Προς το περιεχόμενο

MacBook (iBook-intel)


LordArthas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ότι και να λέμε τα νέα macbook γ@@@@ε πολύ άσχημα!!!

με το καλό μόλις σκάσει η δεύτερη γενιά macbook intel (xmas?) θα τσιμπήσω ένα... όχι ότι είμαι καχύποπτος απλά είμαι γκαντέμης!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 995
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ήμαρτον! όχι άλλη υπομονή! ποιος περιμένει μέχρι τα Χριστούγεννα?!?

Macbook τώρα! Πάντως είναι αλήθεια ότι το Combodrive δεν κολλάει με το υπόλοιπο σύστημα...Πόσο λέτε να είναι οι αντίστοιχες τιμές στην Ελλάδα για τα 3 μοντέλα;

Και βασικά ΠΟΤΕ θα έρθουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Βρε παιδιά, έριξα μια ματιά στις τιμές και έκανα σύγκριση τιμών Ελλάδας και UK. Και δεν λέω τις τιμές για το MacBook, συνέκρινα τις τιμές του MacBook Pro. Μαγαζιά το Applestore.gr και το επίσημο Apple UK Store.

 

Η διαφορά είναι απίστευτη ή κάνω λάθος; :?

 

Τιμή στην Αγγλία: MacBook Pro 15" @ 2.0GHz στις 1.399 λίρες ΜΕ τον ΦΠΑ μέσα - ήτοι τελική τιμή 2.042,54 ευρώ (με σημερινή ισοτιμία 1 λίρα = 1,46 ευρώ).

 

Τιμή στην Ελλάδα: MacBook Pro 15" @ 2.0GHz [αγγλικό] στα 2.346 ευρώ ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ 19% - ήτοι τελική τιμή 2.791,74 ευρώ. Εφτακόσια πενήντα ευρώ ΠΑΝΩ;;;

 

Δηλαδή συμφέρει να πας Αγγλία για να το πάρεις... Τι ξεφτίλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ για δεύτερη γενιά προσανατολίζομαι.. Αχχχ.. Να είναι καμμιά 50αριά χιλιάδες ευρώ, για να το πάρω χωρίς κόπο... Πάντως αναλογικά η τιμή δεν είναι δυσπρόσιτη...

 

@xalia

Τώρα σε πρόλαβα εγώ! ;-p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτησουλα... μαζι με τα φορητα η apple δινει και τα dvd εγκαταστασης του λειτουργικου (δηλαδη το Mac OS) ? Ή ο αγοραστης παιρνει το λειτουργικο προεγκατεστημενο και μετα πρεπει να δημιουργησει rescue disks (ή κατι τετοιο τελοσπαντων) ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Με όλους τους υπολογιστές, η Apple δίνει DVD εγκατάστασης τόσο του λειτουργικού όσο και του software (iLife, Front Row, παιχνίδια κλπ) + έντυπο manual.

ΟΧΙ restore DVD, κανονικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά' date=' έριξα μια ματιά στις τιμές και έκανα σύγκριση τιμών Ελλάδας και UK. Και δεν λέω τις τιμές για το MacBook, συνέκρινα τις τιμές του MacBook Pro. Μαγαζιά το Applestore.gr και το επίσημο Apple UK Store.

 

Η διαφορά είναι απίστευτη ή κάνω λάθος; :?

 

[u']Τιμή στην Αγγλία:[/u] MacBook Pro 15" @ 2.0GHz στις 1.399 λίρες ΜΕ τον ΦΠΑ μέσα - ήτοι τελική τιμή 2.042,54 ευρώ (με σημερινή ισοτιμία 1 λίρα = 1,46 ευρώ).

 

Τιμή στην Ελλάδα: MacBook Pro 15" @ 2.0GHz [αγγλικό] στα 2.346 ευρώ ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ 19% - ήτοι τελική τιμή 2.791,74 ευρώ. Εφτακόσια πενήντα ευρώ ΠΑΝΩ;;;

 

Δηλαδή συμφέρει να πας Αγγλία για να το πάρεις... Τι ξεφτίλες...

 

 

Paredwsouli μήπως θέλεις ο LL να σου φέρει κάτι απο το κωλόνησο όταν κατέβει;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημειωνω οτι η ram της καρτας γραφικων ειναι shared (νομιζω). Το μονο «ασχημο» σημειο των καινουριων MacBook.

 

Ναι. Σε σχέση με το iBook υπσοτηρίζει όμως closed-lid mode, mini-dvi, και διατηρεί τις 6 ώρες battery life (τουλάχιστον στα χαρτιά).

 

Reference

 

PS. Πλησιάζουν τα γενέθλια μου...δέχομαι donations :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πονηρε... Και καλα για να κανεις χαρη στον Paredwse πας στο Λονδινο εεε;;;

πολυ καλο το Λινκ. Αντικαταβολη κανουν;;;

ΕDIT:Τωρα ειδα πως η κατερινα παει πακετο με την Αλεξανδρα...Niiiice!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά.... ακούστε πως έχουν τα πράγματα....

 

Πήγα σήμερα (απο περιέργεια) στα Applestores... Αμέσως μετά την κυκλοφορία του MacBook. Συγκεκριμένα 2,5ώρες μετά. Οι υπάλληλοι..... δεν ξέρουν καν ότι έχει κυκλοφορήσει το MacBook.....

 

Εμείς καιγόμαστε να κυκλοφορήσει και αυτοί ούτε καν το ξέρουν????

Μέσα σε όλα τα foroum έγινε πανικός όταν ανακοινώθηκε...

Αυτοί?? Δεν ενημερώνονται απο πουθενά???

 

Μόνο ένα e-mail μου ήρθε σήμερα απ'αυτούς... προς απάντηση ενός που είχα στείλει εγώ πριν 10 μέρες...

 

(Τέλος πάντων... δεν με απασχολεί πολύ αυτό)

 

Το e-mail με ενημερώνει πως στης 19 του μηνα θα βγούν οι τιμές...

Όσο για διαθεσιμότητα.... 2 με 3 εβδομάδες από τώρα....

 

Λοιπόν.... υπομονή....

Αξίζει.........

 

(Εγώ πιστεύω πως το ελληνικό πακέτο του άσπρου 2.0GHz... θα έχει 1.340Euro με ΦΠΑ).. Εσείς τι πιστεύετε????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...