Προς το περιεχόμενο

MacBook (iBook-intel)


LordArthas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίρνουν την ίδια μνήμη και τα δύο' date=' και είναι η κοινή μνήμη που έχουν και τα Laptop (PC) με Intel Core Duo.

Μοναδικός περιορισμός έιναι το μέγεθος του module, όπως λέει και στο site της Apple.[/quote']

 

ναι...το ένα αναιρεί το άλλο από αυτά που λες. Ας το πω πιο απλά: μπορώ να πάρω μια μνήμη απο το macmini και να την βάλω στο macbook;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 995
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Προφανώς και μπορείς.

Αλλά προσοχή: Και τα δύο μοντέλα (όπως και οι περισσότεροι φορητοί) έχουν δυο υποδοχές για μνήμη.

Αν έχεις π.χ. 2 module με 256ΜΒ το καθένα στον ένα, και ο 1 module 512ΜΒ στον άλλο, τότε στην καλύτερη περίπτωση θα μπορείς να έχεις 768ΜΒ στον ένα (αν μεταφέρεις το ένα memory module).

 

Update:

http://www.apple.com/macmini/whatsinside.html

http://www.apple.com/macbook/specs.html

 

Τελικά δεν παίρνουν ίδια μνήμη. Το mini παίρνει απλά dimm ενώ το macbook so-dimm (χαμηλής κατανάλωσης)

Δεν ξέρω αν τα so-dimm είναι συμβατά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως έχετε κανένα νεότερο για την διαθεσιμότητα, γιατι τόσες μέρες έλειπα.... Εμένα μου έχουν πει ότι θα με ενημερώσουν στις 3 Ιουλίου.... Αρα αύριο πρέπει να έχω τηλεφώνημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως έχετε κανένα νεότερο για την διαθεσιμότητα, γιατι τόσες μέρες έλειπα.... Εμένα μου έχουν πει ότι θα με ενημερώσουν στις 3 Ιουλίου.... Αρα αύριο πρέπει να έχω τηλεφώνημα.

 

Ααααχχχχ... αντε, να σε πάρουν να σου πουν γιατι απο εσένα περιμένουμε όλοι αν εχω καταλαβει καλά!:-D

Εγώ θα το παραγγείλω την Δευτερα (οχι αύριο, την άλλη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως έχετε κανένα νεότερο για την διαθεσιμότητα, γιατι τόσες μέρες έλειπα.... Εμένα μου έχουν πει ότι θα με ενημερώσουν στις 3 Ιουλίου.... Αρα αύριο πρέπει να έχω τηλεφώνημα.

 

Δεν σε πήραν ακομα τηλέφωνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://tech.pathfinder.gr/mac/cheaper-laptops.html

 

Απο το εν λογω αρθρο δεν καταλαβα: ποιο laptop θα ειναι φθηνοτερο?

Τελικα για τι μιλα, για Macbook απλό ή το Pro?

 

Φαινεται κατι ενδιαφερον στον οριζοντα αλλα νομιζω οτι οι πληροφοριες απο το αρθρο ειναι συγκεχυμενες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε πήραν ακομα τηλέφωνο?

 

oxi den piran akoma kai ta neura mou arxisan na tsitonontai....

 

den ksero kai an prepei na tous dikaiologiso giati simera eixe problima to internet stin boreia ellada an kai ap'oti ksero einai ta grafia tous stin athina....

 

an den paroun kai aurio tha tous gemiso to mail tous me minimata mou....

mexri na apantisoun... etsi ekana kai tin proigoumeni fora kai me piran fobismenoi.....

 

SALAKES TIS RAINBOW-APPLESTORE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα το παρήγειλα τελικά κι εγώ, απο applestore.gr , 1460 ? τελική τιμή (μαζί με 1G μνήμη).

Λογικά αύριο το πρωί θα με πάρουν τηλέφωνο και θα με ενημερώσουν σχετικά.. Όταν με πάρουν θα σας πω κι εγώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pantos paidia...xexexe exei poly plaka!! To ksero oti paizo ligo me ton pono sas tora min varate....alla skefteite...

 

To paraggeilame sxedon tautoxrona...esto eseis to paraggeilate otan ego esteila to proto piso gia allagi...kai to exo ego sxedon mina tora kai to apolamvano kai eseis akoma perimenete...

 

Re mpas kai thelete na sas to fero ego apo do?? :) mesa augoustou erxomai... Mporei na perimenete akoma...:D Edika autoi pou den theloun tin skatoelliniki ekdosi....kalo xeimona apo oti exo katalavei!!

 

 

Y.G. Ksanatsekara tis times Ellada - Germanias, kai i diafora einai poly megali an exete kapoio foititi pou exei ekptosi!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από 3D ξέρω ότι δεν τα πάει καλά. Με βαριές εφαρμογές που δεν θέλουν 3D έχει κάνει κανείς σύγκριση;

Συγκεκριμένα ενδιαφέρομαι για Visual Studio 2005 & Sql Server 2005, και αν παίζει καλά σε macbook θα τσιμπήσω ένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν..... με πήραν τηλέφωνο (μετά από 2 e-mail) και μου είπαν πως αυτοί θα τα έχουν στα χέρια τους την ΠΕΜΠΤΗ.... Αναλόγως τι ώρα θα έρθει σ'αυτούς το εμπόρευμα θα το στείλουν την πεμπτη... Αν γίνει έτσι τότε παρασκευή θα το έχω, αλλιώς από δευτέρα.... Εγώ όμως την πίεσα λίγο και την είπα να μου το στείλουν το σάββατο και είπε θα δει τι μπορεί να κάνει με το courier γιατι και εγώ δεν μένω μέσα στην θεσσαλονίκη....

 

Αρα την δευτέρα θα το έχω σίγουρα...

 

(και να μου το στείλουν το σάββατο... η μέρα αυτή θα είναι αφιερωμένη στην κοπελιά μου που έρχετε απο το εξωτερικό μετά απο 3 μήνες... αρα πάλι δεν θα μπορέσω να το απολάυσω.... ΠΡΟΤΙΜΩ την κοπέλα μου παρά το Mac. Εσείς τι θα κάνατε στην θέση μου???)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν..... με πήραν τηλέφωνο (μετά από 2 e-mail) και μου είπαν πως αυτοί θα τα έχουν στα χέρια τους την ΠΕΜΠΤΗ.... Αναλόγως τι ώρα θα έρθει σ'αυτούς το εμπόρευμα θα το στείλουν την πεμπτη... Αν γίνει έτσι τότε παρασκευή θα το έχω' date=' αλλιώς από δευτέρα.... Εγώ όμως την πίεσα λίγο και την είπα να μου το στείλουν το σάββατο και είπε θα δει τι μπορεί να κάνει με το courier γιατι και εγώ δεν μένω μέσα στην θεσσαλονίκη....

 

Αρα την δευτέρα θα το έχω σίγουρα...

 

(και να μου το στείλουν το σάββατο... η μέρα αυτή θα είναι αφιερωμένη στην κοπελιά μου που έρχετε απο το εξωτερικό μετά απο 3 μήνες... αρα πάλι δεν θα μπορέσω να το απολάυσω.... ΠΡΟΤΙΜΩ την κοπέλα μου παρά το Mac. Εσείς τι θα κάνατε στην θέση μου???)[/quote']

 

Αντε, επιτέλους! μια χαρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...