Προς το περιεχόμενο

MacBook (iBook-intel)


LordArthas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 995
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
εγώ πήρα ibook απο multirama

σήμερα που ήμουν εκεί και τα λέγαμε με ένα πωλητή τα έχουν όλα ετοιμοπαράδοτα...

 

 

ok, επειδη απο ματια στο site τους δεν ειδα να γραφουν για macbook.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ήταν να πάρω macbook απο multirama, αλλα τζίφος!

 

Για την ακρίβεια εδωσα παραγγελία σε multirama για το white macbook 2.0Ghz γύρω στις 15 Ιούλιου και γύρω στο πρώτο 5ημερο του Αυγούστου την ακύρωσα μιας και η Rainbow απαντούσε στα multirama πως δεν είχαν stock στα macbook και ότι περίμεναν νέα παραγγελία μέσα στον Αυγουστο. Επίσης το πιο εκνευριστικό είναι το ότι η Rainbow δεν έδινε στα Multirama εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης, το οποίο σημαίνει πως μπορεί να είχαν macbook την επόμενη που ακύρωσα την παραγγελία μου, αλλα επίσης μπορεί να είχαν και στις 20Αυγούστου. Δεδομένου του ότι η Rainbow είναι κλειστή 7 με 19 του μήνα σας αφήνω να μαντέψετε πότε αναμένουν νέα παρτίδα macbook.

 

Μιας και στις 21 φεύγω για Σουηδία αποφάσισα να μην προκαλέσω άλλο την τύχη μου με την rainbow και να το πάρω απο πάνω με φοιτητική έκπτωση + δώρο ipod (κάτι το οποίο προσφέρουν όλα τα μαμα applestores αλλα ΟΧΙ η rainbow!).

 

Αυτό που με εκνεύρισε αφάνταστα όταν έδωσα την παραγγελία μου στα multirama είναι το οτι η Rainbow δίνει στα multirama μόνο την Ελληνική έκδοση των mac, αναγκαζοντας σε να πληρώσεις νταβατζιλίκι τα +80 (νομίζω) Ε του κακόμοιρου Ελληνικού patch της Rainbow. ΕΛΕΟΣ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντυπωση οτι η πρωτη αυτη γενια των macbook' date=' αν και ειναι αναμφισβητητα καλη, τελικα μαλλον πασχει απο παιδικες ασθενειες.

 

Discoloration, προβληματα στις μπαταριες, θορυβοι στον ανεμιστηρα, overheating, κλπ[/quote']

 

 

http://arstechnica.com/news.ars/post/20060809-7457.html

 

Η επιβεβαιωση.

 

Ελπιζω η επομενη γενια, να εχει λυσει αυτα τα προβληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το οποίο patch έχει και κάτι τρελλά bugs! τι να πεις, αφου έχεις την επιλογή για Σουηδία τι το σκεφτόσουν για Ελλάδα?!?!?!?!

 

Σκευτόμουν να το πάρω απο Ελλάδα για να το έχω γύρω στις 20 Ιουλίου έτσι ώστε να το ψάξω (first time δικό μου mac) και να βάλω και το software που χρειάζομαι. Για την ακρίβεια επειδή δεν ήξερα ότι θα ακυρώσω παραγγελία πήρα 2GB RAM απο US τα οποία αυτή την στιγμή τα έχω ακόμα μέσα στα αντιστατικά σακουλάκια τους!

 

@mjmj: Η Rainbow πουλάει english - version macs, αλλά σε resellers (όπως πχ τα multirama και τα fnac) δίνει μόνο τις ελληνικές εκδόσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Νέο firmware για τα MacBook:

About this update

The SMC Firmware Update adjusts fan behavior in the MacBook.

 

After this update has completed successfully, your SMC Version will be: 1.4f10.

 

 

Σχετικές πληροφορίες και link για download (γύρω στο 1ΜΒ) από την Apple. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eblepa prin to firmwire high resolution trailer 480p kai eixe thermokrasia 67-72 kai tora exi kato apo 60...

 

ap'oti katalaba leitourgi to anemistiraki se mikroteri thermokrasia kai den to afini na anaptiksi megales... den eimai sigouros akougete para poli ligo to anemistiraki kai mpori na kano lathos... mpori na einai allo thoribos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...