Προς το περιεχόμενο

MacBook (iBook-intel)


LordArthas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 995
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Fouster, τι εννοείς ότι έχουν ετοιμοπαράδοτα τα μεσαία μοντέλα??

Δεν πιστεύω να είναι το λευκό με τα 2G επεξεργ. γιατί σήμερα πήρα τηλ., μου είπαν ότι δεν μπορούσε να μου μιλήσει κανένας και ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου και οι μλκς ξέχασαν να με πάρουν. Αν μου έλεγαν ότι είναι έτοιμο σε δυο ώρες θα ήμουν Αθήνα. Τώρα θα έπαιζα μαζί του... Γαμ%^$#^%. Θα τους πάρω αύριο πρωί πρωί. Γαμ%^$#^%. Δίίαααααα...

 

Όταν λέτε για Γερμανία εννοείτε ebay έτσι? Τα καταστήματα από εκεί στέλνουν εδώ?

 

Αν θέλετε να πάρετε macbook - όχι pro - αυτό που κατάλαβα και εγώ είναι ότι δεν πρέπει να περιμέτε αν έχετε άμεση ανάγκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fouster' date=' τι εννοείς ότι έχουν ετοιμοπαράδοτα τα μεσαία μοντέλα??

[/quote']

 

Εγώ τους πήρα 2 φόρες και την δευτερη μίλησα με το τμήμα πωλήσεων.Μου είπε ότι το άσπρο το 2G το έχουν εκεί ετοιμοπαράδοτο , το μαύρο παίζει να ακυρωθούν 2 παραγγελίες και το 1.83 στα τέλη Αυγούστου.

Μου είπε ακόμα ότι περιμένει και μια παραγγελία μέχρι την Παρασκευη.

 

Βασικά μια απορία για τους Merom.

Από ότι έχω διαβάσει τα πρώτα μοντέλα Merom που θα κυκλοφορήσουν θα ζεσταίνονται το ίδιο και θα έχουν 20% καλύτερες επιδόσεις. Τα επόμενα μοντέλα Merom που θα βγουν στο δεύτερο εξάμηνο του 2007 θα είναι αυτά με την χαμηλοτέρη κατανάλωση.

Αληθεύει αυτό?Μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα link που να το λέει επίσημα?

Και αυτό γιατί το μόνο που θα με έκανε να περιμένω το Macbook με merom θα ήταν αν όντως ήταν αρκετά πιο κρύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά μια απορία για τους Merom.

Από ότι έχω διαβάσει τα πρώτα μοντέλα Merom που θα κυκλοφορήσουν θα ζεσταίνονται το ίδιο και θα έχουν 20% καλύτερες επιδόσεις. Τα επόμενα μοντέλα Merom που θα βγουν στο δεύτερο εξάμηνο του 2007 θα είναι αυτά με την χαμηλοτέρη κατανάλωση.

Αληθεύει αυτό?Μπορεί κάποιος να μου δώσει ένα link που να το λέει επίσημα?

Και αυτό γιατί το μόνο που θα με έκανε να περιμένω το Macbook με merom θα ήταν αν όντως ήταν αρκετά πιο κρύο.

 

Αισιοδοξο το βλεπω το 20% στις επιδοσεις... Ειδικα με τις πρωτες versions, που θα εχουν το ιδιο bus... Το 2007 θα κυκλοφορησουν merom με bus αρκετα υψηλοτερο, οποτε εκει θα υπαρχουν πραγματικες διαφορες με τους τωρινους Yonah.

 

Για τις θερμοκρασιες ισως ισχυει το ιδιο και υπαρχει πραγματικη βελτιωση στις versions του 2007 :confused:

 

Παντως με την ελευση του 10.4.7 οι θερμοκρασιες του Yonah επεσαν αισθητα. Τουλαχιστον στο δικο μου MacBook Pro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@assaya Ta katastimata den stelnoun.... Diladi i episimi apple kai to amazon den tha sou steiloun... Apo ebay pragmati sigoura tha vreis kapoion pou tha mporei na sou steilei...alla to proto provlima einai oti mallon den tha mporeis na kanei to diko sou configuration kai den fantazomai na vreis aggliko pliktrologio pou tha theleis...

 

Apo tin alli stelno ego... I akoma kalytera erxomai ego..;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

που δικαιολογεί κατά τη γνώμη σου τη διαφορά της τιμης. κατά τη δικιά μου όχι.

 

Συμφωνώ με εσένα, η διαφορά τιμής δεν δικαιολογείται. Αφού όμως το macbook είναι με διαφορά το οικονομικότερο φορητό σε αυτό το μέγεθος, συμφέρει. (παιχνίδια δεν παίζω, βίντεο δεν επεξεργάζομαι. Κυρίως ο επεξεργαστής και η μνήμη με ενδιαφέρει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Steven μακάρι να μπορούσαμε να το κανονίσουμε. Πότε έρχεσαι? Λίγο δύσκολο όμως δεν είναι?

 

Άυριο πρωί πρωί θα πάρω τηλ. systemgraph. Εμένα μου είχαν πει ότι δεν είχαν και περιμένω 2 εβδομάδες. Εντάξει, ψίλο-λογικό είναι αλλά και από την άλλη..

 

Η διαφορά τιμής δεν δικαιολογείται όντως ούτε στα macbook ούτε στα macbook Pro. Μην ξεχνάμε όμως ότι εδώ πληρώνουμε περισσότερα λόγω φόρων, μλκιών της Rainbow κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά οι τιμές των macbook είναι εφάμιλλες με αυτές της υπόλοιπης Ευρώπης. Δεν υπάρχει καμμιά εξωφρενική διαφορά. Εκτός και αν έχεις φοιτητική έκπτωση η οποία όντως δημιουργεί σημαντική διαφορά. Το σέρβις είναι το θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις βάλει κανείς boot camp; Θέλω να δοκιμάσω αλλά αναφέρει ότι χρειάζεται Win XP με Service Pack 2. Τα έχω σε ξεχωριστά CD. Αν τα βάλω σε ένα CD όλα τα αρχεία θα το τρέξει κανονικά;

 

Edit: Δε χωράνε σε CD, είναι 750 mb. Να τα γράψω σε DVD; Στο guide αναφέρει ότι θέλει single side disk και αναφέρεται σε Windows XP CD! Άρα περνάω σε ένα DVD όλα τα αρχεία από το CD των Win XP μαζί με το .exe του Service Pack 2 και θα είμαι ok;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.279 τελική στην Γερμανία εδώ αναγκάζεσαι 1.214 χωρίς ΦΠΑ αν δεν θες να καθυστερήσει κανά μήνα, 1444 τελική. Μιλάω πάντα για την έκδοση που έχω παραγγείλει εγώ. $1,299.00 στο .com, υποθέτω τελική. Τώρα αν κάνεις και την μετατροπή σε ευρώ ε, μάλλον δεν είναι το ίδιο. Η τεχνολογία θα έπρεπε να προωθείται στην χώρα μας. Στα ίσια και όχι με προγράμματα κοινοτικής υποστήριξης, δεν ξέρω πως τα λένε οι βλάκες.

Α, και για το macbook εγώ θα το πληρώσω 1388,77 αύριο μάλλον γιατί ήρθε.

Υο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις βάλει κανείς boot camp; Θέλω να δοκιμάσω αλλά αναφέρει ότι χρειάζεται Win XP με Service Pack 2. Τα έχω σε ξεχωριστά CD. Αν τα βάλω σε ένα CD όλα τα αρχεία θα το τρέξει κανονικά;

 

Edit: Δε χωράνε σε CD' date=' είναι 750 mb. Να τα γράψω σε DVD; Στο guide αναφέρει ότι θέλει single side disk και αναφέρεται σε Windows XP CD! Άρα περνάω σε ένα DVD όλα τα αρχεία από το CD των Win XP μαζί με το .exe του Service Pack 2 και θα είμαι ok;[/quote']

Όχι, δεν γίνεται έτσι. Πρέπει να έχεις ένα windows CD που να έχει το service Pack 2 ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΟ.

 

Αφού έχεις ήδη ένα CD με "σκέτα" WindowsXP και ένα CD με το Service Pack 2 μπορείς να φτιάξεις το CD που σου χρειάζεται ακολουθώντας την παρακάτω διαδικασία: http://www.winsupersite.com/showcase/windowsxp_sp2_slipstream.asp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά οι τιμές των macbook είναι εφάμιλλες με αυτές της υπόλοιπης Ευρώπης. Δεν υπάρχει καμμιά εξωφρενική διαφορά. Εκτός και αν έχεις φοιτητική έκπτωση η οποία όντως δημιουργεί σημαντική διαφορά. Το σέρβις είναι το θέμα

Το σέρβις προαπαιτεί διαθεσιμότητα.

Όσοι είχαν αγοράσει στην Ελλάδα macbook τον Μάιο, και είχαν κάποιο πρόβλημα, πότε έλαβαν αντικατάσαταση; Μετά από αρκετές εβδομάδες.

Αν το πάρω από Γερμανία και πάθει κάτι, το courier είναι πιο γρήγορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tsakaloutis82 αν περάσεις τελικά xp κάνε και ένα post να μας πεις κατά πόσο τα xp είδαν το hardware του mac. Έχω δει imac με xp και camera, ethernet, wifi ήταν νεκρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...