Προς το περιεχόμενο

MacBook (iBook-intel)


LordArthas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν νομίζω να έχει σχέση με το χρώμα. Και το iPod άσπρο είναι, αλλά μάλλον έχει κάποια επίστρωση για να μην λερώνεται εύκολα.

Έχω εναν εξωτερικό δίσκο ο οποίος είναι κάτασπρος, και δεν λερώνει με τίποτα (με ένα νωπό πανί καθαρίζει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 995
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

να θέσω ένα άλλο θεμελιακό ερώτημα: παραλαμβάνεις το καινούριο σου macbook εδώ στην Ελλάδα και διαπιστώνεις ότι έχει ένα καμμένο pixel στην οθόνη. Η rainbow στο αντικαθιστά ή σφυρίζει αδιάφορα μετρώντας το κομπόδεμα που της έχεις δώσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να θέσω ένα άλλο θεμελιακό ερώτημα: παραλαμβάνεις το καινούριο σου macbook εδώ στην Ελλάδα και διαπιστώνεις ότι έχει ένα καμμένο pixel στην οθόνη. Η rainbow στο αντικαθιστά ή σφυρίζει αδιάφορα μετρώντας το κομπόδεμα που της έχεις δώσει;

 

Απο ο,τι ξερω ουτε η Apple δεν το αλλαζει, ποσο μαλλον η Rainbow... :-|

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν παιδιά αύριο είναι η μεγάλη μερά.... δεν νομίζω πια να πεχτει ?ουστιά με την εταιρια courier. Εγώ πάντως θα ξυπνήσω από της 8:30 ώρα και θα το περιμένω με τιν φωτογραφική μηχανή για την πρώτη του φωτογραφία.....

 

Πρώτη φορά μια πιάνει τέτοια ανυπομονησία για κάποιο μηχάνημα..... Λοιπόν... για ν υπολογίσω πόσες μέρες έκανε από την παργγελία του...... 1... 2....3....4....45 μέρες....!!!! Πάλι καλά... εδώ έχω ακούσει για γράμματα που έχουν αργήσει 45 χρόνια να φτάσουν στον παραλήπτη τους.......... ΤΥΧΕΡΟΙ μεσα στην ΑΤΥΧΙΑ μας......

 

Άντε τα λέμε άυριο με τις πρώτες εντυπώσεις γιατί στην κοπέλα μου δεν έχω Internet....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ο,τι ξερω ουτε η Apple δεν το αλλαζει, ποσο μαλλον η Rainbow... :-|

 

δλδ μου λες ότι αν σου έρθει με καμμένο πίξελ πολύ απλά έχεις πετάξει 1500 ευρώ;;; τι είδους πολιτική είναι αυτή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ μου λες ότι αν σου έρθει με καμμένο πίξελ πολύ απλά έχεις πετάξει 1500 ευρώ;;; τι είδους πολιτική είναι αυτή;

 

Παιδιά νομίζω ότι με αυτό δεν μπορείτε να κάνετε τίποτα... Άλλοστε το καμένο Pixel δεν θεωρείτε από κανένα κατασκευαστή ελάτωμα αλλά χαρακτηριστικό της τεχνολογίας των TFT.

 

Και το δικό μου έχει ένα καμένο Pixel αλλά ευτυχώς εκεί που είναι δεν το βλέπω κάν. Ευχομαι σε όσους βγάλει μάλλον να μην σασ βγάλει ποτέ αλλά αν σπάσει ο διάολος το παδάρι του τουλάχιστον να είναι σε κάνενα σημείο που να μην σας βάζει το μάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μισό! άλλο να έχεις ένα καμμένο πίξελ και άλλο να έχεις ένα που να εμφανίζεται συνέχεια κόκκινο. αυτό δεν χτυπάει στο μάτι; δεν είναι πολύ σπαστικό μόλις το έχεις πάρει; εξάλλου μιλάμε να το καλύπτουν αμα τη αγορά και όχι για όλο το χρόνο της εγγύησης. να δίνουν 5-10 μέρες περιθώριο αν εμφανιστεί κάτι να μπορείς να το αλλάξεις. τόσο παράλογο είναι; δεν μιλάμε να πας μετά από 10 μήνες και ενώ είσαι εντός εγγύησης και να τους ζητήσεις αλλάγη! εντάξει αυτό το καταλαβαίνω. Αλλά όχι μόλις το ανοίξεις να έχει πρόβλημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ μου λες ότι αν σου έρθει με καμμένο πίξελ πολύ απλά έχεις πετάξει 1500 ευρώ;;; τι είδους πολιτική είναι αυτή;

 

Οι αγορες απο αποσταση, πχ το μαγαζι της Apple, σου δινει 15 μερες να ζητησεις πισω τα χρηματα σου αν δε σου αρεσει. Συνηθως σε αυτο διαστημα ειναι «προθυμοι» να σου αλλαζουν το μηχανημα αν υπαρχει καποιος λογος που να ψιλοπειθει. Μετα απο αυτη την περιοδο, τα πραγματα αλλαζουν και δυσκολα το αντικαθιστας.

 

Τωρα στη Rainbow τα πραγματα ισως ειναι διαφορετικα. Μπορει καλυτερα (αμφιβαλω) μπορει χειροτερα.

 

Παντως η πολιτικη της Apple οσον αφορα τα pixel ειναι χαλια, απο οτι εχω διαβασει. Δε θυμαμαι τι γινεται με αναμμενα, καμενα, subpixel κτλ, αλλα νομιζω οτι με 1 προβληματικο δε γινεται τιποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για δες στην εξώπορτά σου μήπως σου άφησαν σημείωμα ότι πέρασαν και έλειπες. Εννοώ στην είσοδο της οικοδομής, στα θυροτηλέφωνα. Δε σου είπαν όνομα του κούριερ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...