Προς το περιεχόμενο

MacBook (iBook-intel)


LordArthas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 995
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

ama itan toso aplo den tha evgaze ena firmware i apple? auto to widget pou dinei o paixtis den kanei kai tpt spoudaio, apla anevazei epitides ligo ti thermokrasia gia na einai sinexeia anammenoi oi anemistires. ligo kompogiannitiko mou fainetai alla an ton enoxlei kapoion toso poli mporei na to dokimasei. egw pantws den protithemai an kai pasxw apo mooooooo!

protimw na ipograpsw to petition pou dinei to idio site mpas kai sigkinithei i apple

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάρα!

Την Πέμπτη έλειξαν οι 15 εργάσιμες μέρες που μου είχε πει η Rainbow ότι θα έκανε για να ρθει το Macbook!

Το είχα παραγγείλει συγκεκριμένα 29Ιουνίου!

Επικοινώνησα λοιπόν χθες και μου είπαν ότι δεν έχουν τίποτα και η Apple σταμάτησε να στέλνει επειδή έχει έλειψη stock για Ελλάδα και θα αρχίσει να στέλνει πάλι Ελλάδα απο αρχές Αυγούστου. Μου λέει ότι 2 βδομάδες στην Rainbow κλείνουν τον Αύγουστου , οποτε πάμε για καλα τέλη Αυγούστου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεις ότι αργεί, ακύρωσε την παραγγελία.

Περιμένω και εγώ από τον Μάιο να βρώ macbook 2.0 white (ετοιμοπαράδοτο εννοείται, γιατί οι παραγγελίες βλέπω πως πάνε).

Πλέον υπάρχει ετοιμοπαράδοτο το 1.86 και το 2.0 black (το πρώτο δεν μου αρέσει λόγω combo drive, το δεύτερο λόγω τιμής).

Την ερχόμενη εβδομάδα θα γίνει η ανακοίνωση του Conroe και Merom (οι νέοι επεξεργαστές της Intel για επιτραπέζιους και φορητούς αντίστοιχα).

Μεχρι να έρθει άλλη φουρνιά στην Ελλάδα, θα έχουν βγει στην Αμερική μοντέλα με τους νέους επεξεργαστές, οπότε μάλλον τότε θα τσιμήσω ένα (προτιμώ να πληρώσω τελωνείο παρά να παίρνω στην Ελλάδα το προηγούμενο μοντέλο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά πότε θα είναι έτοιμα τα macbook στην Αμερική με Merom? Μπορεί να κάνει κάνα μήνα. Και μέχρι να έρθουν? Πάντως εγώ περιμένω τηλ. από Systemgraph από αύριο εώς την Τετάρτη. Και έχω παραγγείλει αυτό που θες. Δεν πρέπει να έχει πολλά άλλα γι' αυτό είτε πάρε τηλ. είτε περίμενε να σου πω κατά πόσο έχουν άλλα. Θα ενημερώσω με την πρώτη ευκαιρία. Υο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προς το πάρον το άφησα όπως έχει να το πάρω δηλαδή για τέλη Αυγούστου.

Οι λόγοι είναι οι παρακάτω:

 

1) Και να βγουν οι merom , δεν πιστέω ότι οι Apple θα βγάλει τόσο γρήγορα νέα Macbook.Και να βγάλει θα είναι σίγουρα πιο ακριβά από αυτά! Και το πιο λογικό είναι να παρουσιάσει πρώτα κάνα ακριβό μοντέλο με Macbook Pro και μετα τα υπόλοιπα...Οπότε καλά Χριστούγεννα...

 

2) Το ότι περιμένω από την μια με χαλάει και από την άλλη λέω πως ίσως και μέχρι τότε διορθωθούν στην γραμμή παραγωγής όλα τα χαζοπροβληματάκια με mooing,discoloration κτλ.

 

3) Εγω βρίσκομαι Θεσσαλονική. Για αυτό και επέλεξα Rainbow γιατί είναι το applestore κοντά οπότε αν έχω πρόβλημα θα απευθυνθώ εκεί. Η Systemgraph από ότι ξέρω είναι στην Αθήνα όποτε δεν ξέρω τι γίνεται αν έχω κάποιο πρόβλημα!Απο το τηλέφωνο? Το ίδιο φυσικά ισχύει και για την Γερμανιά?Τ γίνεται σε περίπτωση βλάβης.Το στέλνεις έξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις πήρα τηλέφωνο στην Systemgraph. Μου είπαν ότι έχουν ετοιμοπαράδοτα τα μέσαια μοντέλα,στα μαύρα παίζουν να ακυρωθούν 2-3 παραγγελίες και για την έκδοση που θέλω την πρώτη τα ίδια με την Rainbow τέλη Αυγούστου!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τους merom τα έχουμε ξαναπεί. όλα τα ξένα φόρα έχουν βουήξει ότι πρώτα θα βγουν στα macbook pro. Λογικό δεν είναι; κάπως πρέπει να ξεχωρίσουν με τα απλά macbook. Και επαναλαμβάνω την πρόβλεψη ότι τα macbook με merom να τα περιμένετε στην Ελλάδα το νωρίτερο αρχές του 2007. Κάτι λιγότερο από 1 χρόνο δλδ. Έχει ειπωθεί πολλές φορές αλλά το επαναλαμβάνω: αν το χρειάζεσαι το παίρνεις. αν όχι, το πιπιλάς στα διάφορα φόρα περιμένοντας κάποιος να σε "βοηθήσει". Κουβέντα να γίνεται δλδ.

 

Μη σας χαλάει πάντως η επόμενη παρτίδα. Λογικά θα είναι πιο προσεγμένη όπως είπε και ο Fouster. Καλοκαίρι είναι, πηγαίντε για κανα μπάνιο να ανοίξει το μάτι :P Ρωτήστε και μας που δεν μπορούμε να πάμε ούτε στην τουαλέτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τους merom τα έχουμε ξαναπεί. όλα τα ξένα φόρα έχουν βουήξει ότι πρώτα θα βγουν στα macbook pro. Λογικό δεν είναι; κάπως πρέπει να ξεχωρίσουν με τα απλά macbook. QUOTE]

 

Τα macbook pro και τα απλά macbook έχουν ακριβώς τους ίδιους επεξεργαστές.

Οι διαφορές είναι κυρίως στο μέγεθος και στα υποσυστήματα (γραφικών, κτλ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τους merom τα έχουμε ξαναπεί. όλα τα ξένα φόρα έχουν βουήξει ότι πρώτα θα βγουν στα macbook pro. Λογικό δεν είναι; κάπως πρέπει να ξεχωρίσουν με τα απλά macbook. QUOTE]

 

Τα macbook pro και τα απλά macbook έχουν ακριβώς τους ίδιους επεξεργαστές.

Οι διαφορές είναι κυρίως στο μέγεθος και στα υποσυστήματα (γραφικών' date=' κτλ).[/quote']

 

που δικαιολογεί κατά τη γνώμη σου τη διαφορά της τιμης. κατά τη δικιά μου όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mixalis8 τι λέει η μνήμη; 1gb πήρες; Έχεις κανένα πρόβλημα ασυμβατότητας ή όλα ρολόι; Κανα παιχνίδι δοκίμασες; Κράσαρε καθόλου;

 

 

apo to http://www.play247.gr pira mia 1GB Kingstone....

 

basika paixnidia den exo bali etsi kai allios sto laptop... einai apoklistika gia dreamweaver flash kai ta tiafta.....

 

mexri tora den paratirisa kati anisixitiko alla tha to testaro me kanena tool an einai kai tha sas po tis entiposis....

 

otan pas na bgalis tin mnimi..... nomizis sinexia oti tha to spasis.... ego fobomoun... proti fora mac... kai to ANOIKSA....

 

anatrixiastiki empeiria....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...