην οθόνη. Με τα πολλά, πλέον ουτε καν ανοίγει. Πατάω το power button για να ανοίξει, η οθόνη μένει μαύρη, και το sleep λαμπάκι είναι σταθερά ανοιχτό, χωρίς να κανει τίποτα όμως. Κάνω ρεστάρτ, και πάλι το ίδιο. Δεν ανοίγει ο υπολογιστής μου δηλαδη, πάω να τρελαθω. Εχθές μου το έφεραν, για όνομα του Θεού, τι είναι αυτά? Τι θα κάνω?[/quote']

Καμιά βοήθεια κανείς???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...